petek temizleme 1423 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Radyatör petek temizliği servisi, kalorifer petek tesisatı temizleme işini radyatör temizliği işini cihazla yapar. Evde makinesiz petek temizleme ile profesyonel yapılan tesisat petek temizleme işi eş değildir. Kalorifer tesisatı, sürekli kullanımı olmayan mevsimsel kullandığımız, kapalı devre çalışan sistemdir. Kalorifer tesisat temizliği ve kalorifer petek temizliği yapılması elzem olup, kombinin sağlıklı çalışmasını ve faturamızın az gelmesini bizlere sağlayan bir uygulamadır.

Radyatör Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Radyatör petek temizliği işlemini periyodik olarak profesyonel tesisat firmalarından almanız demek, kışı ısınarak tasarruflu geçirmeniz demektir. Kışın sıcak ve sorunsuz geçilmesinde önemli rolü olan bu uygulama uzmanlarımız tarafından yapıldığında ısı farkına şahit olacaksınız. Radyatör temizliği yaptırmak, ısının evinize yayılmasını kolaylaştırır. Isıyı iletimde radyatörler gereği gibi görevini yerine getireceğinden sorun yaşamazsınız.

  • Kış geldiğinde kombinizi yüksek derecede bile yaksanız ısınamıyorsanız, bilin ki petekler ısıyı yeteri kadar iletemiyor.
  • İçinde biriken kireç tabakası ve diğer atık maddeler peteklerin evinizi ısıtmasına engel oluyor.
  • Kışın peteklerin kısmi ısınmaya başlarsa, eviniz ısınmıyorsa mutlaka radyatör petek temizliği yaptırmayı ihmal etmişsinizdir.
  • Fazla yakıt parası ödeyip ısınamadığınız için petek temizliği yaptırmalısınız.
  • Kalorifer tesisatı ve peteklerdeki kirliliğe dayalı kombi arıza vermeye başladığı için petek temizliği yaptırmalısınız.
Radyatör Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Radyatör Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

 Radyatör petek temizlik işlemini periyodik olarak yaptırmadığınız sürece beklenen ısıyı asla vermeyecektir. Ayrıca radyatör petek temizlik işlemini yaptırmadığınız sürece radyatör peteklerin üstü  ve altı hiçbir şekilde ısınmayacaktır. Çünkü suyun girişi üst tarafta olacak ve üst taraftan giren sıcak su alt tarafa ulaşıncaya kadar petek kanallarında bulunan kanallardan su kir ve kireç gibi olgulardan düşük debide geçeceği için alt taraf ısı kaybedecektir. Bu tablonun devamında şu olacak; alt tarafa ulaşan sıcak su buharlaşarak üst tarafta sıcaklık toplanacak alt taraf ısı kaybına uğramaya devam edecektir. Siz ne kadar kombinin derecesini yükseltirseniz yükseltin alt tabakaya sıcak su kanalların tamamında rahat dolaşımda bulunamadığı için sıcaklık hissetmeyeceksiniz..

Kombi sağlıklı çalışıyor, her sene bakımı yapılıyorsa, kış geldiğinde sorun yaşamam diye düşünmemelisiniz. Kalorifer sisteminizin sadece kombiden ibaret olduğunu sanmayın. Radyatörler ısıyı iletmediğinde, evinizde ısınamazsınız. Üstelik doğalgaz faturalarının kabardığına şahit olabilirsiniz. Bunun yerine kombi bakımınızın yapılırken, radyatörleri kontrol ettirerek, kalorifer petek temizliği yaptırmalısınız. Özel bir cihazla yapılan radyatör petek temizliği sırasında, tesisata verilen kimyasal maddeler içerideki kireç kalıntılarını ve tortu birikimlerini temizler. Isınma sorunlarınıza bu şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Radyatör petek temizlik hizmeti 5 petek için ortalama 45 dk kadar sürmekle beraber, yukarı yönlü petek sayısındaki artışa bağlı sürede aynı şekilde artacaktır. Petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı kullanılarak kalıcı, pratik uygulamalar ile sizlere hizmet veriyoruz.

Radyatör Petek temizliği kış gelmeden önce kombi bakımıyla birlikte yaptırılmalıdır. Kombi ve radyatörler görevlerini tam olarak yerine getirirse, kış aylarında ısınma sorunu yaşamazsınız. Bu uygulamada kullanılan cihaz sayesinde, radyatörler yerinden sökülmeden, cihazın verdiği basınç ve sistemin içine verilen temizleme kimyasalı sayesinde işlem yapılmaktadır.

İçeride birikmiş olan kalıntılar, suyun neden olduğu kireçlenme etkileri kolay bir şekilde temizlenmektedir. Bu uygulama sırasında kullanılan kimyasalların radyatörlere herhangi bir zararı olmaz. Radyatör Petek Temizliğinde kullanılan özel temizleme kimyasalları radyatörlerin, boruların içindeki kireç kalıntılarını kolayca çözer. Isıyı iletiminde sorun oluşturan kirli tabaka tamamen temizlenir.

Hem radyatörlerin içini, hem de kalorifer tesisatındaki boruları temizleyerek, ısı iletiminin kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Kış günlerini sıcak bir şekilde geçirmek için, radyatör petek temizliği ihmal edilmemelidir. Cihazla radyatör temizliği sayesinde, evinizde hiç telaş yapmadan kalorifer tesisatının bakımı tamamlanmış olur.

 Evde Petek Temizliğini Yapabilir miyim?

Radyatör petek temizlik işlemini siz yapmaya kalkarsanız bu durumda açık konuşmamız gerekir ki, sadece tesisatın havasını alabilirsiniz. Peteğin ve tesisatın için Radyatör petek temizliği için üretilmiş, özel kimyasal madde girmediği sürece temizlik kesinlikle gerçekleştirilemez. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için artık bir telefon kadar yakınınızdayız. Isı kayıplarını %20 ye varan oranda azaltmak istiyorsanız Radyatör petek temizlik işlemini muhakkak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. %20 ye varan bu orana çok az bir oran diyebilirsiniz.

Radyatör petek temizlik işlemini yaptırdıktan sonra ne kadar işe yaradığını siz gözlerinizle görüp farkı hissedeceksiniz. Yaşadığınız alanda peteklerde ısı sorunu var ise yada ortamın sıcaklık derecesinin beklenenin altında olduğunu ve kendinizin iyi ısınmadığını düşünüyorsanız o zaman Radyatör petek temizlik uzmanına ihtiyacınız var demektir. Radyatör temizleme cihazı ve tesisat  temizleme kimyasalı ile yaptığımız radyatör petek temizliği ile kışı sıcak geçirin. Siz uğraşıp yorulmayın işi uzmanına bırakın rahat edin.

0Shares

Benzer Gönderiler: