petek temizleme 1292 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Cihazla petek temizliği, sıcaklığın hissedilmesi için yaptırılmalıdır.

Evinizdeki kalorifer tesisatının bakımını yaptırırsanız, kışın ısınma sorunu yaşamazsınız.Tahmin ediyoruz kombi bakımını hiç ihmal etmiyor olsanız da,petek ve tesisat bakımı yapılmadıkça verim eksik kalacaktır.Dolayısıyla peteklere de aynı özeni göstermeyi ihmal etmeyin mutlaka cihazla petek temizliği yaptırın. Çünkü kombi ve petekler birbirini tamamlayan unsurlardır. Petekler içindeki suyun etkisiyle zaman içinde kireçlenmeye başlar. Aynı evde kullandığınız çaydanlıklar gibi içi kireç bağlar. Bu durumda nasıl çaydanlık suyu geç kaynatırsa, peteklerde kireçlenmenin olumsuz etkisiyle evinizi ısıtmakta zorlanır. Bu benzetmeyi olayın somut olarak anlaşılması için verdik.Günümüzde yeni yöntemlerle kolayca petek temizliği yapılmaktadır.

Kombinizi ne kadar yakarsanız yakın peteklerin ısınmaması ya da alt kısımlarının ısınmaması, üstlerinin ise ılık kalması peteklerde bir tıkanıklık olduğunu gösterir. Zamanla suyun etkisiyle peteklerde kireçlenme olabilir, tortular dipte birikebilir. Böyle bir sorununuz olursa, hemen tesisatçıyı çağırmalı ve cihazla petek temizliği yapmalarını istemelisiniz.Cihazla yapılan petek temizliğinde kimyasal ilaçla ,kalorifer tesisatında oluşan tortu ve çamurlaşma çözülerek kalorifer tesisat dışına atılır.Kış   günlerinde ısınma zaruri  ihtiyaç halini aldığından, cihazla petek temizliği yaptırmada geç kalmayın.

Bu işlemi kış girmeden, kombi bakımınız sırasında dikkate alırsanız, kış geldiğinde sorun yaşamazsınız. Hem de ısınmada kullandığınız doğalgaz giderleriniz de yükselmez. Bunun çözümü çok kolaydır. Sadece cihazla petek temizleme işlemi yaptırmalısınız. Özel bir cihaz kullanılarak, peteklerin içinde kimyasallar dolaştırılır. Bunu yaparken tesisatçınız peteklerinizi sökmek zorunda kalmaz. Ancak kullandıkları yöntemle peteklerin ve tesisatın boruların içindeki atıkların hepsi temizlenmiş olur.
Peteklerde ısınma sorunu olduğunda, genellikle alt bölümleri ısınmaz, üst kısımları ılık olur. Çünkü suyun içinde bulunan tortular altta birikim yapmıştır. İç kısımlarda su kireçlenme yapmıştır. Bu durumda cihazla petek temizliği yaptırmalısınız. Zaten bu durumda doğalgaz sarfiyatınız bile artmıştır. Son derece kolay bir yöntemle bu sorundan kurtulmak varken, stresli bir kış geçirmeyin. Kış geldiğinde sadece kombinizi değil, peteklerinizin de bakımını temizliğini yaptırmanız gerekir.

Petek Temizleme Hizmetini Kimyasal İlaç ve Cihazla sunuyoruz.

Cihazla petek temizliği

 Kurumsal bir tesisat firmasıyla çalıştığınızda, size yol göstereceklerdir. Her alanda olduğu gibi, cihazla petek temizleme işlemi ile teknolojinin sağladığı kolaylıklar evinize de uğramış olacak

Petekler kapalı bir sistemin içinde işlev görmektedir. Suyun dolaşımını bu sayede sağlarlar. Ancak suyun belli bir süre sonra kireçlenme etkisi göstermesiyle birlikte, bu dolaşım engellenmektedir. Bu yüzden belirli sürelerde cihazla petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Siz hiçbir şey yapmasanız bile, zaman peteklerinizde bu etkiyi göstermeye yetecektir. Suyu nerede uzun süre tutsanız, kireçlenme yapar. Bu nedenle kombinizi kullanmanıza, suyun sertlik derecesine ve ısınmanızın oranına göre peteklerinizi temizletmelisiniz. Güveneceğiniz, cihazla petek temizliği yapan tesisatçılarla çalışmanız ve bu sorundan kurtulmanız gerekir. Bu sayede şimdiden kendinizi sıcacık kış günlerinde hayal edebilirsiniz.

Cihazla petek temizliği ,kalorifer petek temizliği yapıyoruz

Cihazla petek temizleme servisi

Kombinize verdiğiniz önemi, peteklerinize de göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Kalorifer tesisatınızı bir bütün olarak düşünmeniz gerekir. Her bölümünün sağlıklı çalışması gerekir. Kombiniz tesisattaki suyu ayarladığınız derecede ısıtmalı, petekleriniz suyu evin içinde dolaştırabilmelidir. Ne yazık ki, genellikle kombi bakımı yapılarak, kalorifer tesisatından randıman beklenmektedir. Bununla sadece tesisattaki suyun ısıtılması sağlanabilir. Peteklerinizde tıkanıklık ya da kireçlenme varsa, su peteklerinizi ısıtmaz ve evinizdeki ısınmayı sağlayamazsınız. Cihazla petek temizliği sırasında peteklerinizde biriken kireç kalıntıları özel kimyasal maddelerle temizlenmektedir. Bunun etkisiyle kış günlerinde evinizde yaz aylarının rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Yorum Yap