su kaçağı var 2425 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Temiz su tesisatı kaçağı bulma işlemlerinde karşılaştığımız, arızalı kaçak oluşan bölge  genel olarak bağlantı noktalarında kaynak yapılan yerlerden kaynaklanır. Temiz su borusu su sızıntısı bulma çalışması yaptıktan sonra sorunlu bölgeyi noktasal bulup kısa sürede tamirini yapıyoruz. Temiz su tesisat boru sızıntısını belirlemek, makine ile su kaçağı tespiti ile yani su kaçağını tespit eden cihazı ile mümkündür. Temiz su borusu kaçağı  tamiri ya da  pis su kaçağı tamiri için öncelikle cihazla su kaçak tespiti gereklidir.

Temiz Su Tesisatı Kaçağı Nedir?

Temiz su kaçağı denince akla kullanım suyumuzun boşa akması ve faturaların yüksek gelmesi en başta akala gelmelidir. Su kaçağı var ve hiç bir yerde belirti yokken su faturası yüksek geldiğinse temiz su tesisatı kaçağı olduğu anlaşılabilir.

Su kaçağı boru içerisinde bulunan suyun boru dışına çıkarak yapıya zarar verir bir hal almasıdır. Su sadece boruda bulunan su kaynaklı olmayıp, pis su kaynaklı da ortaya çıkmaktadır. Pimaşlara bulunan kullanım suyunda pimaşın kırık olmasına dayalı sızması da su kaçağıdır. Kalorifer borularında da yine aynı şekilde sızma olduğunda parke altlarından ya da duvarda su kaçağı kendini belli eder.

Temiz Su Tesisatı Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Temiz Su Tesisatı Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Temiz Su Tesiat Kaçağı Nasıl Bulunur?

Tesisat kaçaklarında, su kaçağının oluşumundan haberdar olmanız durumunda, cihazla su tesisat kaçağını bulabilecek tesisatçı bulmanız gereklidir. Bu durum ertelenirse su kaçağının olumsuz etkilerinin ortay çıkaracağı tabloda maliyetler yukarı yönlü artacaktır. Temiz su borusu su sızıntısı bulma işlemlerinde genel olarak iki çeşit yöntem kullanılmaktadır. Birinci yöntem akustik dinleme cihazı ve kameralar ile noktasal olarak kaçak bulma ve ilgili yeri açıp tamir etme şeklindedir. İkinci yöntem ise tesisata uygun kimyasal ile su kaçağının olduğu yerin kırmadan kimyasalla tamir edilmesidir.

Temiz su tesisatı kaçağı bulma teknolojisi ile artık kaçak bulmak çok kolay. Temiz su tesisatı kaçağı tespiti eski zamanlarda teknolojik aletler bulunmadığı için çok fazla maliyetler ile çok fazla bölgeye zarar verilerek yapılırdı. Tesisat sektörüne yönelik üretilen yeni teknolojik elektronik cihazlar ile kısa  sürede kaçak bulunabilmektedir. Bu sayede ustaları da saatlerce uğraştırmadan ve size daha fazla zaman kaybettirip zarara sokmadan onarımları başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Su tesisatı eski binalarda demir olup, uzmanlarımızın cihazlarla yapacağı uygulama ile demir boru su tesisatı kaçağını da bulacaktır. Eski tip tesisatlarda, yani demir borularda su kaçağı sık karşılaştığımız bir durumdur. Bu tablo plastik su tesisatına nazaran daha maliyetli ve tamiri çok daha zordur.

Alt komşunuz sizi uyardıktan sonra sizin için çözülmesi gereken can sıkıcı sorun başlamıştır. Temiz su borusu su sızıntısı bulma  işlemleri ile hemen noktasal bir tespit  gerekli olmuştur. Uzman ekibimiz temiz su tesisatı kaçağı bulma işlemini tamamladıktan sonra  oluşan sorunu anlatacak ve dikkatle  tamir yapılacaktır.

Su kaçak bulma ve tamir noktasında kimyasal ilaçta kullanılmakta olup, kalorifer tesisat kaçaklarında bu kullanım söz konusudur. Kimyasal uygulama için uzmanlık gerekmekte olup bireysel olarak bu uygulamayı yapamayacağınızı belirtmek isterim. Temiz su tesisatı kaçağı giderme ile kimyasal maddesini alsanız bile püf noktaları bilmediğiniz taktirde bu işlem hiçbir işinize yaramayacak aksine tesisata, peteklere ve kombiye zarar verecektir. Uygulama  noktasında tecrübeli tesisatçılar ile çalışmanız sizler için hem zaman hem maliyet noktasında tasarruf imkanı sunacaktır.

Benzer Gönderiler: