• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
 • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
 • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
 • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Petek temizliği

Petek temizliği

Petek temizliği, kombi sonrası kalorifer tesisatının, petek kanallarının, boru yüzeylerinin temizliğidir. Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği, solisyonlu ve cihazla petekler sökülmeden etraf kirlenmeden yapılan pratik uygulamanın adıdır. Petek temizleme İstanbul  servisi cihazla petek temizleme uygulamasını uygun fiyata garantili yapar.

Petek temizliği, kalorifer tesisat temizliği ve petek yıkama, petek temizliği hakkındaki bilgilerinizi yokladığınızda neyi fade ediyor. Petek temizliği gerekli mi, petek temizliği yaptıran var mı gibi konu başlıkları açıp forumlardan araştırma yapan çok insan var. Forumlarda mini bir araştırmada bu insanların petekleri temizletmek için çağırdığı tesisatçı, bu temizleme için ne kadar ücret ödediği gibi konuları paylaşırlar. Bu bilgileri sahadan gelir reeldir diye kabul edilir ve ona göre bir karar verilebilir.  İstanbul’da petek temizleme şikayet ve kullanıcı yorumları bu mecralarda uzar gider.

Petek temizleme nedir ? Kombi petek temizleme nasıl yapılır ? Kimyasal ilaç ve cihazla yapılan bu uygulama kış gelmeden yaptırıldığı takdirde kışın sıcak geçeceği aşikardır. Kombi petek temizleme servisi, kombi bakımını yaptığı gibi kombi sonrası oluşan çamurlaşmayı, tortu tabakasını  kimyasal ilaç ve cihazla temizler.

Bahse konu kalorifer peteği temizleme yakın zamana kadar bireyler tarafından çok gerekli görülmüyordu. Uygulamanın bilinirliği çok düşük olduğundan ve kalorifer peteği temizliği yaptırılmadığından kışın ortasında ısı verimliliği çok düşük oluyordu.

Doğalgaz petekleri, kalorifer tesisatı içinde kapalı devre dolaşan çamurlu suyun olumsuz etkilerine maruz kalır. Tesisat temizleme yapılmadığı takdirde, bu çamurlaşma, kireçlenme evinizde  ısınma sorunu yaşamanıza neden olur. Bir de suyun içindeki atık maddeler, çamur kalıntıları gibi etkenlerde Eca kalorifer peteği, Demirdöküm kalorifer   peteklerin dibinde birikmeye başlar. Dolayısıyla kalorifer tesisatında kapalı devre dolaşan sıcak suyun dolaşımı engellenir.

Yakıt giderlerinde artış olduğunu fark ettiyseniz, ısınma sorunu yaşıyorsanız hemen kombiyi kontrol edebilirsiniz. Kombinin çalışmasında herhangi bir sorun yoksa petekleri kontrol edin. Peteklerde kısmi ısınmaya yada hiç ısınmama gibi bir sorun varsa kireçlenmenin etkisinden ısıyı iletmediği rahatlıkla belirlenebilir.

Kombi ısısını yükseltmenize rağmen, evinizde istediğiniz sıcaklığı bulamazsınız tam bu aşamada petek temizliğinin gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Kalorifer tesisatın içindeki su hep aynı su olduğundan kapalı devre çalışır. Kalorifer tesisatında, petek kanallarında, boru yüzeylerinde kireçlenme, çamurlaşma, korozyon oluşur. Tesisat ve petekler bu haldeyken peteklerin evinizi ısıtmasını beklemeyin. Çünkü peteklerin yüzeyleri çamurla kaplanmış boru çapları daralmıştır. Petek kalorifer tesisat temizliği yapılmadığı takdirde ısıyı yansıtacak fonksiyonunu yitirmiştir.

Periyodik bakım ile petek temizleme hizmeti alınmaz ise çamur tortu tabakası daha kalın bir tabaka haline gelir. Kombi iyi çalışsa bile tesisat temizliği yaptırmadığınız için evinizi ısıtmasını sağlayamaz. En kısa sürede petek temizleme makinesi ile petek temizleme işlemi yapılarak, kalorifer tesisatı ve petekler ilk gün ki kadar temiz hale getirilebilir.

Peteklerden çıkan çamurlu su

Kış gelmeden cihazla hizmet sunan tesisat firmasına petek temizliği yaptırılması fayda sağlayacaktır. Bu işlemin kullanımınıza göre 2 yılda bir yapılması tavsiye edilir. Her yıl radyatör temizleme sıvısı ile kombi radyatör temizleme kombi bakımı yaptırmalısınız. Kalorifer tesisat temizliğini ihmal etmezseniz kışın istediğiniz gibi ısınır, yakıt giderleriniz de artmaz. İstanbul petek temizliği firması ile  iletişime geçerek, petek temizleme fiyatları kampanyalarında da yararlanarak kalorifer tesisat bakımını yaptırmalısınız.

Biz tıkanan petek kanallarını, petek yüzeylerini petek temizleme kimyasalı ve petek temizleme makinesi ile temizliyoruz. Petek temizliği yaptırmadığınız da bu sorun daha da büyüyecek ve sizi daha büyük sıkıntılara sokacaktır. İşte bu yüzden en az iki yıl da bir uygun petek yıkama fiyatları ile bu hizmeti almanızı öneriyoruz.

Kombi tesisat temizleme yapılırken petek temizleyici cihaz kombi petek sıvısı kullanıldığından kısa bir sürede temizlik tamamlanmaktadır. Kalorifer tesisat içerisinde biriken kireç, tortu tamamen temizlenmektedir. Petek temizliği yaptırdıysanız evlerinizde sıcak bir kış geçirmeye hazırsınız demektir.

Petek temizliği nasıl yapılır ?  

Petek temizleme  yaptırmamızı gerekli kılan durum nedir, petek temizliği faydaları nedir diye soracak olursanız, şöyle açıklanabilir. Zamana ve kullanıma bağlı olarak peteklerin kanalları, boru yüzeyleri, suda oluşan tortu, pislik, kireçlenme ve çamur  ile kaplanır. Bu çamur ve kireçler peteklerin yüzeylerine de  yapışarak dış ortama ısı iletkenliğini düşürür.

Petek temizliği, petek temizleme cihazı ve tesisat petek temizleme ilacı kullanılarak yapılmaktadır. Tesisatta suyla birlikte dolaştırılan kombi petek temizleme ilacı, petek temizleme cihazının ürettiği basıncın da etkisiyle,kireçleri çözmektedir. Kalorifer tesisatında ve peteklerde çözülen tortu ve çamur cihazla dışarıya çıkarılmaktadır.

Bu uygulama yapılırken kesinlikle petek temizleme ilacı ve bu hizmet için özel imal edilmiş, petek temizleme cihazı kullanılmalıdır. Petek kanalı, petek yüzeyi ve boru yüzeyine tutunmuş çamur, tortu, pas gibi kirlilik ısıyı önler. Oluşan bu kirlilik petek temizliği için özel imal edilmiş petek temizlik ilacı ve cihaz kullanılarak temizlenir.

Belki merak edip petek temizliği nasıl yapılır diye mini bir araştırma sonrası bende bunu yaparım düşünmüş olabilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceniz var ise öncelikle  cihaz ve peteklerin  temizliğinde kullanacağınız tesisat temizleme ilacı temin etmeniz gerekmektedir.

Petek temizliği makinesi

Anlatmaya çalıştığım, bireysel olarak  bu işlemleri yapmaya kalkıştığınızda  bu işlemler sonrasında  yapmış olduğunuz yanlış bir uygulamanın sebep olacağı büyük sorunlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz bir durum olabilir.

Kalorifer tesisat temizliği, uzman kişiler tarafından yapılması gerekmekte olup, kesinlikle daha sıcak bir kış geçirmenizde faydası  olacaktır.

Uzmanlarımız  bu konuda, sahadaki deneyimleri sebebi ile petek temizliği nasıl yapılır sorusunun en somut cevabıdır. Zira bu hizmetin uygulaması ve kullanılan kimyasalın miktarını çok daha iyi ayarlamaktadır. İsabetli yapılan bu hizmet ile kombinin aynı derece de olmasına rağmen, evinizin daha fazla ısındığını hissedeceksiniz.

Evde  iş yerinde üşüyüp hasta olmayalım diye kombiyi yüksek derecede yakar, peteklerin ortamı en iyi şekilde ısıtmasını bekleriz. Bu düşüncemizin düşük maliyetli, tam verimli bir ısınma şeklinde gerçekleşmesi için sizlere   petek temizliği yaptırmanızı öneriyoruz. Neden ısınmadığımız halde yüksek rakamlı faturalar ödemek durumunda kalıyoruz.

Bu olumsuz tablodan kurtulmak adına uzman bir tesisat firması ile görüşüp tesisat temizliğini yaptırmalısınız. Uzman Tesisatçı servis gelip, petek temizliği yaptıktan sonra bu hizmeti almanın size kazandırdığı artıları görmüş olacaksınız. Bu uygulama yapıldıktan sonraki ay , faturanızın daha düşük geldiğini fark edeceksiniz.

Petek temizliği yaptırdıysanız , kalorifer petekleri size sınma sorunu yaşatmadan, düşük maliyetli ısınma sağlar. Yüksek derecede kombi çalıştığı halde kışı soğuk geçirmek istemiyorsanız, acil olarak petek temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliği nasıl yapılır sorusunun en anlaşılır cevabı bu uygulamanın yapıldığı anda izleyip görmek ve neticenin ne olduğuna bakmaktan geçer.

Size bu alanda kalorifer tesisat temizliği hizmetini kaliteli ve pratik uygulamalar ile  sunabilmek için çalışıyoruz. Her geçen gün  uzman kadromuz büyümekte  bilgi ve birikimlerini sahadaki çalışmalarla artırmaktadır.

Uzman ve deneyimli kadromuza  yaptıracağınız uygulama ile  çok büyük fayda sağlayacaksınız. Kombinin peteklerin daha verimli çalışmasını sağlayarak, bulunduğunuz ortamı düşük maliyetle kolay ısıtabileceksiniz.

Hemen tesisatçı ile iletişime geçerek, kalorifer tesisat temizliği yaptırmalısınız. Petek temizliğinde cihazlar kullanıldığından kısa sürede pratik uygulamalar ile temizlik tamamlanabilmektedir. Petek temizliği yaptırdıysanız evlerinizde sıcak bir kış geçirmeye hazırsınız demektir. Petek temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabı en iyi bu uygulamayı yaptırarak alınmış olacaktır.

Petek Temizleme Fiyatları Kampanya 

 Petek temizliği fiyatı için detaylı bilgi sitemizde ” petek temizliği fiyatları ” başlığı altında paylaşılmıştır. Demirdöküm petek fiyatları, ECA petek temizliği fiyatları ayrı ayrı 20 peteğe kadar  net olarak paylaşılmıştır.

Kombi sonrası tesisat temizliği ve petek kanallarının temizliği ile yakıt tüketimi düşer. Dolayısıyla bu olumlu durum faturalara da yansıyacaktır. Bu uygulamanın fiyatı sanılanın aksine çok uygun fiyatla yapılır. Periyodik olarak bu hizmetin alınması, olası kombi arızalarının önüne geçecek sağlıklı ısınmanızı sağlayacaktır. Birçok kişi bu temizliği lüzumsuz ve gereksiz  bir maliyet olarak görme hatasına düşmekteydi. Güncel durumda petek temizliği fiyatlarının da cazip olması ile bu hizmete talep artmıştır.

Fakat kalorifer tesisat bakımını periyodik olarak yaptırmadığınız sürece, kombi daha fazla enerji harcayacaktır. Bu enerji harcamayla birlikte elektrik tüketimi, yakıt tüketimi normalden daha fazla olacaktır. Bu durumu doğal gaz faturanızdan da fark edebilirsiniz. Dolasıyla sizlerin karşısına, petek temizliği fiyatından çok daha yüksek  maliyetli kabarık faturalar çıkacaktır.

Uygun fiyatla petek temizliği

Bireysel olarak kalorifer tesisat bakımı yapmak mümkün olmayıp yapabileceğiniz uygulama, en fazla peteklerin havasını almak olacaktır. Zannedildiği gibi kalorifer tesisatındaki suyun boşaltılması ve yeniden su ilave edilmesi VE petek koruyucu ile petek temizliği işlemi yapılamaz. Petek temizleme hizmeti alma aşamasında, petek bakım fiyatları tek bir unsur dikkate alınarak değerlendirme yapılmamalıdır. Uygulamayı almadan önce firma araştırması yapılırken mutlaka petek temizleme fiyatına etki edebilecek unsurlar dikkate alınmalıdır. Doğalgaz petek modelleri, kimyasal ilaç, radyatör temizleme cihazı ve bu uygulamaya ayrılan süre teyit edilmelidir.

Kalorifer tesisatı petek temizliği

Kalorifer tesisatı petek temizliği  içerik olarak kombiden sonraki kalorifer  tesisatının kimyasal ve cihaz ile temizlenmesidir.

Genellikle petekler ısıtmadığında peteklerin havası alınarak bu sorunun ortadan kalkacağı fikri yaygındır. Şu bilinmelidir ki; sadece  peteklerin havasını alarak peteklerden verim almak olası bir durum değildir.

Bunun nedeni tesisatın kapalı devre çalışması ve bu süreç içerisinde sürekli dolaşımda olan suyun kirlenmesidir.  Tesisat ve peteklerde korozyon oluşumu, tortu, kireç oluşumu, zaman ve kullanıma bağlı olarak da çamur ve balçık oluşturmaktadır. Çamurlu su, tesisat aktif olduğu süre zarfında, kapalı devrede dolaşım halindedir. Zaman ilerledikçe  kapalı devrede oluşan çamurlu su, boru yüzeylerinde, petek radyatör yüzeylerinde kirli bir katman oluşturmaktadır. Kalorifer tesisatı petek temizliği bu olumsuz durumların ortadan kalkması için yapılması gereken elzem uygulamadır.

Bu durum petek kanallarının da zamanla tıkanmasına neden olduğundan, kombiden gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz. Bu süreçte meydana gelen kirli katman ısının dış mekana  iletmesinde  büyük engel oluşturmaktadır. Bu durum peteklerin ısınmasında sorun teşkil ettiğinden petek yüzeylerinde eşit  ısınma sağlanamaz. Petek üstü ısınırken  alt tarafı ısınmaz ılık veya soğuk kalır. Bu çerçevede kimyasal ilaç ve cihazla kalorifer tesisatı petek temizliği yaptırmanın gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Kalorifer tesisatının kombi ve petekler yardımıyla yaşam alanlarının ısınmasını sağladığı gerçeği ışığında bakalım. Bu şekilde baktığımızda kalorifer tesisatı petek temizleme hizmetinin önemi çok daha iyi ve net anlaşılmış olacaktır. Kombi aracılığı ile  ısınan sıcak suyun dolaşımının sağlıklı olması için petekleri temizletin. Peteklerin kanallarında, yüzeylerinde oluşabilecek bütün olumsuz durumlar sıcak suyun tesisattaki dolaşımın önünde set olacaktır. Zaman içinde suyun etkisiyle oluşan kireç tabakası, çamurlaşma  ve  her türlü tıkanıklık ile bütün pislikler  peteklerin içinde birikecektir. Bunlar hem petekleri, hem kalorifer tesisatındaki boru ve petek vanalarını olumsuz etkileyecektir.

Kalorifer tesisatı petek temizliği-1

Kalorifer tesisatı petek temizliği öncesinde firmaların kullanmış olduğu yöntemler değerlendirilmelidir. Çünkü temizlik sırasında farklı yöntemler kullanan tesisatçı firmalar  bulunduğunu bilmekteyiz. Bazı tesisatçılar  kalorifer tesisatın içindeki suyu boşaltıp, petekleri tek tek  söker, ardından petekleri  temizlemek için tazyikli su kullanır. Bu tarz petek temizleme hizmeti, peteklerin  yerlerinden tek tek sökülmesi nedeniyle oldukça meşakkatli ve zorlu bir süreci ortaya çıkarmaktadır. Bu tarz bir uygulamadaki amaç sadece petekleri tek tek yerlerinden sökerek temizlemektir. Bu  şekilde  yapılan uygulamada kalorifer tesisatındaki tıkanıklık ve benzeri sorunlar  devam eder.

Kalorifer tesisatı petek temizliği yapılırken yapılacak en sağlıklı olan uygulama cihazla ve ilaçla yapılanıdır. Burada petekler hiç sökülmeden, petek temizleme cihazı tesisata bağlanır, cihazla ilaç tesisata ilave edilir. İlaç tesisatın durumunda göre sıcak suyla birlikte tesisat içerisinde sirküle edilir. Uygulama için belirlenen süre içerisinde cihazla ilaç dolaşımı sağlanır. Kalorifer tesisatını tıkayan çamurlaşmış tabaka çözülüp temizlenerek cihaz haznesinde toplanıp tesisat dışına atılır.

Kurumsal firmalara danışarak, Kalorifer tesisatı petek temizliği yöntemlerini öğrenmeli ve kararınızı buna göre vermelisiniz. Tesisattaki, peteklerdeki ısı sorununu, kısa bir zaman dilimi içerisinde  ortadan kaldıracak bir uygulamayı seçmelisiniz. Bahse konu tesisat temizliği, petek temizliği gayet pratik bir uygulamadır. Yakıt tasarrufundan, ısınmaya kadar her açıdan fayda sağlayacak olan petek temizliğini, kalorifer sisteminizin genel bakımları arasında görmelisiniz.

Sonuca odaklı ve ısınma sorununu çözecek yöntem, kimyasal ilaç ve cihazla yapılan temizlik olmalıdır.

Kalorifer tesisatı  petek temizliği neden yapılmalıdır ?

 • Daha önce ısındığınız halde zamana ve kullanıma bağlı olarak, peteklerin üstü ısıtıyor altı ısınmıyor ise, yani peteklerde homojen ısınma sağlanamıyor ise ,
 • Daha fazla yakıt tüketimine bağlı olarak yüksek faturalar  ödemeye başladıysanız ,
 • Peteklerde ısınma sorunu varsa ve hem kısmi hem de geç ısınma gerçekleşiyor ise ,
 •  Kombi ses yapıyor ve arıza oluşturmaya  başladıysa, kombi sürekli çalışır aktif vaziyete kendini ekonomik moda almıyor ise ,
 • Kombi bakımını yaptırmama rağmen peteklerim ısıtmıyor diyorsanız ,
 • Petek havalarını tek tek almama rağmen  yinede petekler ısıtmıyor  diyorsanız ,
 • Petek havası aldığımda purjör’ün olduğu noktadan çamurlu, paslı su aktı diyorsanız , bu durum korozyon sonrası oluşan pas olduğundan temizlik gereklidir.
 • Kombinin bakımı yapıldığında kombi filtresinin çamurla, pasla kaplanmış  diyorsanız,
 • Kış ayında yakıt tüketiminde sağlıklı tasarruflu ısınmak istiyorsanız ,
 • Kalorifer tesisatının, kombinin,peteklerin sağlıklı ve ekonomik çalışabilmesi için ,

2 yıldan beri kimyasal uygulamalı ve cihazla petek ve tesisat bakımı, temizliği  yaptırmadıysanız size önerimiz vakit kaybetmeden lütfen Petek Temizliği yaptırın.

Kalorifer tesisatı petek temizliği-2

Kombi sonrası bütün tesisatın bakımını ve  bütün peteklerin temizliğini cihazla tek tek kimyasal uygulayarak, Uzmanlar Tesisat olarak temizliyoruz.

Isınma amaçlı kullanılan kalorifer tesisatı ve petekler, yaşam alanlarının kış döneminde ısınmasında en büyük etken olup  yaşanabilir olmasını sağlar.

Kalorifer tesisatının zaman içinde kullanıma bağlı bakım ve temizlik yapılması zaruridir. Kalorifer tesisatın çalışma mantığı, önce kombinin tesisattaki suyu ısıtması ve ısınan sıcak suyun petekler aracılığı ile dış mekanı ısıtması şeklindedir. Kapalı devre çalışan kalorifer tesisatındaki su zamanla çamurlaşma yapar, tortulaşma olur ve sonuç olarak boru çapları daralır, sıcak su debisi düşer, petek kanalları tıkanır. Evin ve  iş yerinin ısınabilmesi, öncelikli peteklerin ısınması ile mümkündür. Aksi halde ortamın evin, iş yerinin ısınmasını beklemek gerçekçi olmayacaktır. Bu nedenle  kalorifer petek tesisat temizliğini yaptırmanız kaçınılmaz bir durumdur.

Kalorifer tesisatı petek temizliğini gerçekleştirecek kişi/kurumun   deneyimi, kurumsallığı peteklerin eskisi gibi hizmet vermesinde etkili olacaktır. Kalorifer tesisat petek temizliği kimyasal ilaçla yapılmalıdır.

Petek temizliğinde kullanılan kimyasallar, markası bilinmeyen veya evde hemen hemen her iş için kullanılan,çamaşır suyu, tuz ruhu vb. kimyasallar asla değildir. Bu kimyasallar petek tesisat temizliği için özel üretilmiş olup, petek temizleme, tesisat temizleme  cihazı ile  peteklerin kanallarında  sirkülasyon yaptırılıp oluşan çamur birikintileri, tortulaşma ve kireçlenme etkisi ile oluşan tabakalaşmayı  çözerek temizlemektedir.

Kışın yaşanan ısınma sorununun en büyük nedeni petek kanallarının tıkalı olmasıdır. Bahse konu bu tıkanıklığa sebep olan  kireçler diğer birikintiler kimyasallarla çözülerek, cihazla dışarıya çıkarılır. Sadece kireçlerin temizlenebilmesi, petek tesisat  temizliği için,  kalorifer tesisat petek temizliği için yeterli değildir.

Suyun olumsuz etkilerinden tesisatı koruma amaçlı bazı kişiler yaz mevsimi yaklaştığında, tesisatta bulunan suyu boşaltmayı, kış geldiğinde ise yeniden doldurmayı büyük bir kazanım sayarlar. Yaptıkları bu uygulama sayesinde tesisatta oluşabilecek korozyon, çamur gibi olumsuzlukları kendilerince ürettikleri bu çözüm yolu ile durdurabileceklerini düşünürler. Lakin bireylerin kendilerince ortaya koydukları bu çözümleme düşündüklerinin aksine korozyonu artıracağından, paslanma olasılığını artıracaktır. Nedeni şu; kalorifer tesisatı boşaltıldığında su bulunmayacağından,oksijen direkt olarak petek yüzeyleri, boru yüzeyleri ile etkileşime girecektir. Bilinçsizce yapılan bu ve benzeri uygulamalardan kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.

Radyatör petek temizliği tesisat temizliği nasıl yapılır ?

Radyatör temizliğinde, güncel olarak kurumsal tesisat firmalarının kullanmış olduğu teknolojik cihazlar sayesinde son derece konforlu bir şekilde  radyatör temizliği, cihazının verdiği basınç ve özel kimyasallar sayesinde yapılmaktadır.

Temizlik sırasında cihazın verdiği basınçla radyatörlerde oluşan kireç kalıntıları ve tortular kimyasalların etkisiyle yerinden  çözülerek temizlenmektedir. Radyatörler ve kalorifer tesisatına  ilave edilen kimyasalın daha etkili olması için peteklerin tamamı kapatılır, tek bir radyatör açık bırakılarak kimyasal uygulama açık olan peteğe yapılır. Bütün bu uygulamalar yapıldıktan sonra sıra kimyasal uygulama sonrası çözülen korozyon ve çamurlaşmış tabakanın tesisatın dışına atılması ile gerçekleşir. Kalorifer petek kanallarında olsun boru yüzeylerinde olsun var olan pislik temizlenmiş olur.

Cihaz ile yapılan Sirkülasyon aşamasında aceleci davranılmamalı temiz  su ile fazlaca bu işlem yapılmalıdır.

Bu aşamada gözden kaçırılmaması gereken önemli noktalardan biride kimyasal ilaçlı uygulama ile çözülen çamurlu, partiküller içeren pis su dışarı atılırken su temiz şebeke suyun rengini alana kadar sirkülasyonla su boşaltılmalıdır. Bütün bu uygulamalar yapılırken kombi filtresi temizlenmeli temiz su ilave edilerek ısınmanın ne denli arttığını test edilmelidir. Bu uygulamada vanaların büyük rolü olduğu unutulmamalı ısı verimini maksimum yapmamak için petek vanaları  ayarlanmalı bu şekilde radyatör  temizleme işlemi sonlandırılmalıdır

Radyatörlerle ısınan ortamlarda radyatör temizliği yapılması, rahat bir kış geçirmenizde etkendir. Isınma konusunda problem yaşıyorsanız, kalorifer tesisatının, radyatörlerin temizliğine ehemmiyet göstermelisiniz. Bu uygulama ile ödemiş olduğunuz faturalarda rakamsal bazda düşüş olacaktır. Bütün bu faktörler bir arda düşünüldüğünde  sizde mutlaka radyatör petek temizliğine gerek özeni göstereceksiniz.

Cihazla radyatör temizleme

Radyatörler içinde biriken kireç artıkları sabit şekilde oluşabildiği gibi dolaşım halinde olan tesisata bulunan su ile dolaşabilir. Bu dolaşım aşamasında kombi içerisinde girebilen çamur kireç parçaları kombinin arıza yapmasına neden olabilir. Bu durum çok yoğun bir çamurlaşmış tabaka halinde ise suyun dolaşım debisini ciddi anlamda düşürecek, sıcaklığın dış ortama iletilmesinde olumsuzluklara sebebiyet verecektir. Bu olumsuzlukları yaşamamak adına  radyatör petek temizliği yaptırılarak, düşük maliyetli sorun ortadan kaldırılmış olacağından hiç beklemediğiniz bir anda olumsuzluklarla yüzleşmek durumunda kalamayacaksınız. Bu paralelde  kombinin daha uzun yıllar size hizmet etmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yaptırmadığınız da radyatörlerin ısıyı dağıtmasında sorun yaşanması kaçınılmaz sondur.

Tasarruflu ısınmayı isteyenler, bu konuda kimyasal ilaç ve cihazla yapılan radyatör petek  temizliği konusunda bilgi ve  destek almalıdır. Kış günlerini en sıcak nasıl geçirilebilir konusunda bunca net çözümlemeler varken, kışı üşümeden tasarruflu geçirmek bu hizmet ile mümkündür. Radyatör temizliği hizmeti alarak bu durumun gerçekleşmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Radyatör petek temizliğini kurumsal firmalara yaptırırsanız, cihazla ve kimyasal ile bu hizmeti en sağlıklı şekilde almış olursunuz.

Radyatör Petek  Temizliği Fiyatı 

Radyatör temizliğinin 2 yılda bir yaptırıldığı düşünüldüğünde radyatör temizleme fiyatının ne kadar bir maliyet oluşturduğu hakkında rakamsal bir veri çıkarılabilir. Bir dairede ortalama 5 petek olduğu düşünüldüğünde, radyatör petek temizliği fiyatları 150 TL’ dir. Bu şekilde bakıldığında ve 2 yılda bir temizlik yapıldığı da göz önüne alınırsa çok cüzi bir rakam ortaya çıkmaktadır. Bu maliyet kış boyu sağlıklı verimli ısınma da büyük rol oynayacak olup, kirlilik nedeni ile oluşan kombi arızalarının da önüne geçecektir. Kışı rahat geçirmek isteyen, tasarruflu ısınmak isteyen bireyler kombi bakımına ek olarak petek temizliğini de yaptırmaları gereklidir.

Petek temizliği fiyatı hakkında detaylı bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz.

Radyatör petek temizliği sayesinde kalorifer tesisatında olabilecek ısınma sorunlarının da önüne geçilmiş olunacaktır.

Petek Temizliği Yaptıran Var mı ? Makinasız Petek Temizleme Yapılır mı ?

Petek temizliği yaptıran var mı diye arattığınızda forumlarda yorumlara rastlamak mümkündür. Petek temizliği kalorifer petek temizleme kimyasalı ve kalorifer petek temizleme cihazı ile yapılan uygulamadır.

Petek temizliği yapılırken forumlarda taranarak bilgileri burada madde madde paylaşalım

 • Kalorifer petekleri sökülmez,
 • İlaçlı yapılır,cihazlı yapılır.
 • Çok eski tesisatlarda ilaç kullanılmaz,
 • Evde bir hazırlığa gerek yoktur,
 • Fiyatlar otalama 5 petek 150 TL ‘dir.
 • Cihaz rahatsız edici ses çıkarmaz.
 • Tesisatın kirliliğine göre değişse de 1 saat sürer.
 • İş bitiminde servis formu kesilir.
 • Kombi bakımı petek temizliği ile karıştırılmamalıdır.

Bu noktalar dikkate alınarak kalorifer tesisatı zarara uğramadan pratik sağlıklı  bir kalorifer tesisat temizliği yapılmış olacaktır. Bu yüzden, petek temizliğinde profesyonel kadro tercih edilmelidir.

Bu hizmeti alacağınız vakit kullanılacak ilacın markasını, petek  temizliğinin  nasıl yapılacağı konusunu sorgulamanız gereklidir. Bu şekilde davranmanız bu  hizmeti daha  sağlıklı almanızda büyük rol alacaktır. Bu hizmeti almayı düşündüğünüz tesisat firması, müşteri beklentisini dikkate alıp müşterinin memnuniyetini önemseyen firma olmalıdır.

Petek temizliğinde profesyonel kadro

Petek Temizliği Yaptıran Var mı ? sorusu ile kafamızda bir fikir oluşur. Bu sayede bu hizmeti daha sağlıklı kişilerden alırız.

 • Petek temizliği yaptırdığınız vakit, ısınma sorununuz ortadan kalkar,
 • Kalorifer tesisat temizliği ile tasarruf  imkanı sağlanmış olacaktır.
 • Özellikle burada petek temizliği yapılırken zaman hırsızlığı yapılmamalı bir an önce diğer servise yetişme endişesi olmamalıdır.
 • Bu endişeyi taşıyan çalışanların ortaya çıkmasına zemin hazırlayan, işletme sahiplerine dur denmelidir.
 • Burada bilinçli hizmet talebinde bulunabilecek bireylere ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Sadece düşük fiyat merkezli hizmet talebinde asla bulunmamalısınız.
 • Alacağınız hizmetin kaliteli olmasını ve firmanın kurumsal kimliğe sahip olup olmadığını iyi analiz etmelisiniz.
 • Bu işte yetkin olmayan kişilerden hizmet alırsanız sonradan gereksiz maliyetlerin oluşmasına zemin hazırlanmış olur.
 • Petek temizliğinde profesyonel kadronun seçilebilmesi doğru tesisat firmasını seçmekten geçmektedir.

Döküm Petek Temizliği

Kimyasal ilaçla ve cihazla yapılan bu hizmetten haberiniz yoksa döküm kalorifer peteği nasıl temizlenir diye merak ettiğinizi düşünmekteyim. Bahse konu bu temizlik kombi sonrası kalorifer tesisatının ve döküm peteklerin içerisinde kapalı devre dolaşan sıcak suyun ısı iletimini artırmak amacıyla yapılmaktadır.

Döküm petek temizliği-1

Döküm petek yanmıyor ise kışın gönlünüzce ısınmayı hayal ediyorsanız, kombi bakımının yanında döküm petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü kombinin ısıttığı suyun sıcaklığını evinize dağıtarak, sizlerin ısınmasını sağlayan döküm peteklerdir. Ancak peteklerde suyun etkisiyle oluşan kireçlenme, çamurlaşma, korozyon tıkanıklıklara yol açar. Bu nedenle kalorifer tesisatının içindeki suyun sirkülasyonu istendiği gibi yapılamaz.

Döküm petekler kısmi ısınabilir ya da hiç ısınmazlar. Bu olumsuz durum evinizin ısınmasına da engel olur. Yapmanız gereken tesisatçıyı çağırmanız ve döküm petek temizliği yapmasını istemelisiniz. Günümüzde döküm petek temizleme makinesi ve özel petek temizleme kimyasalı kullanılarak, petekler yerlerinden sökülmeden kalorifer tesisatı temizlenir ve sağlıklı bir şekilde kullanımınıza sunulur. Uygun radyatör petek temizliği fiyatı ile bu hizmet kurumsal tesisat firmaları tarafından sunulur.

Döküm petek temizliği-2

Günümüzde kimyasal ilaçla, cihazla sunulan bu hizmetin ehemmiyeti son derece iyi anlaşmış olup günden güne yoğunlaşmak ve önem kazanmaktadır. Tesisat dünyasında döküm petek temizliğine verilen önem hak ettiği şekilde olma yolunda hızla ilerlemekte ve bireyler döküm petek temizliği, kalorifer temizliği ve kombi bakımını önemsenmektedir. Geriye dönüp baktığımızda bu alanda verilen hizmeti ağının çok dar bir ürün yelpazesine sahip olduğunu ve bireylerinde bu paralelde talepte bulunduklarını görmekteyiz.

Oysa tesisat sektöründe ürün yelpazesi genişlediğinde ve bunun tanıtımı iyi yapıldığında görmekteyiz ki; insanların ihtiyaçlarının bu denli artmaktadır. Refah seviyesi arttığında yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmakta bu da önce sobalı sistemden kombili sisteme geçilmesini sağlamaktadır. Bu noktadan da bu ürünlerin girdiği bakım ihtiyacı ortaya çıktığından kombi bakımı ve kalorifer tesisat temizliği ve döküm petek temizliği ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Döküm petek temizliği ile ısı artışı

Birey kullandığı ürünü en verimli şekilde kullanmak istediğinden döküm petek temizliğini ve kalorifer tesisat temizliğini yaptırarak bunu sağlamaya çalışmaktadır. Bu yönde atılan bu adımlar çok isabetli adımlar olup, periyodik tesisat petek bakımı temizliği yaptıran bireyler sorunsuz  ve sıcak bir kışı tasarruflu geçirme imkanına sahip olabilmektedir.

 

Petek Dışı Toz Temizliği – Buharlı Petek Arası Toz Temizleme 

Petek dışı toz temizliğini, buharlı temizlik cihazı ile petekleri sökmeden kimyasal kullanmadan hijyenik unsurları dikkate alarak yapmaktayız. Peteklerin ızgara aralarından peteklere radyatörlere yapışan, mite böcekleri, toz, yumak halini almıştır. Hijyen ortamını olumsuz yönde etkileyen pislikler kalorifer petek dış temizliği ile ortadan kaldırılır. Kalorifer peteği toz temizleme ile petekler ısındığında sıcak hava unsuruyla soluduğumuz havaya karışan toz vb. sağlıksız ortamı ortadan kaldırıyoruz. Özellikle astım hastalarının hali ve benzeri ev eşyalarının bile kaldırıldığı ortamları düşündüğünüzde bu temizliğin yapılması elzemdir.

Belirli zamanlarda yaptırılması gereken petek temizliği işlemiyle kışın istediğiniz gibi ısınabilirsiniz. Bunun dışında evinizde hijyen bir ortam yaratmanız açısından petek dışı toz temizliği yaptırmanızda önemlidir. Kurumsal tesisat firmaları bunu profesyonel cihazlar kullanarak yaparlar. Bu sayede evinizde hijyenik yaşanacak ortamlar oluşturulur. Petek dışı toz temizliği özel üretilmiş olan buharlı cihazla yapılır.

Evde kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir ?  – Sararan Kalorifer Petekleri Nasıl Temizlenir ?

Peteklerin dışı nasıl temizlenir hususu oldukça pratik bir uygulamadır. Peteklerin ev hanımları tarafından kimyasal içerikli çözeltilerle temizlenmesinin sonucunda oraya çıkan sağlıksız ortamın oluşmasına engel olur. Petek dış temizliğinde kimyasal temizlik maddelerine ihtiyaç duymadan, sadece basınç ve buharla temizlik yapılmaktadır. Bu sayede doğaya saygılı olacak, zamandan tasarruf edeceksiniz. Buharlı cihazla yüksek ısıdaki kuru buharla petek dışı toz temizliği yapılması, sizlere oldukça pratik ve ekonomik maliyette olacaktır. Evde bu temizliği ben yapıcam diye , buharlı petek temizleme makinası fiyatlarına katlanmak zorunda kalmayın.

Petek dış temizliği-1

Peteklerin dış temizliğine konu olan bölgeler normalde kolayca ulaşılamayan alanlardır. Kalorifer peteği üstü kapağı nasıl çıkartılır da ben tozlu olan bölgeye ulaşırım derseniz. Bunun için de kalorifer peteği temizleme fırçası var ancak inanın bu temizlik kısmi olmaktadır.

Zamanla bu bölgelerde biriken kirli paslı tabakanın buharlı temizlik sayesinde ortadan kaldırılması çok kolay şekilde gerçekleşir. Kalorifer petekleri sürekli sıcak, nemli ortamlardır. Bu yüzden mite böceklerin üremeleri için uygun ortamlar oluştururlar. Mite böceklerin üremeleri oldukça hızlı olduğundan, kapalı ortamlarda alerjik yapıdaki kişilerde çeşitli sorunlara neden olabilirler. Mite böcekleri nemli ve 20 derece sıcaklıkta güneş almayan kapalı karanlık yerde toz içinde yaşar , sıcak ortamı çok sever ve bu ortamlarda çoğalır. Bunlar bronşit ve astım hastalıklarını oluşmasında ve ilerlemesinde etkendir

Petek dışı toz temizleme cihazı

Ancak buharlı petek dış temizliği sayesinde buna dur diyebilirsiniz. Sizler ne kadar uğraşsanız da, peteklerin dış temizliğini gerektiği gibi yapamazsınız. Ulaşılamayan alanların temizlenmesi hiç kolay olmaz. Hatta bu alanlar temizlenemez. El girmeyen bölgelerin basınçla, kuru buhar yardımıyla temizlenmesi en uygun yöntemdir.

Buharla yapılan petek dış temizliği evinize zararda vermez. Ustalar kısa bir çalışmayla evinizdeki hijyen ortamını oluşturur. Petekler ilk günkü kadar temiz olduğuna sizlerde şahitlik edeceksiniz. Ancak bu işlemi yapan ustaların işin ehli olmasına özen göstermelisiniz. Temizlik işlemi en kısa sürede tamamlanmalı, özellikle zeminde kullanılan kaplamaların deforme olması önlenmelidir. Petek dış temizliği her yıl düzenli olarak yapılmalıdır.

Kış gelmeden yaptırdığınız petek iç temizliği yani kimyasal uygulamalı kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliğini yaptırırken, petek dış temizliği hizmetini de aynı anda verebilecek firma ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı anda her iki uygulamada yapılacağından peteklerim hem iç temizliği hemde dış temizliği yapılmış olacak kışa tam anlamıyla hazırlıklı girmiş olursunuz.

Petek arası toz temizliği-1

Petek dışı toz temizliğinin size kazandırdıkları nelerdir ?

 • Öncelikle perdelerde gördüğünüz his’in kaynağı ortadan kaldırıldığı için perdeler his olmayacaktır.
 • Bazen soğuklarda kombi derecesi aşırı yükseltildiğinde petekler aşırı sıcak olur ve bu durumda yanık kokusu gibi bir koku gelir. Burada peteğin dışına sarılmış toz yumakları yanar aslında…Petek dış temizliği ile buda ortadan kalkacaktır.
 • İstenmeyen kokular ve istenmeyen mikrobik hava önlenmiş olur.

 Petek dış temizliği yaygın olmamamakla beraber uzmanlar tesisat dışında bu hizmeti sunan tesisat sektörü için söylüyorum firma sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Yerden Isıtma Tesisatı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Yerden ısıtma tesisatı denince peteklerin olmadığı sistemin tamamen yerden montajının yapıldığı , yerden ısınmanın sağlandığı bir sistemdir . Yani yerden ısıtma kalorifer temizliği desek yanlış bir ibare oluacaktır.

Yerden ısıtma sistemlerininde de, peteklerde yaşanan kireçlenme ve tortu oluşumları gibi etkilere maruz kalmaktadır. Üstelik bu sistemlerdeki olumsuz etkiler peteklerde olduğundan daha hızlı bir süreçte gelişir. Bu nedenle makine ile yerden ısıtma temizliği yılda en az bir kez yapılmalıdır. Bu işlem diğer kalorifer sistemlerine göre daha zorlu bir çalışma olduğundan, her tesisat firmasından bu hizmeti almanız çok zordur. Ayrıca yerden ısıtma temizliği sırasında kullanılan cihazların basınçları da buna uygun olmalıdır. Yerden ısıtma tesisatındaki sıcaklık derecesi, kombili sisteme göre daha düşüktür.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliği-1

Bu nedenle, oluşan ısıdan dolayı ortamda bakterilerin, mite böceklerin yaşamasına zemin hazırlanmış olur. Bu yüzden yerden ısıtma temizliği, petek temizliğine göre daha sık ve daha özenli yapılmalıdır. Sistemin daha verimli çalışmasını sağlamak için, yerden ısıtma tesisat temizliğine dikkat edilmelidir. Kullanılan cihazdan, kimyasallara kadar her detayın önemsenmesi, uzman bir tesisat firması tarafından yapılması yerden ısıtma tesisatının sorunsuzca kullanılmasını sağlayacaktır. Yerden ısıtma tesisat  temizliğinde kullanılacak cihaz yeterli basınca sahip olmalıdır. Burada temizlikte kullanılacak cihaz  kimyasal ilaç kadar önemlidir. Tesisat firmanız size verdiği hizmet için  garanti verebilmeli, verdiği hizmet sonrasında yanınızda olmalıdır.

Yerden ısıtma tesisat temizliği-2

Yerden ısıtma temizliği, ısıtma sistemi temizleme uygun fiyat ile yapılması sizlerin beklentisidir. Kurumsal tesisatçı firma sistem temizliğini uygun fiyatla yapar. Sistemde  oluşan korozyonu, cihazla ve ilaçla temizliyoruz

Yerden ısıtma sistemlerinde ısının gerektiği gibi alınamaması, bazı alanların gerektiği gibi ısınmaması durumunda mutlaka temizlik yapılmalıdır. Bu yöntemin sağlıklı bir ısınma sağlamasına rağmen, düzenli olarak temizliği yapılmadığında mite böceklerin üremesine neden olacağı unutulmamalıdır. Genel olarak yerden ısıtma temizliği sorun yaşanmadan, periyodik olarak her sene yaptırılmalıdır. Ancak bu konuda uzman tesisat firmalarıyla çalışılmalı ve temizliğin doğru yapılması sağlanmalıdır.

Yerden ısıtma tesisatında kororzyon

Uzmanlar Tesisat olarak, Petek Temizliği, Radyatör Temizliği, Kalorifer Tesisat Temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği gibi hizmetlerin tamamını yapmaktayız. Piyasada kabul görmüş  kimyasal ilaç ve kalorifer petek temizleme makinesi ile profesyonel petek temizleme hizmetini sunmaktayız. Petek temizleme makinesi güncel olarak en iyi basınca sahip petek temizleme makinesi olup, petek temizliği için kullandığımız kimyasal ilaçta kaliteli ve tesisata zarar vermeyen test edilmiş kimyasal ilaçtır.

Uzmanlar tesisat olarak bizler bu sektörde uzun zamandan beri faaliyet gösteriyor olmamız nedeni  ile yukarıda saydığımız tecrübeye ve ekipmana sahibiz.

Petek temizliği için en ucuz kalorifer petek temizleme yapan tesisatçıyı değil ilaçlı cihazlı kalorifer petek temizleme yapan bizleri seçin rahat edin.

 1. Degerli bilgileriniz icin tesekkur ederim. Sizingibi sektorun oncu firmalarini takip etmek bizlere bilgi kaynagi olusturuyor.

 2. Uzmanlar tesisat a cok tesekkur ederim radyotorlerim isinmiyordu suan el degdirilmiyo ve ozellikle gonderdiginiz elamanlariniz gerek diksiyon gerek hal ve hareketlerinden cok memnun kaldim tavsiye ederim elamanlariniz muhammet bey ve fatih bey e de ayrica tesekkurlerimi arz ederim 🙂

 3. Uzmanlar tesısata emeklerinden dolayı teşekkür ederim Peteklerim fevkalade ısınıyor ve böyle elamanlara sahip olduğunuz ıcın çok şanslısınız hayırlı bereketli kazançlarınız olsun

  • Merhaba, Memnuniyetinizi dile getirdiğiniz için biz teşekkür ederiz. Bu yorumlar bizleri motive etmektedir. Uzmanlar Ailesi olarak Tekrar Teşekkür ediyoruz

 4. Kısa sürede en iyi şekilde yapılan titiz bir hizmet aldım. Emeğinizin karşılığını hakeden bir firma. Petekler pırıl pırıl. Teşekkür ederiz.

 5. Tek kelime ile HARİKA bir sistem,güzel ülkemin doğru insanları sayesinde yurtdışında uzaklardan bile yararlanabiliyoruz emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.

  • Ukrayna’dan bizlere ulaşan Ülkemin güzel insanlarına Türkiye’den yardımcı olmak bizleri motive etti ve sevindirdi.Değerli yorumunuz için çok Teşekkür ediyorum. Saygılarımla,

 6. Uzun zamandır kombimizdeki sorun çözülemiyordu. Petek Temizliği Servis çalışanları kısa sürede soruna çözüm bulup yardımcı oldukları için teşekkür ederim.Ayrıca ekibinizin çalışanlarından Fatih Bey Muhammet ilgi ve alakalarından dolayı ayrıca teşekkür ederim kolay gelsin .

 7. Evimizin peteklerinde ısı dengesizliği vardı.Telefon ile bir kaç taktik alarak sorunu çözdük sayılır. Teşekkür ederim.

 8. Müşteri olarak iletişime geçmediğim halde tüm iyi niyetiyle ve tecrübesiyle yardımcı oldular. Piyasada böyle iyi niyetli ve dürüst esnafın olduğunu bilmek sevindirici. Teşekkür ederim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53