petek temizleme 321 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek iç temizliği ile petek toz temizliği – Tesisatçı firma ile çalış hem iç temizliği hemde dış toz temizliğini tek elden uygun fiyatla al

Soğuk havaların hissedilir olduğu Aralık ve Ocak ayları bizim için soğuğu iyice hissettiğimiz günlerdir. Petek iç temizliği ile petek toz temizliği yapmaya karar vereceğim zamanda genelde bu aylarda olur. Çünkü soğuğu iyice hissetmeden bu hizmeti almak çokta aklımıza gelmez. Soğuk havalarda kombiyi yüksek dereceye alıp evin iyice ısınmasını sağlamaya çalışırız. Bu noktada petek iç temizliği dediğimiz kalorifer tesisatı ve peteklerin temizliğinin yapılması sıcaklığın maksimum hissedilir olmasını sağlar. Kombi bakımı yapıldıysa petek iç temizliği yapmadan ısınmayı beklemeniz sizde hayal kırıklığı ortaya çıkaracaktır. Kombi ve petek iç temizliği birbirini tamamlayan unsurlardır. Biri yapılıp diğeri yapılmaz ise yine verim almayı beklemek çok reel olmayacaktır.

Genelde karıştırılan petek iç temizliği ve petek dış toz temizliği hizmeti arasında büyük farklılıklar vardır. Petek iç temizliği dediğimiz ısının kombiden geldiği şekilde yansıtılmasını sağlar. Petek dış temizliği ise petek ızgara aralarında oluşan tozların temizliğidir. Bu temizlik ısınmaya dolaylı eki edecek olup sağlık açısından elzemdir. Sağlık açısından elzem olma nedeni ısınan peteklerde bulunan tozların hareket ederek yaşadığımız ortamda havaya karışmasıdır. Eğer bu  tozların temizliği buharlı toz temizleme cihazı ile yapılmaz ise allerjik hastalıklara neden olabilir. Evde özellikle yaşlı çocuk var ise onlar daha fazla etkilenecektir.

Bu çerçevede  petek iç temizliği ile petek toz temizliği yapılmasının gerekliliğini ifade etmeye çalıştık. Yazımızı faydalı bulduysanız lütfen yorum bırakın.

Yorum Yap