• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Hemen Ara(0212) 445 60 52
  • Mobil Numaramız(0533) 467 34 41
  • Whatsapp'tan Yaz(0533) 467 34 41

  Petek Dış Temizliği

  Petek Dış Temizliği
  1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 3 Oy)
  Gönderiyi OylaLoading...

  Peteklerin iç kısmında kimyasal ilaç ve cihazla yapılan temizlik kadar önemli olan petek dış temizliği çok bilinmemektedir. Fakat bu temizlik sağlık açısından, hijyen açısından çok büyük öneme sahiptir. Sağlık söz konusu ise önceliğimiz değişmeli, bu konu ertelenmemeli ihmal edilmemelidir.

  Kış geliyor, sizler kışa hazır mısınız, kombi sonrası kalorifer tesisatı iç temizliğini kimyasalla yaptırdınız mı ? Peteklerin dış temizliğini buharlı cihazla yaptırdınız mı sorusunun cevabı evet ise sağlıklı sıcak bir kış geçirmeniz garanti edilebilir. Kalorifer tesisatı ile ısınıyorsanız, tüm saydığımız bu hazırlıkları tamamlamalısınız. Bu konuda güvenebileceğiniz, deneyimli, güncel yöntemleri kullanan bir tesisatçınız olmalıdır.

  Kombi bakımı her yıl nasıl yapılmalı ise petek iç temizliği ve petek toz temizliği de aynı şekilde yapılmalıdır. Petek iç temizliği cihazla ilaçla yapılarak tesisatta sıcak su dolaşımını etkileyen çamurlaşmış tabaka temizlenir. Petek dış temizliği ise petek toz temizleme cihazı ile petek ızgara aralarında oluşan tozlar temizlenir.

  Bu hazırlık, maliyeti düşük olan ve uygulama aşamasında etrafın kirlenmediği pratik bir uygulamadır. Gözden kaçan atladığımız petek aralarında, petek dışında oluşan mite böceklerinin yuvaları haline gelen toz birikintileri ve hijyen olmayan ortamlar ortadan kaldırılmaktadır.

  Petek Dış Temizliği Neden Yapılmalıdır?

  Aslında sağlığımızı bire bir ilgilendiren bu temizlik diğer temizliklerin önünde gelmektedir. Petek dış temizliği yapılırken peteklerden çıkan toz yumakları, böcekler, tortulaşmış tabakalar sizleri çok şaşırtacaktır. Evinizin sağlıklı ve hijyen bir ortama sahip olmasını istiyorsanız, bu temizliği ihmal etmemelisiniz. Tesisatçı sizleri bu konuda bilgisi varsa  yönlendirebilir. Petek dış temizliği de aynı petek temizliği gibi petekler sökülmeden yerinde yapılır. Bu yüzden zahmetsizce tüm hazırlıklar tamamlanır.

  Kalorifer petek dış temizliği için buharlı temizleme makinesi kullanılmaktadır. Peteklerin iç ızgaralarına kadar buharlı cihazla tertemiz yapılır. Ustalar buharlı cihazla  buhar vererek petekler en ulaşılmaz köşelerine kadar temizler. Bu temizlik sizin kendi başınıza yapacağınız toz temizliğine benzemez. Şöyle ki; buhar ile yapılan bu temizlikte sizin kesinlikle ulaşamayacağınız noktalar da kesinlikle temizlenecektir. Peteklerin içi yıl boyunca birikmiş olan tüm toz zerrecikleri, kirler kolayca temizlenir.

  Evinizde gözle görülmeyen tozların artık olmayacağını bilmek bizleri rahatlatmaktadır. Bu durum evdeki çocukların, yaşlıların sağlıklı bir ortamda büyümesini sağlar.

   

  Petek Dış Temizliği Cihazı

  Petek Dış Temizliği Cihazı

  Petek Dışı Toz Temizleme Nasıl Yapılır?

  Petek dış temizliğinde buharlı temizleme cihazıyla yapılır. Ustalar yüksek basınç altında peteklere kuru buhar vererek, en küçük yerlere ulaşır ve temizlenmesini sağlar. Peteklerin en ulaşılmadık yerlerinde biriken tozların temizliği evde kendi çabamızla temizlenemez. Petek fırçası ile bu tozları tam olarak temizlemek de mümkün olmayabilir.

  • Temizlik yapılacak petek sökülmez.
  • Petek dışı temizliği yapılacak petek üst kapağı çıkarılır. Kalorifer petek üst kapağı çıkarma, kapağa zarar vermeden yapılmalıdır.
  • Petek altına peteğe özel yaptırılmış bez takılır.
  • Eski kalorifer petekler temizlenirken, sararan petekleri temizlemede cihazın uygun fırçası kullanılmalıdır.
  • Cihaz temizlik için hazırlanırken uygun buharı üretecek düzeye gelene dek beklenmelidir.
  • Basıncı düşük cihazla temizlik yapılmamalıdır.
  • Temizlik bittikten sonra bezler petek altlarından çıkartılıp çöpe atılmalıdır.
  • Peteğin öncesi ve sonrası vatandaşa gösterilmelidir.

  Petek dış temizlik hizmetinin her yıl yapılması gerekir. Bu sayede kışın ısınırken petek ızgara aralarından havaya karışan tozları solumak zorunda kalmazsınız.

  1. Merhaba:
   sultangazi ilçesi için 6 petekli dairede petek dısı temizliği için fiyatınız nedir acaba? iyi çalışmalar dilerim

  2. Merhaba

   Sarıyer için 5 petek toz temizleme ücreti nedir? Birde işlem süresi ne kadardır? Teşekkürler

   • Merhaba; 5 Petek 150 TL olup uygulama 45 dk 1 Saat arası sürmekle beraber, peteklerin toz durumuna göre değişkenlik göstermektedir.
    0212 446 00 55
    İyi günler diliyorum

  3. Merhaba,
   Muhammed bey ve fatih beyden hizmet aldım. Çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz titizliğiniz için 🙂

   • Uzmanlar Ailesi olarak,Değerli vaktinizi ayırıp memnuniyetinizi ifade ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla,

  4. Merhabalar buyükçekmece ilçesine hizmetiniz varmı 7 petekli dairemde petek dış temizliği yaptıracam. Fiyat ne kadar ve ne kadar suruyor iyi aksamlar

  Yorum Yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  *

  (0212)445 60 52(0533)467 34 41