petek temizleme 771 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Makinasız petek temizleme işi makinesiz kalorifer peteklerini temizleme, evde makinesiz petek temizleme işi ile aynı şey değildir. Petek temizliği makinasız yapıldığında sadece kirli su boşaltılıp yeniden temiz su ilave etme dışında bir şey değildir. Bu açıdan petek temizliği bu şekilde yapılacak ise siz  zaten bu işlemi yapabilirsiniz paranız da boşa gitmemiş olur.

Makinasız Petek Temizleme Nedir?

Petek temizleme ilaç ve cihazla petekler sökülmeden tek noktadan cihazı bağlanması ile yapılan kalorifer petek tesisat temizliğidir. Makinasız Petek Temizleme uygulaması bu işin tanımına da uymadığı görülmektedir. Makinasız petek temizleme yani makine olmadan sadece tesisattaki pis su alınıp temiz su ilave edilerek petek temizliği yapılır ise ne faydası olur. Bu şekilde yapılan temizlikte petek temizliği, kalorifer tesisat temizliği yapılmış olur mu merak edilen bir husustur.

Makinasız Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Makinasız Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Yapılacak hizmetin sağlıklı ve sonuca dayalı olması için işin hakkı ne ise yapılmalı, gereken ne ise mutlaka yerine getirilmelidir. Makinasız petek temizleme olur mu sorusunun yanıtı net olup cihaz olmadan petek temizleme yapılmamalıdır.

Bazı kişiler sadece kalorifer tesisatında ve peteklerde oluşan kirlilik çamurlaşma boşaltılıp temiz su ilave ederek temizlik yaptık diyorlarsa kabul etmeyin. Bu duruma neden olan şey kişilerin gün içinde daha fazla servise çıkabilmek için baştan savma yaptıkları iştir. Bir dairenin tesisat ve peteklerinin temizliği ilaçlı cihazlı yapılmalıdır. Bu hizmette asgari ayrılması gereken zamanda ayrılarak faydalı bir hizmet sunulmalıdır.

Makinasız petek temizleme hizmeti veren firma size cihaz olmadan ilaç olmadan temizlik daha organik dediğinde bunu asla kabul etmeyin. Verdiğiniz paranın karşılığını almak için petek temizliği yaptıracağınız zaman fiyatı sorun. Fiyatı sorduktan sonra da bu uygulamanın ne kadar sürdüğünü ve nasıl yaptıklarını da sorup öğrenin. Ucuz fiyat verip işin karşılığına almamaktansa işin hakkıyla yapana işi vermeniz daha sağlıklı sonuçlar çıkaracaktır. Hem piyasada petek temizliğini cihazsız ilaçsız yapanların tutunmasının önüne geçersiniz.

İlaç ve cihaz kullanmadan yapılan temizlikten bir sonuç almayı umuyor iseniz yanılıyorsunuz. Çünkü oluşan tortu ve çamurun bir kısmı tesisatta sıcak su ile dolaşım halinde bir kısmı da petek kanallarına ve tesisata yapışmış haldedir. Bu kirliliğin temizlenmesi basınçlı cihaz ve ilaç ile mümkün olup cihaz ve ilaçla yapılmayan temizliği kabul etmeyin.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Cihaz uygun bir peteğin gidiş dönüş hattına bağlanarak önce kalorifer tesisatının kaba pisliği alınır. Sonra bütün petekler kapatılarak bir petek açık bırakılır. Açık olan petekten kimyasal uygulama başlar ve bütün petekler bu şekilde tek tek temizlenir. Uygulama bitince bütün petekler açılır sistemden temiz su gelinceye kadar makine ile sirkülasyon yapılır. Sonrasında petek havaları alınır, reglaj ayarları yapılır ve sistem test edilir.

  • İlaç ve cihaz kullanılır.
  • Petekler sökülmez.
  • Etraf kirlenmez.
  • Tek noktadan cihazın basıncı ile bütün kalorifer boruları ve petek kanalları çamur ve korozyondan temizlenir.
  • Kombi filtresi sökülüp temizlenir ve yerine takılır.
  • Kombi tesisattan ayrılır. çünkü, kimyasal ilaç ve çamurlu su kombiye zarar verebilir.

Faydalı Benze Yazılarımız:

Benzer Gönderiler: