• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
 • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
 • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
 • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Döküm petek temizliği

Döküm petek temizliği

Döküm petek temizliği – Kalorifer tesisat temizliği ve döküm petek temizliği  cihaz ve ilaçla yapılır

Döküm petekler yeterince ısınmıyor ise döküm petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiş demektir. Normal duruma bakacak olursak döküm petek temizliği periyodik olarak en geç 2 yılda bir  yapılmalıdır. Günümüzde bu petek cinsi çok kullanılmasa da ısıyı fazla tutan, geç soğuyan, kanalları geniş olan petektir. Bu açıdan  tıkanıklık sorunu geç oluşan önemli petek çeşitleri arasındadır.

Periyodik olarak bakımı yapılmayan peteklerin temizliği daha fazla zaman almaktadır. Bakıldığı zaman eskiye oranla bireylerin petek temizliğine olan talepleri artmıştır. Petek temizliğinin sağladığı artılar görülünce periyodik olarak bu hizmet daha yoğun alınmaya başlamıştır.

Bu çerçevede yakıt anlamında tasarruf sağlanmış olup yakıt tüketimi azalacaktır. Bu anlamda ısınma faturanız daha düşük gelecek cebinizden daha az para çıkacaktır. Döküm petek temizliği yapılırken cihazın basınç gücü yeterli olmalıdır. Normal peteklerde yapılan temizlikten farklı olarak fazlaca sirkülasyon yaptırılmalıdır.

Kombi bakımı yaptırdım ne gerek var petek temizliğine demek yanlış olacaktır. Petek temizliğini ihmal ederseniz, kışın evinizi ısıtamazsınız. Sebebi kombi ve petekler entegre çalışmakta birinde oluşan tıkanıklık kalorifer tesisatının tamamına yansımaktadır. Mevcut tabloda, kombiyi yüksek ısıda yaksanız bile, petekler ısınmaz. Halbuki döküm petek temizliğinde kullanılan petek temizleme makinesi ile bütün sistem temizlenir.

Temizlik yapılırken ilaç peteklerde sürekli sirkülasyon yapılarak peteğin kanallarında derinde kalıntıların temizlenmesi de sağlanmış olacaktır. Bahse konu kalıntıların petek kanalları çok derin olduğu için temizlenmesi de çok zor olduğundan gerekli zamanın ayrılması gerekmektedir.

Döküm petek temizliği

Döküm petek temizliği neden ve nasıl yapılır ?

Tesisatçılar, döküm petek temizliği için petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı kullanır. Bu uygulama hakkıyla yapıldığından beri,  kış aylarında ısınamıyorum diyenler azalmıştır. Bu yöntemle çok kolay şekilde temizlenen petekler evinizi daha kolay ısıtmaya başlar. Oldukça zahmetsiz bir uygulama olduğundan, kış başında kombi bakımı sırasında peteklerde temizlenebilir. Yerlerinden sökülmeden sadece petek temizleme makinesinin tesisata bağlanması ile işlem yapılır.  Kimyasalın kalorifer tesisatında dolaştırılması sayesinde petek tıkanıklıkları açılmış olur.

Kalorifer tesisatında devamlı şekilde su bulunduğundan, suyun kimyasal yapısı gereği peteklerin ve boruların içi kireç tabakasıyla kaplanır. Bu şekilde ısınmada suyun dolaşımı engellenmiş olur. Bunun yanında suyun içindeki atıklar, çamur kalıntıları da temizlenmiş olur. Bu sayede döküm peteklerden gelen yüksek sıcaklık ile kışın evinizde sıcak bir ortam oluşur.

Döküm petekler ısıtmıyor

Döküm petek temizliği, kalorifer tesisat temizliği, panel petek temizliği cihaz ve ilaç olmadan temizlenmemelidir. Böyle bir işlem çok anlaşılabilir ve sonuç alınabilir bir durum değildir. Bununla ilgili sahadan gelen bilgiler bizi bir çok kez doğrulamıştır. Bu paralelde bazı müşteriler petek temizliğini yeni yaptırdığı halde sonuç alamadığından bizleri arayarak  petek temizliği yaptırmak istediğine şahit olduk.

Bizi arayan müşteriye konu ile ilgili detaylı bilgi verilir. Vatandaşa telefonda bilgi verildiğinde temizliğin kendilerine yanlış anlatıldığını ifade etmişlerdir. Adrese gidip temizliğe başladığımızda ise, daha önce peteklerin, kalorifer tesisatının temizliğini yaptırdıklarını öğreniyoruz. Bu uygulama için gelenlerin suyu boşalttığını ve yeni su ilave edilerek temizlik tamamdır denildiğini öğreniyoruz. Oysa müşteri bizdeki cihazın ve kimyasalın petek temizliğinde kullanıldığını görünce daha önce döküm petek temizliğinin yapılmadığına kanaat getiriyor.

.

Döküm peteklerim çok soğudu

Bu yöntemle atıklar kireç kalıntıları bile tesisattan temizlendiğinden, peteklerden yüksek verim alırsınız. Kışı sıcak geçirir, ummadığınız zamanda sorun yaşamaya engel olursunuz. Isınamıyorsanız mutlaka döküm petek temizliği yaptırmalısınız.

Alternatif tesisat temizlik hizmetlerimiz :

Alüminyum petek temizliği

Doğalgaz petek temizliği

Petek temizliği nasıl yapılır ?

Petek temizleme fiyatları

 1. 40 Yıldır hic temizlik yapılmadı.
  Merkezi sistem tesisat var. Toplam 21 daire 2×10 luk 2 bina.
  Temizlikte kullanılan kimyasal boruya zarar verip patlatırmı.
  Bu is icin garanti vererebiliyor musunuz

  • 40 Yıllık Tesisat muhtemelen demir tesisattır. Temizlik yapılan kimyasal tesisata zarar vermez ancak burada demir boru zaten aşınmış yıpranmış korozyona uğramıştır. Dolayısıyla tesisat için garanti veremeyiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53