kalorifer kaçağı 3322 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisatı kaçak bulma işlemlerinde eğer binanız eski ise tesisatın demir boru olduğu bilenen olası bir durumdur. Demir boru kalorifer kaçağı bulma işlemi hemen gerçekleştirilebilse de tamir bacağı için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Demir Boru Tesisatında su kaçağı bulunduktan sonra ilgili yer açılıp tamir imkanı olmadığından hat boyu tesisat değişimi gereklidir. Kalorifer borularında su kaçağı, kalorifer borusu su kaçağı tespiti ile cihazla kalorifer su kaçağı bulma işi ve kalorifer kaçağı tamiri ile hiç bir yer kırılmadan yapılır. Kombide su kaçağı basınç düşüyor, kombi su kaçağı kimyasalı ya da  kalorifer kaçak giderici kimyasal sıvı kullanılarak kaçak tamir edilir.

Yeni bir alt yapı daha henüz oturmadığı için Kalorifer tesisatı su kaçak bulma işlemleri için gittiğimizde genel olarak demir borularla karşılaşmaktayız. Demir boru tesisatı için geriye dönük bakıldığında eskilerin vazgeçilmesi ve alternatifi olmayan bir tesisat ürünü iken, artık plastik boru tercih edilmektedir. Tesisat kaçaklarında demir borunun tamiri yok gibidir ancak, plastik boruda ilgili yer açılarak kısa sürede tamir edilebilmektedir.

Kalorifer Tesisatı Su Kaçak Bulma | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisatı Su Kaçak Bulma | Uzmanlar Tesisat

Neden Kalorifer Kaçağı Kimyasal Uygulama ile Kapatılmalıdır?

  • Kalorifer tesisatı kaçağı kimyasal uygulama ile giderilirse, etraf hiç kırılmadan zaman kaybetmeksizin kalorifer tesisatında kaçak kaç tane olursa olsun giderilir.
  • Kalorifer kaçak kimyasalı sürekli kullandığımız ve sonuç aldığımız güven anlamında sorgulama gerektirmeyen bir uygulamadır.
  •  Kalorifer tesisatı kaçağı için bu kimyasal kullanıldığında kaçağın olduğu yerde kristalleşerek kaçak yerleri kapatmaktadır. İlgi kimyasalın ömrü bir başka kimyasal kullanılmadığı takdirde uzun solukludur.
  • Su kaçağı kısa sürede bulunabileceği gibi sorunun kaynağına göre, su kaçağının şiddetine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Kalorifer tesisatında oluşan su  kaçaklarında genel olarak  kimyasal ilaçlar ile onarım gerçekleştirmenin daha isabetli olduğunu düşünmekteyiz.

Kalorifer Kaçağı Kimyasal Uygulama Nasıl Yapılır?

Kalorifer tesisatında su kaçak oluşması durumunda kırmaya dökmeye gerek kalmadan kimyasal ilaçlı uygulama ile sorunu pratik olarak çözüyoruz. Kalorifer tesisatı kaçak bulma işlemi uzmanlık gerektiren bir durumdur. Çünkü her kalorifer tesisatında kaçak aynı şekilde ortaya çıkmayabilir. Su kaçağının olduğu yer ıslaklığın olduğu yer anlamına gelmediğinden ıslaklığın olduğu yerin kırılması da isabetli bir sonuç olmayacaktır.

Kalorifer tesisatı su kaçak bulma uzmanlarımızla irtibata geçerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Kalorifer tesisatı kaçak bulma işlemlerinde nokta tespiti yapmak çok önemlidir. Asıl sorun olan yere su tesisatı kaçak bulma cihazı ile müdahale ederseniz ancak sonucunda başarılı bir iş çıkartmış olursunuz. Genel olarak konusunda uzman olmayan kişiler en ufak sızıntıları hissettiğinde bile orayı açmaya karar vermektedirler. Ama bu durum sızıntı değil suyun oradan geçtiğini gösteriyor olabilir.

Sırf sizden daha fazla para almak için kaçak olmayan yeri bile kırıp onardım diyerek sizden para almaktadırlar. Asıl hasarlı yeri tespit edemediklerini kısa bir süre sonra göreceksiniz ve tekrar su kaçağı bulma uzmanına ihtiyaç duyacaksınız. Bu gibi ve daha birçok benzer durumları yaşamamanız adına biz size en iyi hizmeti en son teknoloji ile vermekten gurur ve onur duyuyoruz.

Kalorifer Tesisatı Su Kaçak Bulma

Kalorifer tesisatı su kaçak bulma işlemlerinde bazı durumlarda mecbur noktasal zemini kırarak onarımını gerçekleştirmek gerektiği olmaktadır. Kalorifer tesisatı kaçak bulma işlemlerinde genel olarak eklem yerlerinde zamanla açılma görülebilmektedir. Kalorifer tesisatı kaçak bulma sorununu en iyi bizlerin çözebileceğini en doğru ve sağlıklı sonuca bizlerin ulaştığı bilgi  birikim ve tecrübelerimizle inanıyoruz.

Kalorifer tesisat kaçaklarında alt komşunuz sizi uyardıktan sonra kaçak bulma işlemleri için hemen cihazla kırmadan noktasal bir araştırma yapıp kaçağı noktasal buluyoruz. Yine belirtmekte fayda var kalorifer kaçaklarında en pratik çözüm kimyasal uygulamadır.  Kimyasal uygulama ile tesisatta kaç adet kaçak olursa olsun tamamı kapanır.

0Shares