petek temizleme 247 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Peteklerin Üstü Sıcak Altı Buz Gibi – Isınmayan petekler için cihazlı ilaçlı petek temizliği yapılırsa petekler ısınır

Kalorifer tesisatı ile ısınmayı tercih edenler için zaman içinde çeşitli ısınma sorunları ortaya çıkabilir. Kombi normal çalışır tesisatın içindeki suyu yeterince ayarlandığı gibi ısıtır. Ancak peteklerin ısınmasında yine sorun yaşayabilirsiniz. Eğer peteklerin üstü sıcak altı buz gibi kalıyorsa, bunun tek sebebi peteklerdeki kirlenmedir. Tesisatta bulunan suyun içinde tortuların, çamur kalıntılarının ve her türlü atığın peteklerin altında yani dibinde birikir. Peteğin alt tarafında petek kanallarında su sirkülasyonunun engellenmesi sorunu kalıntılar sebebi ile yaşanır. Yani kombinin ısıttığı su buralarda dolaşamadığı için peteklerin altı buz gibi olur, ısınmaz. Bu sorun evinizin ısınmasına da engel olur.

Peteklerin Üstü Sıcak Altı Buz Gibi

Peteklerin üstü sıcak altı buz gibi oluyorsa sizde profesyonel destek almalı, peteklerinizi temizletmelisiniz. Kirlenmiş peteklerle ısınmanızı sağlayamaz, yakıt giderlerinizi de arttırmış olursunuz. Kombi boşu boşuna çalışır, daha fazla yakıt parası ödemek zorunda kalırsınız. Kombinin bu şekilde zorlanmasından dolayı arıza yapmasına da engel olamazsınız. Zamanında petek temizliği yaptırmamış olanlar bu sorunu her zaman yaşayabilir. Peteklerde oluşan kireçlenme ve atık birikimi ısınmaya engel teşkil eden en olumsuz durumdur.

Cihazlı ilaçlı yapılacak kalorifer tesisatı ve peteklerin temizliği ile petek kanallarında ve kalorifer tesisatında oluşan tıkanıklık temizlenir. Tıkalı olan yerler açılmadan kombiden gelen sıcak su sirkülasyonu sağlanamaz ısıtma istenilen düzeyde gerçekleşmez.

Yorum Yap