1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Klozet Tıkandı ise ilk yapılması gereken şey gideri kullanmadan kırmadan tıkanıklığı açan tesisatçı çağırın. Klozet Tıkanıklığı için Belediyeyi aramayın ilgilenmezler çünkü, sorumlulukları arasında yoktur.

Klozet içerisine kaçan yabancı cisimlerin sebep olduğu  klozet tıkandı su gitmiyor durumu evde tıkalı tuvalet açma için kullanılan klozet açıcı yetersiz gelebilir. Klozet tıkandı acil yardım arıyorsanız tıkanan klozeti kırmadan açan tesisatçı firmayı arayın.

Klozet Tıkandı Nedeni Nedir? Klozet Neden Tıkanır?

  • Yaşadığınız tıkanıklığın sebebi hatalı yapılan işçilikten kaynaklanabilir.
  • Binanın yapımı sırasında kullanılan fazla dirseklerden ve doğru mehil verilmeyen tesisattan kaynaklanabilir.
  • Fazla kullanılan dirsekler sebebiyle giderlerde olan atıklar gereksiz yerlerde kullanılan dirseklere takılacağından klozet giderlerinde tıkanıklık sorunu yaşanır.

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır?

Tesisatçı firma bir an önce tıkalı klozeti cihazla kırmadan açacaktır.  Ancak eski yöntemleri kullanan değil, yeni yöntemlerle gider tıkanıklığını açan bir tesisatçı çağırmalısınız. Yani kameralı cihazla giderleri görüntüleyebilen, kanalizasyon açma makinesi olan robotla tıkanıklığı açan bir tesisatçıdan destek almalısınız. Klozet tıkandı diye stres yaşayacağınıza, yeni yöntemleri kullanan tesisatçıdan kırmadan tıkanıklığı açmasını talep edin.

Klozetten suların geri gelmesi sizlerin endişe duymasına sebep olur. Klozet tıkandı su geri geliyor ise yapılması gereken, tıkanık boru açma robotu ile tuvalet tıkanıklığının açılmasıdır. Tıkalı pimaş açma uygulaması hizmetini almak için hızlı davranmak gereklidir. Klozet tıkandı ise giderlerde yaşanacak tıkanıklık arızası kırmadan tıkanıklık açan firma tarafından  robotla kırmadan açılır.

Banyo giderinden, lavabo giderinden su geri gelmesi giderlerde bir tıkanıklık olduğunun göstergesidir. Tıkanıklık sorununuzun çözümlenmesi için, acil olarak deneyimli ve uzman bir firmadan yardım almanız gereklidir. İçindeki pis sulardan kullanılamaz hale gelmiş olan tıkanmış klozetlerde dökülen sular geri gelir. Bu durumda gider açıcı, tuvalet açıcı, tuvalet klozet tıkanıklık açma kimyasalları kullanırsınız. Bu süreçte bekle dene gör yaptığınız için zaman kaybı ortaya çıkacaktır. Zaman kayıp etmeden giderlerde olan tıkanıklıklar acilen açılması bu açıdan elzemdir.

Klozet giderinde olan tıkanıklık sorunlarında, firmalar farklı yöntemler kullanıp tıkanıklığı çözmeye çalışırlar.

  • Bu yöntemlerden biri tuvalet giderine basınçlı suyun tazyikli bir şekilde verilerek, klozette olan tıkanıklığının giderilmesidir. Bu yöntemle ancak tıkanıklığın sebebi yumuşak maddelere bağlı ise, tıkanıklıklar çözülebilir.
  • Klozet tıkandı bunun sebebi de sert maddelerden kaynaklandıysa, tazyikli suyun geriye teperek daha kötü sonuçlara neden olacaktır. Bu evinizin kirlenmesine ve moralinizin bozulmasına, mutsuz olmanıza neden olur. Klozet tıkanıklıklarında kullanılan bu yöntemle tazyikli su geri geliyorsa, tıkanıklığın sert maddelerden kaynaklanıyordur. Bu durumda klozette olan tıkanıklığı tazyikli su çözmeye yetmez.