su kaçağı var 1537 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Temiz Su Tesisatı Kaçağı bulma işlemlerinde karşılaştığımız, arızalı kaçak oluşan bölge  genel olarak bağlantı noktalarında kaynak yapılan yerlerden kaynaklanır. Temiz su tesisatı kaçağı bulma çalışması yaptıktan sonra sorunlu bölgeyi noktasal bulup kısa sürede tamirini yapıyoruz.

Temiz Su Kaçağı Nedir?

Su kaçağı boru içerisinde bulunan suyun boru dışına çıkarak yapıya zarar verir bir hal almasıdır. Su sadece boruda bulunan su kaynaklı olmayıp, pis su kaynaklı da ortaya çıkmaktadır. Pimaşlara bulunan kullanım suyunda pimaşın kırık olmasına dayalı sızması da su kaçağıdır.

 

Temiz Su Tesisatı Kaçağı – Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Tesisat kaçaklarında, su kaçağının oluşumundan haberdar olmanız durumunda, cihazla su tesisat kaçağını bulabilecek tesisatçı bulmanız gereklidir. Bu durum ertelenirse su kaçağının olumsuz etkilerinin ortay çıkaracağı tabloda maliyetler yukarı yönlü artacaktır. Temiz su tesisatı kaçağı bulma işlemlerinde genel olarak iki çeşit yöntem kullanılmaktadır. Birinci yöntem akustik dinleme cihazı ve kameralar ile noktasal olarak kaçak bulma ve ilgili yeri açıp tamir etme şeklindedir. İkinci yöntem ise tesisata uygun kimyasal ile su kaçağının olduğu yerin kırmadan kimyasalla tamir edilmesidir.

Temiz su tesisatı kaçağı bulma teknolojisi ile artık kaçak bulmak çok kolay. Temiz su tesisatı kaçağı tespiti eski zamanlarda teknolojik aletler bulunmadığı için çok fazla maliyetler ile çok fazla bölgeye zarar verilerek yapılırdı. Tesisat sektörüne yönelik üretilen yeni teknolojik elektronik cihazlar ile kısa  sürede kaçak bulunabilmektedir. Bu sayede ustaları da saatlerce uğraştırmadan ve size daha fazla zaman kaybettirip zarara sokmadan onarımları başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Temiz Su Tesisatı Kaçağı - Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Temiz Su Tesisatı Kaçağı

Su tesisatı eski binalarda demir olup, uzmanlarımızın cihazlarla yapacağı uygulama ile demir boru su tesisatı kaçağını da bulacaktır. Eski tip tesisatlarda, yani demir borularda su kaçağı sık karşılaştığımız bir durumdur. Bu tablo plastik su tesisatına nazaran daha maliyetli ve tamiri çok daha zordur.

Alt komşunuz sizi uyardıktan sonra sizin için çözülmesi gereken can sıkıcı sorun başlamış, temiz su tesisatı kaçağı bulma işlemleri ile hemen noktasal bir tespit  gerekli olmuştur. Uzman ekibimiz temiz su tesisatı kaçağı bulma işlemini tamamladıktan sonra  oluşan sorunu anlatacak ve dikkatle  tamir yapılacaktır.

 

Su kaçak bulma ve tamir noktasında kimyasal ilaçta kullanılmakta olup, kalorifer tesisat kaçaklarında bu kullanım söz konusudur. Kimyasal uygulama için uzmanlık gerekmekte olup bireysel olarak bu uygulamayı yapamayacağınızı belirtmek isterim. Temiz su tesisatı kaçağı giderme ile kimyasal maddesini alsanız bile püf noktaları bilmediğiniz taktirde bu işlem hiçbir işinize yaramayacak aksine tesisata, peteklere ve kombiye zarar verecektir. Uygulama  noktasında tecrübeli tesisatçılar ile çalışmanız sizler için hem zaman hem maliyet noktasında tasarruf imkanı sunacaktır.

0Shares

Benzer Gönderiler: