petek temizleme 643 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek iç temizliği ile petek toz temizliği yapan firma sayısı çok azdır. Petekleri sökmeden temizleme, petek tesisat temizleme ile petek kalorifer tesisatı iç temizliği ifade edilir. Evde kalorifer petekleri temizleme işi elbette makine olmadığı için sağlıklı yapılamaz. Diğer tarafta petek aralarında biriken tozların temizliğidir.

Bu iki işlemi tek firmadan almak her açıdan avantajdır. Petek araları temizleme işinde sararan kalorifer petekleri yani kalorifer peteği suyla temizlenemez. Petekleri sökmeden petek tozu temizleme işi profesyonel yüksek basınçlı buharlı makine ile mümkündür. Kalorifer peteği nasıl temizlenir sorusunun cevabında buharlı cihazın olması gereklidir. Buharlı petek araları toz temizliği, evde petek tozu temizleme işi ile aynı sonucu vermez. Buharlı cihazla elbette olması gerektiği gibi temizlenir.

Petek iç temizliği ile petek toz temizliği servisi

Tesisatçı firma ile çalış hem iç temizliği hem de dış toz temizliğini tek elden uygun fiyatla alma fırsatını yakala. Soğuk havaların hissedilir olduğu Aralık ve Ocak ayları bizim için soğuğu iyice hissettiğimiz günlerdir. Petek tesisat temizliği ile petek aralarının temizliğini yapmaya karar vereceğim zamanda genelde bu aylarda olur. Çünkü soğuğu iyice hissetmeden bu hizmeti almak çokta aklımıza gelmez. Soğuk havalarda kombiyi yüksek dereceye alıp evin iyice ısınmasını sağlamaya çalışırız.

Bu noktada petek iç temizliği dediğimiz kalorifer tesisatı ve peteklerin temizliğinin yapılması sıcaklığın maksimum hissedilir olmasını sağlar. Kombi bakımı yapıldıysa petek iç temizliği yapmadan ısınmayı beklemeniz sizde hayal kırıklığı ortaya çıkaracaktır. Kombi ve petek iç temizliği birbirini tamamlayan unsurlardır. Biri yapılıp diğeri yapılmaz ise yine verim almayı beklemek çok reel olmayacaktır.

Petek iç temizliği ile petek toz temizliği | Uzmanlar Tesisat

Petek iç temizliği ile petek toz temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Dışı Petek Aralarının Temizliği

Petek tozu temizleme makinesi ile kalorifer petek dışı toz temizliği yapılarak petek araları nasıl temizlenir sorusu cevap bulur. Bir de sararan kalorifer petekleri temizleme işi yine 8 bar buhar cihazı ile yapılır. Genelde karıştırılan petek iç temizliği ve petek dış toz temizliği hizmeti arasında büyük farklılıklar vardır. Petek iç temizliği dediğimiz ısının kombiden geldiği şekilde yansıtılmasını sağlar. Petek dış temizliği ise petek ızgara aralarında oluşan tozların temizliğidir. Bu temizlik ısınmaya dolaylı eki edecek olup sağlık açısından elzemdir.

Sağlık açısından elzem olma nedeni ısınan peteklerde bulunan tozların hareket ederek yaşadığımız ortamda havaya karışmasıdır. Eğer bu  tozların temizliği buharlı toz temizleme cihazı ile yapılmaz ise allerjik hastalıklara neden olabilir. Evde özellikle yaşlı çocuk var ise onlar daha fazla etkilenecektir. Bu çerçevede  petek iç temizliği ile petek toz temizliği yapılmasının gerekliliğini ifade etmeye çalıştık. Yazımızı faydalı bulduysanız lütfen yorum bırakın.

Benzer Gönderiler: