• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Radyatör temizliği nasıl yapılır – Radyatör temizliği cihaz ve kimyasal kullanarak   yapılmalıdır

Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusu için kafanıza takılan ne varsa bu yazıda bulacağınızı ümit ediyoruz. Kış girmeden ya da kış içinde olduğunuz dönemlerde radyatör temizleme hizmeti için firmamızın uzman tesisatçılarından yardım alabilirsiniz. Konusunda uzman olan ekibimizde sizin için farklı çözümler ve uygun fiyatlar yer alır. Kalorifer tesisatınızı uzman bir kuruluşun ellerine bırakarak daha az masraf yapmış olacak aynı zamanda da daha kaliteli hizmet almış olacaksınız. Bu nedenle firmamızı tercih etmek hem beklentilerinizi karşılayacak hem de daha uygun hizmet almış olacaksınız.

Radyatör temizliği  işlemi bir kişinin bilgisi dahilinde yapabileceği bir işlem değildir. Kalorifer tesisatından anlamayan ya da konu hakkında yeterli bilgisi olmayan kişilerden yardım almayın. Yanlış yerden hizmet almak radyatör temizliğinin tam yapılmaması ve doğal olarak yeniden ısınma sorunu yaşamanıza demektir.

Pek çok kişi Radyatör temizliği nasıl yapılır hakkında size farklı fikirler sunabilir. Bu anlamda peteklerin sökülerek temizlenmesinden, sistemin kendi kendini temizler mantığına kadar farklı yaklaşımlar görülebiliyor.

İşin aslı ısının düşmesine neden olan çamurlaşmış kalorifer borularının da peteklerle birlikte temizlenmesi gerekir. Yani aynı anda hem peteklerin hem de kalorifer borularının temizlenmesi şarttır. Bu işlemlerin aynı anda yapılmaması kısa sürede peteklerin kirlenmesine, yeniden temizlik işleminin yapılmasına sebep olur. Radyatör temizliği konusunda size yardım edebilecek kişilerin her iki sorun için de aynı anda çözüm sunması gerekir.

Firmamız uzman çalışanları ile petek ve kalorifer sistemine ilişkin sorunlar hakkında bilgi ve deneyim sahibidir. Radyatör temizleme işleminin yapılabilmesi için özel kimyasal ilaçlar ve petek temizleme cihazları kullanıyoruz. Bu durumda petekler zarar görmez ve kalorifer boruları tam olarak temizlenir. Radyatör temizleme işleminin yapılabilmesi için öncelikle sistemin tanınması gerekir.

Yanlış monte edilmiş ters bağlantı yapılmış pek çok kalorifer tesisatında sorunun neden kaynaklandığı da sabittir. Bu nedenle işinde uzman bir kişiden yardım almanız sorunu zaman kaybetmeden çözmenize de yardımcı olur. Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusunda en iyi uygulama bilinçli yapılan uygulama olacaktırRadyatör peteklerin  temizlenmesi ise dikkat ve deneyim gerektiren bir işlemdir.

Radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Peteklerde bulunan kanallar dar olup sıcak su sirkülasyonun  iyi gerçekleşmesi bu kanalların açık olmasına bağlıdır. Zamanla çamurlaşma korozyon ve tortu ile bu kanallar tıkanırsa sıcak su dolaşımda bulunamaz. Bu tıkanıklığı gidermek için profesyonel tesisatçı firmadan yardım almak gerekir.

 Peteği yerinden sökmek ya da su ile temizlemek peteğe ve kalorifer sistemine zarar verecek işlemdir. Ancak düzenli olarak bakım yapılması gereken kalorifer sisteminde en çok radyatör petekleri dikkat çeker. Evinizdeki ya da iş yerinizdeki peteklerde ısınma sorunu yaşadığınızda bunun nedeni petek içinde biriken kirli tabaka olabilir. Bu nedenle yardım alabileceğiniz uzmanlar,  konusunda deneyimli insanlar olmalıdır.

Radyatöre zarar verecek uygulama yapılırsa daha fazla masrafa katlanmanıza neden olur. Bu açıdan hem pratik hem de kolay uygulanabilecek bir temizleme işlemine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için  radyatör temizleme işleminde özel cihazlar ve kimyasal maddeler kullanılır.

Bu işleme özel üretilmiş içeriğe sahip ilaçlar petek içinde biriken kir ve çamur tabakanın arındırılması için son derece etkili ve kesin bir çözümdür. Ancak bilinçsiz kullanılması da son derece sakıncalıdır. Bunun içindir ki, tesisata ilaç ilave edip temizlik tamamdır demek yanlıştır. Bu durumda çözünen çamur tortu, kirli su petek içinde kalacaktır. Bu nedenle hem cihaz hem de kimyasal ilaçların bir arada kullanılması gerekir. Kullandığınız özel kimyasal ilaçlar hem peteklerde hem de kalorifer borularında oluşan çamurlaşmanın önüne geçmek en etkili yöntemdir.

Bu sistemde  radyatör temizleme cihazının yardımı ile tesisata gönderilen kimyasal ilaç etkilidir. İlaçlı su borulardan ve radyatör kanallarından geçerek çamur tabakanın yok edilmesini sağlar. Aynı şekilde petek temizleme cihazı ile de sistemden sökülen çamur, tortu ve korozyon sistem dışına atılır. Bu şekilde kirli suyun kalorifer tesisatına karışması engellenirken aynı anda hem boruların hem de radyatörlerin temizlenmesi sağlanır.

Petek temizliği

Cihazla radyatör temizliği yapmayan kişilerden radyatör  petek temizleme hizmeti almanız aynı zamanda risk almanız anlamına gelir. Detaylı ve ince bir işçilik gerektirmesi nedeni ile petek radyatör temizleme hizmetinin özenli olarak yapılması gerekir. Eğer seçtiğiniz firma size bu konuda yardımcı olabiliyorsa ısınma sisteminiz tam olarak temizlenecektir. Bu sayede daha yüksek derece ısınma sağlayabilir ve peteklerin de ömrünü uzatabilirsiniz.

Ancak seçtiğiniz alurad petek radyatör temizleme uzmanı ya da kişiler konu hakkında bilgi sahibi değilse peteklerde kısa sürede tekrar aynı sorunu yaşarsınız. Bu da size kısa süre içinde yeniden bir temizlik gerekliliğini ortay çıkarır. Bu nedenle işini iyi yapan uzman tesisatçı firmadan bu hizmeti alın.

Kalorifer radyatör temizliği yaptırılmasının gerekliliği gayet açıktır. Düzenli olarak petek radyatör temizliği yaptırılan yerlerde petek ömrü uzatıldığı gibi daha verimli bir ısınma da sağlanmış olur. Peteklerde oluşabilecek sorunları temel olarak engelleyen petek radyatör temizliği ile daha az yakıt kullanarak daha kısa sürede ısınma sağlanır. Eviniz için, iş yeriniz için ya da bulunduğunuz apartman için tercih edebileceğiniz petek temizliği hizmeti ile büyük avantajlar sağlanır. Düzenli bakım yapılmayan ya da ihmal edilen  petek radyatör temizleme hizmeti aslında bir kayıptır. Isınmada sorun yaşamanıza neden olabileceği gibi aynı zamanda da daha fazla yakıt harcamanıza neden olur. Isıtma kaynağının daha fazla enerji harcamasına ve kombinin de de yıpranmasına daha çabuk arıza vermesine neden olur.

Cihazla radyatör temizleme

Evinizde sıcak bir ortamın oluşması için öncelikle kalorifer tesisatınızı gözden geçirmeniz gerekir. Kış öncesi yaptıracağınız bir  petek radyatör temizliği ile kışı sıcak geçirirsiniz. Özel petek temizleme cihazlarının ve kimyasal ilaçların kullanıldığı Alurad petek radyatör temizleme hizmeti ile kaliteli ve güvenli hizmet alabilirsiniz. Bunun yanı sıra çok kısa süren  petek radyatör temizleme işlemi bütün sistemin aynı anda temizlenmesini sağlar. Hem kalorifer sisteminizin zarar görmeden temizlenmesi için hem de uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için firmamız hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Radyatör temizliği

Petek kullandığınız alanlarda ısının düşme nedeni sistemdeki kirlenme ve çamurlaşmadır. Firmamızda sunulan petek radyatör temizleme hizmeti ile ulaşılması zor yerlerdeki kirler temizlenir. Hem petekler hem de kalorifer tesisat boruları tamamen temizlenir.

Bu kadar kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde temizleme yapılabilmesi için deneyimli firmalardan yardım almanız gerekir. Kullanılan ilaçların elle temas etmesi tehlikeli olabileceği için bilinçli şekilde kullanılması gerekir. Bu nedenle de konusunda uzman bir firmadan yardım almanız şarttır. Firmamız çalışanlarının size bu konuda yardımcı olabileceği gibi daha öncede aynı sorunlarda çözüm üretmiş olmaları nedeni ile petek radyatör temizleme hizmetini de kısa sürede sağlayacaklardır.

Radyatör temizlik hizmeti

Peteklerden daha fazla verim almak, eski performansını sağlamak istiyorsanız radyatör petek temizliği yaptırın. Bakım yapılmayan petekler daha çabuk yıprandığı gibi sık sık sorun çıkarırlar. Buna ek olarak peteklerin bağlı bulunduğu sistemler de hasar görmeye başlayacaktır. Bu nedenle düzenli olarak petek bakımı yaptırmanız gerekir. Düzenli olarak radyatör temizliği yaptırmanız halinde petekler ilk aldığınız gün gibi yüksek ısı verecek aynı zamanda yakıt tüketimi daha az oalcaktır.

Yukarıdaki yazımızı okuduysanız umarım Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını da bulmuş olursunuz. Yazımı beğendiyseniz lütfen yorum bırakın

Benzer faydalı tesisat hizmetlerimiz :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53