Su Kaçağı 867 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Binada su kaçağı var nasıl bulunur ya da fayans altında su kaçağı tespiti kırmadan su kaçağı tespiti yapılır mı? Cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapılır mı için cevap nettir; cihaz olmadan su tesisatı kaçakları bulunması zordur. Su sızıntısı tespiti, banyoda oluşan su kaçağı içinde aynı şekilde akustik dinleme cihazı ve kamera olmalıdır. Evdeki su kaçağı için rastgele bir yerleri kırarak kaçak tespiti yapmak çoğu zaman yapıya zarar vermekten öteye geçmez. Oysa ki, cihazla su tesisat kaçağı bulma ya da kameralı su kaçak tespit fiyatı bu kadar uygun iken neden tadilat oluşsun. Evde su kaçağı tespit etme işinde profesyonel cihazlarla arızanın bulunması en kıllı yol olacaktır.

Binada su kaçağı var nasıl bulunur? | Uzmanlar Tesisat

Binada su kaçağı var nasıl bulunur? | Uzmanlar Tesisat

Binada su kaçağı var nasıl bulunur?

Su tesisatı kaçağının olduğu yerin tespiti için su kaçak tespit cihazı kullanılması gerekir. Su tesisatında ya da atık su tesisatında su kaçağı var nasıl bulunur diye merak ettiğinizde kaçağın olduğunu anlamanıza yardımcı olacak belirtilere her zaman dikkat etmelisiniz. Duvarlarda ıslaklık varsa, terleme oluyorsa, tavandan su sızıyorsa, duvarların sıvalarında kabarma oluşmuşsa aklınıza hemen binada su kaçağı olduğu gelmelidir. Binada su kaçağını bulmak için dairelere de girilmesi gerekebilir. Çünkü, daireden sızma olabilir ve bu sızıntı ortak mahalden aşağı damlayabilir. Bu açıdan su kaçak tespiti yaparken hem ortak alan tesisatı kontrol edilmeli hem de dairelerde test yapılarak kaçağın ana kaynağı tespit edilmelidir.

Binada su kaçağı nasıl bulunur, bu konuda bir tesisatçıya danışmanızda yarar vardır. Çünkü su kaçağı tespiti sadece uzman kişiler tarafından cihazla yapılabilir. Alanında uzman ustalar sizlere gereken bilgileri verecektir. Tesisatın görünmeyen yerlerde bulunan temiz ve pis su borularından olabilecek bu kaçakların yeri böyle noktasal olarak tespit edilebilir. Binada su kaçağı nasıl bulunur, neler yapılır hepsini öğrenebilirsiniz.

Su kaçağı tespiti sırasında özel dedektörlü cihazlar kullanılabilir. Bu cihazlar kulakla duyulamayacak sızıntı sesini tespit etmeye yarar. Hangi boruda, nerede sızıntı var tam olarak bulunur. Su kaçağının tespit edilmesinden sonra, fazla yeri kırmaya gerek kalmadan tamirat yapılır. Bazı hallerde su kaçağını bulmak için kameralı cihaz kullanılması gerekebilir. Bu genellikle pis su sızıntılarında olur. Su kaçağı tespitinde cihaz kullanıldığı zaman fayans kırmadan çalışılır.

Benzer Gönderiler: