1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır? sorusu için kafanıza takılan ne varsa bu yazıda bulacağınızı ümit ediyoruz. Evde radyatör temizliği yerine evde petek temizliği diyelim ki oto radyatör temizliği şeklinde anlaşılmasın. Tıkalı radyatör nasıl temizlenir için en başında makine gerekli olduğunu ifade etmiş olalım. Kış girmeden ya da kış içinde olduğunuz dönemlerde radyatör temizleme hizmeti için firmamızın uzman tesisatçılarından yardım alabilirsiniz. Konusunda uzman olan ekibimizde sizin için farklı çözümler ve uygun fiyatlar yer alır.

Kalorifer tesisatınızı uzman bir kuruluşun ellerine bırakarak daha az masraf yapmış olacak aynı zamanda da daha kaliteli hizmet almış olacaksınız. Bu nedenle firmamızı tercih etmek hem beklentilerinizi karşılayacak hem de daha uygun hizmet almış olacaksınız.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

Radyatör temizliği  işlemi bir kişinin bilgisi dahilinde yapabileceği bir işlem değildir. Kalorifer tesisatından anlamayan ya da konu hakkında yeterli bilgisi olmayan kişilerden yardım almayın. Yanlış yerden hizmet almak radyatör temizliğinin tam yapılmaması ve doğal olarak yeniden ısınma sorunu yaşamanız demektir.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır? | Uzmanlar Tesisat

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır? | Uzmanlar Tesisat

Pek çok kişi Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır? sorusu hakkında size farklı fikirler sunabilir. Bu anlamda peteklerin sökülerek temizlenmesinden, sistemin kendi kendini temizler mantığına kadar farklı yaklaşımlar görülebiliyor.

 • Radyatör Temizliği Yapılmadan Önce Kombi Vanaları Kapatılır.
 • Radyatör Üst Vanaları Kapatılır Sadece Temizliği Yapılacak Radyatör Açık Bırakılır.
 • Radyatör Temizliği Yapılırken Cihaz ve İlaç Kullanılır.
 • Radyatörler Sökülmeden Temizlik Yapılmalıdır.
 • Cihaz Banyoda Havlupan Sökülerek Buradan Cihaz Tesisata Bağlanır.
 • Önce Tesisattaki Pis Su, Çamurlu Su Tesisattan Boşaltılır.
 • Sonra Kalorifer Tesisatına İlaç  Verilir.
 • İlaçla Kalorifer Tesisat Borularına ve Petek İç Yüzeylerine Yapışan Çamur Tortu Tabakası Çözülür.
 • Çözülen Çamur Tabakası Cihazla Tesisat Dışına Alınır.
 • Sonraki Aşamada Tesisata Temiz Su İlave Edilir.
 • Kombi Filtresi Temizlenir.
 • Radyatörlerin Havası Alınır ve Reglaj Ayarları yapılır.
 • En Son Kombi Çalıştırılıp Radyatör Sıcaklıkları Kontrol Edilip İşlem Sonlandırılır.

Cihazla radyatör temizliği yapmayan kişilerden radyatör  petek temizleme hizmeti almanız aynı zamanda risk almanız anlamına gelir. Detaylı ve ince bir işçilik gerektirmesi nedeni ile petek radyatör temizleme hizmetinin özenli olarak yapılması gerekir. Eğer seçtiğiniz firma size bu konuda yardımcı olabiliyorsa ısınma sisteminiz tam olarak temizlenecektir. Bu sayede daha yüksek derece ısınma sağlayabilir ve peteklerin de ömrünü uzatabilirsiniz.

Kalorifer Petek Radyatör Temizliği Neden Gereklidir?

Peteklerde bulunan kanallar dar olup sıcak su sirkülasyonun  iyi gerçekleşmesi bu kanalların açık olmasına bağlıdır. Zamanla çamurlaşma korozyon ve tortu ile bu kanallar tıkanırsa sıcak su dolaşımda bulunamaz. Bu tıkanıklığı gidermek için profesyonel tesisatçı firmadan yardım almak gerekir. Firmamız uzman çalışanları ile petek ve kalorifer sistemine ilişkin sorunlar hakkında bilgi ve deneyim sahibidir. Radyatör temizleme işleminin yapılabilmesi için özel kimyasal ilaçlar ve petek temizleme cihazları kullanıyoruz. Bu durumda petekler zarar görmez ve kalorifer boruları tam olarak temizlenir. Radyatör temizleme işleminin yapılabilmesi için öncelikle sistemin tanınması gerekir.

Yanlış monte edilmiş ters bağlantı yapılmış pek çok kalorifer tesisatında sorunun neden kaynaklandığı da sabittir. Bu nedenle işinde uzman bir kişiden yardım almanız sorunu zaman kaybetmeden çözmenize de yardımcı olur. Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusunda en iyi uygulama bilinçli yapılan uygulama olacaktırRadyatör peteklerin  temizlenmesi ise dikkat ve deneyim gerektiren bir işlemdir.

Peteği yerinden sökmek ya da su ile temizlemek peteğe ve kalorifer sistemine zarar verecek işlemdir. Ancak düzenli olarak bakım yapılması gereken kalorifer sisteminde en çok radyatör petekleri dikkat çeker. Evinizdeki ya da iş yerinizdeki peteklerde ısınma sorunu yaşadığınızda bunun nedeni petek içinde biriken kirli tabaka olabilir. Bu nedenle yardım alabileceğiniz uzmanlar,  konusunda deneyimli insanlar olmalıdır.

Radyatöre zarar verecek uygulama yapılırsa daha fazla masrafa katlanmanıza neden olur. Bu açıdan hem pratik hem de kolay uygulanabilecek bir temizleme işlemine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için  radyatör temizleme işleminde özel cihazlar ve kimyasal maddeler kullanılır.

Yukarıdaki yazımızı okuduysanız umarım Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını da bulmuş olursunuz. Yazımızı beğendiyseniz lütfen yorum bırakın