• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Radyatör temizliği nasıl yapılır – Radyatör temizliği cihaz ve kimyasal kullanarak   yapılmalıdır

Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusu için kafanıza takılan ne varsa bu yazıda bulacağınızı ümit ediyoruz. Kış girmeden ya da kış içinde olduğunuz dönemlerde radyatör temizleme işlemi yapılması gerekiyorsa firmamızın uzman tesisatçılarından yardım alabilirsiniz. Konusunda uzman olan ekibimizde sizin için farklı çözümler ve uygun fiyatlar yer alacaktır. Kalorifer tesisatınızı uzman bir kuruluşun ellerine bırakarak daha az masraf yapmış olacak aynı zamanda da daha kaliteli hizmet almış olacaksınız. Bu nedenle firmamızı tercih edebilirsiniz.

Radyatör temizliği  işlemi bir kişinin bilgisi dahilinde yapabileceği bir işlem değildir. Kalorifer tesisatından anlamayan ya da konu hakkında yeterli bilgisi olmayan kişilerden yardım almanıza radyatörlerin temizlenmeden kalmasına ve doğal olarak yeniden ısınma sorunu yaşamanıza neden olur.

Pek çok kişi Radyatör temizliği nasıl yapılır hakkında size farklı fikirler sunabilir. Bu anlama peteklerin sökülmesinden, kendi kendini temizler mantığına kadar farklı yaklaşımlar görülebiliyor. Ancak sadece radyatörlerde sorun olması ya da sizin sorunu radyatörlerde  zannediyor olmanız çözüm için de yeterli değildir. Isının düşmesine neden olan çamurlaşmış kalorifer borularının da peteklerle birlikte temizlenmesi gerekir. Yani aynı anda hem peteklerin hem de kalorifer borularının temizlenmesi şarttır. Bu işlemlerin aynı anda yapılmaması yeniden peteklerin kirlenmesine bu da yeniden temizlik işlemine gerek duyurur. Radyatör temizliği konusunda size yardım edebilecek kişilerin her iki sorun için de aynı anda çözüm sunması gerekir.

Firmamız uzman çalışanları ile petek ve kalorifer sistemine ilişkin sorunlar hakkında bilgi ve deneyim sahibidir. Radyatör temizleme işleminin yapılabilmesi için özel kimyasal ilaçlar ve petek temizleme cihazları kullanıyoruz. Bu durumda peteklerin zarar görmeden ya da kalorifer borularında biriken çamur kalmadan temizlik yapabiliyoruz. Radyatör temizleme işleminin yapılabilmesi için öncelikle sistemin tanınması gerekir.

Yanlış monte edilmiş ya da standart kalıplarla takılmış olan pek çok kalorifer tesisatında sorunun neden kaynaklandığı da sabittir. Bu nedenle işinde uzman bir kişiden yardım almanız sorunu zaman kaybetmeden çözmenize de yardımcı olur. Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusunda en iyi uygulama bilinçli yapılan uygulama olacaktır. Radyatör peteklerin  temizlenmesi ise dikkat ve deneyim gerektiren bir işlemdir.

Radyatör temizliği

Isınma petekleri ince ve dar geçişlerden oluşur. Bu da arada kalan boşlukların çabuk tıkanmasına yol açar. Peteği yerinden sökmek ya da su ile temizlemek ise peteğe ve kalorifer sistemine zarar verecek işlemdir. Ancak düzenli olarak bakım yapılması gereken kalorifer sisteminde en çok radyatör petekler dikkat çeker. Evinizdeki ya da iş yerinizdeki peteklerde ısınma sorunu yaşadığınızda bunun nedeni ile içinde biriken kirli tabaka olabilir. Bu nedenle yardım alabileceğiniz uzmanlar konusunda deneyimli insanlar olmalıdır.

Radyatöre zarar verecek işlemler sizin daha fazla masraf ödemenize neden olacağı için hem pratik hem de kolay uygulanabilecek bir temizleme işlemine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için  radyatör temizleme işleminde özel cihazlar ve kimyasal maddeler kullanılır.

Asit bazlı kimyasal maddeler petek içinde biriken kir ve çamur tabakanın arındırılması için son derece etkili ve kesin bir çözümdür. Ancak elde kullanılması da son derece sakıncalıdır. Bunun yanı sıra petek içine dökülecek olması halinde de kirli su petek içinde kalacaktır. Bu nedenle hem cihaz hem de kimyasal ilaçların bir arada kullanılması gerekir. Kullandığınız özel kimyasal ilaçlar hem peteklerde hem de kalorifer borularında oluşan çamurlaşmanın önüne geçmek en etkili yöntemdir.

Bu sistemde  radyatör temizleme cihazının yardımı ile gönderilen kimyasal ilaçlı sular borulardan ve radyatör kanallarından geçerek çamur tabakanın yok edilmesini sağlar. Aynı şekilde petek temizleme cihazlarında yer alan filtreler sayesinde kirli su temizlenerek tekrar ısıtma sisteminize gönderilir. Bu şekilde kirli suyun kalorifer tesisatına karışması engellenirken aynı anda hem boruların hem de radyatörlerin temizlenmesi sağlanır.

Petek temizliği

 Cihazla radyatör temizliği yapmayan kişilerden radyatör  petek temizleme hizmeti almanız aynı zamanda risk almanız anlamına gelir. Detaylı ve ince bir işçilik gerektirmesi nedeni ile petek radyatör temizleme hizmetinin özenli olarak yapılması gerekir. Eğer seçtiğiniz firma size bu konuda yardımcı olabiliyorsa ısınma sisteminiz temizleneceği için daha yüksek derece ısınma sağlayabilir ve peteklerin de ömrünü uzatabilirsiniz. Ancak seçtiğiniz alurad petek radyatör temizleme uzmanı ya da kişiler konu hakkında bilgi sahibi değilse petekler kısa sürede tekrar aynı sorunu yaşayacak bu da size kısa süre içinde yeniden bir temizlik masrafına neden olacaktır. Bu nedenle uzmanlarımızın kaliteli işçiliğine ve hizmetine güvenebilirsiniz.

Kalorifer radyatör temizliği çok dikkat edilmese de önemli bir bakım unsurudur. Düzenli olarak petek radyatör temizliği yaptırılan yerlerde petek ömrü uzatıldığı gibi daha kaliteli bir ısınma sistemi de sağlanmış olur. Peteklerde oluşabilecek sorunları temel olarak engelleyen petek radyatör temizliği daha az yakıt kullanarak daha kısa sürede ısınma sağlayan bir hizmettir. Eviniz için, iş yeriniz için ya da bulunduğunuz apartman için tercih edebileceğiniz petek temizliği hizmeti ile hem yakıttan hem de masraftan tasarruf sağlayabilirsiniz. Düzenli bakım yapılmayan ya da ihmal edilen  petek radyatör temizleme ısınmada sorun yaşamanıza neden olabileceği gibi aynı zamanda da daha fazla yakıt kullanmanıza, ısıtma kaynağının daha fazla enerji harcamasına ve bu aletin de yıpranmasına yol açar.

Cihazla radyatör temizleme

Evinizde sıcak bir ortamın oluşması için öncelikle kalorifer tesisatınızı gözden geçirmeniz gerekir. Kış öncesi yaptıracağınız bir  petek radyatör temizliği ile kışı sıcak geçirirsiniz. Özel petek temizleme cihazlarının ve kimyasal ilaçların kullanıldığı Alurad petek radyatör temizleme hizmetimizden yararlanarak kaliteli ve güvenli hizmet alabilirsiniz. Bunun yanı sıra çok kısa süren  petek radyatör temizleme işlemi bütün sistemin aynı anda temizlenmesini sağladığı için kısa sürede bitirilecektir. Hem kalorifer sisteminizin zarar görmeden temizlenmesi için hem de uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için firmamız hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Radyatör temizliği nasıl yapılır ?

Petek kullandığınız alanlarda ısının düşmesine neden olan kir ve çamurlaşma aynı zamanda kalorifer borularında içinde dolaşan suyun da neden olabileceği etkilerle oluşabilmektedir. Gerek zamanla kirlenmesi gerekse suyun sertliği nedeni ile kireç görülmesi ulaşılması zor yerlerin temizliğini de zorlaştırır. Firmamızda sunulan petek radyatör temizleme hizmeti ulaşılması zor yerlerdeki kirlerin arındırılmasını sağladığı gibi bütün sistemin de temizlenmesine yardımcı olur.

Bu kadar kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde temizleme yapılabilmesi için deneyimli firmalardan yardım almanız gerekir. Kullanılan ilaçların elle temas etmesi tehlikeli olabileceği için bilinçli şekilde kullanılması gerekir. Bu nedenle de konusunda uzman bir görevliden yardım almanız şarttır. Firmamız çalışanlarının size bu konuda yardımcı olabileceği gibi daha öncede aynı sorunlarda çözüm üretmiş olmaları nedeni ile petek radyatör temizleme hizmetini de kısa sürede sağlayacaklardır.

Radyatör temizlik hizmeti

Peteklerden daha fazla verim almak, eski performansını sağlamak istiyorsanız radyatör petek temizliği yaptırarak en kolay şekilde bakımını sağlayabilirsiniz. Bakım yapılmayan petekler daha çabuk yıprandığı gibi daha hızlı şekilde de sorun çıkarırlar. Buna ek olarak peteklerin bağlı bulunduğu sistemler de hasar görmeye başlayacaktır. Bu nedenle düzenli olarak petek bakımı yaptırmanız gerekir. Düzenli olarak radyatör temizliği yaptırmanız halinde petekler ilk aldığınız gün gibi yüksek ısı verecek aynı zamanda size daha yakıt masrafı da çıkaracaktır. Yukarıdaki yazımızı okuduysanız umarım Radyatör temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını da bulmuş olursunuz.

Benzer tesisat sorunları :

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53