1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı gider açma servisi, tıkanan giderleri tıkanıklık açma robotu ile pimaşlara zarar vermeden açar Sürekli kullandığımız pis su tesisatı hattında zamana dayalı tıkanmalar olabilir. Burada tıkalı gider açma  servisi uygulamasının ne şekilde yaptığı ön plana çıkar. Kırmadan tuvalet gideri açma, makineyle pimaş açma, makineyle lavabo açma, tıkalı klozet açma uygulamaları büyük kolaylık demektir.

Klozet tıkanıklığı açma, lavabo gider borusu açma, tıkalı gider açma ve mutfak gideri açma işi yapılırken kameraya da ihtiyaç duyulur. Tıkalı lavabo açma işi ile  tıkalı tuvalet açma işi aynı kefeye konmamalıdır. Zira tıkanmış tuvaleti açmak, tıkanmış lavaboyu açmaktan daha meşakkatli olacaktır.

Tıkalı Gider Açma Servisi | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Gider Açma Servisi | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Gider Açma Servisi ile Tıkanıklığın Nedenleri?

  • Mutfak giderinde tıkanıklık yemek artıkları ve aşırı yağlanma sonucu olur.
  • Lavabo giderinde tıkanıklık, gidere atılan kıl, tüy tıkanıklıkta büyük nedendir.
  • Tuvalet giderleri ise tuvalete atılan kağıtlar, ıslak mendiller ve tadilatta gidere atılan boya artıkları vb. artıklar tıkanıklıkta büyük nedendir.
  • Süzgeç tıkanıklığı çoğu zaman ana hatta bağlandığı yerlerde tıkanıklık oluşması sonucu süzgeçte tıkanıklık olur.
  • Pimaş ana hatta tıkanıklığın nedeni ise rögarın dolması veya üst katlardaki bütün giderlerden gelen atık cisimler bu hattı tıkayacaktır.
  • Temiz su tesisatında tıkanıklık ise şebekeden gelen pislikler tıkamaktadır

Boru Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

  • Tıkanıklık çeşitlerinde en zorlu olan yağlanmanın fazla olduğu giderler ve bodrum katlardaki hatların tıkanıklığının açılmasıdır. Mutfak pimaşlarında tıkanıklığa neden olan yağ tabakasına müdahale sadece tıkanıklık robotu ile olmamalıdır.
  • Tıkanıklık açıldıktan sonra da pimaş yıkama uygulaması yapılmalıdır. Çünkü; yumuşak yağ tabakası tıkanıklık robotu ile açılma uygulama sonrası tam temizlenemez ve tekrar birleşir. Bu açıdan pimaş yıkama cihazı ile bütün pimaş tesisatı yıkanarak oluşmuş bütün yağ tabakası temizlenmelidir. Bu sayede pimaş giderleri uzun ömürlü sağlıklı olarak kullanılacaktır.
  • Bodrum katlarda oluşan tıkanıklık çeşidi her ne olursa olsun tıkanıklığın açılması hayli zordur. Nedeni, ana hatta tıkanıklık olma olasılığı yüksektir. Ana hat tıkandığında rögara kadar olan kısmın açılması gerektiğinden daha zor ve kapsamlı tıkanıklık açmak gereklidir. Tıkanmış gider açma servisi konusunda profesyonel yardım alırsanız pimaş giderleri zarar görmeden pratik işlemlerle açılacaktır.
  • Tıkanan gider tuvalet gideri ise durum biraz daha zor ve meşakkatli olup zamanında müdahil olunmaz ise maliyetli durumlar ortaya çıkacaktır. Maliyete katlanmak bir tarafa hoş olmayan kokular ve hoş olmayan tablo ortaya çıkacaktır. Tıkanmış gider açma servisi uygulamasının en pratik yolu pimaş kanal açma makinesi ile profesyonelce yapılacak uygulamadır.

Tıkanıklık çeşitlerinden hangi tür tıkanıklık olursa olsun tıkanıklığı açmak için makine kullanmak gereklidir. Makineli tıkanıklık açma sayesinde kırma dökme olmaz, zaman kaybı olmaz. Zahmetsizce ve tadilat gerektiren durum ortaya çıkmadan tıkalı giderler açılır.