Tesisatçı 2822 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizleme videosu – Bu videoları izleyerek, petek temizleme hakkında somut bilgi edinebilirsiniz

Bu alanda hizmete ihtiyaç duyan kişi, hizmet hakkında telefon ile bilgi alması çok net bir kanının oluşmasında yeterli olmayabilir. Oysa bir petek temizleme videosu izleyen kişi konu hakkında çok daha somut örnekler ile kafasında şekillendirmeye çalıştığı petek temizleme hizmeti direkt video ile kendisine sunulmuş olmaktadır. İlk petek temizleme videosu ile sizlere bu anlamda yardımcı olmaya başlasak iyi olur.

Kış geldiğinde vazgeçilmez bir hizmet olan petek temizleme yaz geldiğinde unutulan hizmetler arasındadır. Yaz aylarında çalışmayan sirkülasyon olmayan kalorifer tesisatında çamurlaşma, tortu tabakası oluşumu ve korozyon oluşumu daha hızlı olacaktır. Peteklerin temizleme işlemi yapıldığında, kalorifer tesisatında ve petek kanallarında oluşan pislikler kimyasal ile çözülüp, yukarıdaki petek temizleme videosunda görüldüğü üzere çamurlaşmış paslı su tesisat dışına çıkarılmaktadır. Bu uygulama ile tesisatta dolaşımda olan su yenilenmekte ve kombi arızalarının önüne de geçilmiş olmaktadır.

Hemen yazının üstünde gördüğünüz petek temizleme videosunda da kalorifer tesisatındaki çamurlaşmış suyun kombi filtresini nasıl tıkadığını net görebilirsiniz. Burada görmüş olduğunuz kombi filtresinden ne kadar su geçebilir bunun kararını siz verin. Bu tesisatta ısınma ne kadar gerçekleşir kararını yine siz verin. Kombi filtresi alında kombi bakımı yapılırken temizlenmektedir. Uzmanlar tesisat olarak bu filtre tıkanıklığının ne denli arızalar çıkaracağını bildiğimizden kombi bakımını yaptırmamış kişileri uyararak kombi filtresini de petek temizleme esnasında temizliyoruz.

Bu videoda da petek temizleme uygulamasını kendisi yapmaya çalışan ve yanlış uygulama ve yanlış kimyasal kullanan müşterinin başına gelenleri izleyeceksiniz.

Petek temizleme videosunu izlediğinizde ne anlatmaya çalıştığımızı daha net anlamış olacaksınız.

Bu videoda da petek temizleme maliyetini minimize etmek isteyen ve her işi kendim yaparım edası ile iş başına geçen bireyin katlanmak zorunda kaldığı yüksek maliyete şahitlik etmiş olacaksınız.

Bu videoda villada yapılan petek temizliği olup, burada gördüğünüz paslı ve çamurlu su villa dışında gidere yakın yere konularak buradan da tesisat dışına atılmıştır. Burada hat çok uzun olup içeride oluşan çamurlaşma da bu oranda çok fazlaydı. Biz bu temizliği yaptıktan sonra villada ısınma sorunu olan bütün yerler ısındı. Bu hizmeti hiç bilmeyenler için söylüyorum. Emin olun ki kirlenmeye dayalı bir ısınma sorunu yaşıyorsanız petek temizleme videosundan da gördüğünüz üzere kirlilik ısınma önünde en büyük engel olmuştur. Bahse konu tıkanıklık, kirlilik cihaz ve kimyasal ile yapılan uygulama sonrası  temizlenecek olup kışı rahat geçireceksiniz.

 Bu videoda da pas ve korozyonun ne denli yoğun olduğunu göstermek istedim. Bu şekilde pasa ve çamur kalorifer tesisatındaki boru yüzeylerine yapışır ve petek kanallarını tıkar. Bu sebepledir ki petek içerisinde eşit şekilde sirkülasyon sağlanamadığından peteğe elinizi dokundurduğunuzda her yerin aynı sıcaklıkta olmadığını görürsünüz. Bu sorundan kurtulma için petek temizleme videosunda da paylaştığımız gibi petekler ve kalorifer tesisatı temizlenerek ısı sorununu temelli ortadan kaldırmış olursunuz. Bu paslı suyun birde kombi içerisine girdiğini düşünün ki, bu su kombi içerisine girmektedir. Kombi arızaları bu tabloda kaçınılmaz olacaktır. Petek temizliğini periyodik olarak yaptırın konforlu sorunsuz ısınmanın keyfini çıkarın.

Faydalı Benzer Tesisatçı Hizmetleri:

Yorum Yap