su kaçağı var 1713 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatı kaçağı bulma tesisat kaçak bulma uygulaması cihazla yapılarak etrafın kırılmasının önüne geçilmelidir. Kalorifer kaçağında, termal kameralı su kaçağı bulma yöntemi ile kırmadan su kaçak bulma ve tamir yapılır. Su tesisatçısı su kaçağı arama işinde cihaz olmadan bir şey yapamaz.  Uygun su kaçağı tespit fiyatları ile kırmadan su kaçağı tamiri de yapılır. Unutulmamalıdır ki, ücretsiz su kaçağı bulma diye bir ilanla karşılaştığınızda neden ücretsiz diye sorgulanmalıdır.

Su tesisatı kaçağı bulma cihazla yapıldığından artık tesisatınızda olabilecek önemli sorunlar arasından çıkarabilirsiniz diyebiliriz. İlk başladığında hemen fark edilmeyen, ancak kısa sürede kendini belli eden su kaçağı, evinizde hatta komşunuzda bile önemli sorunlara neden olabilir. Duvarlar nemlenmeye başlar, saha sonra kabarıklıklar oluşur. Bunları görmez ya da ihmal ederseniz duvarlarda rutubete hazırlıklı olmalısınız. Rutubetle birlikte evinizde küf kokusu duyulmaya başlar. İşte su tesisatı kaçağının olumsuz etkileri bu şekilde görülebilir.

Bununla yetinmeyip, komşunuzun evinde de aynı etkileri gösterebilir. Tavanında, duvarlarında sarı lekeler, kabarıklıklar oluşabilir. Bunlara dur diyebilmek için, öncelikle su kaçağının nerede olduğu belirlenmelidir. Tesisatın boruları her zaman fayans arkalarında, duvarların arkasında olur. Borularda su tesisatı kaçağı olduğu zaman bunu dışarıdan görmek olanaksızdır. Eskiden böyle bir tespit yapabilmek için, fayanslar kırılır, duvarlar kazılır ve borular açığa çıkarılırdı. Bu çalışmalar herkesin gözünü korkutmuştur.

Su Tesisatı Kaçağı Bulma | Uzmanlar Tesisat

Su Tesisatı Kaçağı Bulma | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatı kaçağı bulma

Günümüzde ise yeni yöntemler, cihazla sayesinde cihazla su tesisatı kaçağı bulma uygulaması yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde fayanslar kırılmadan su kaçağı tespiti yapılabilir. Bu yüzden evinizde su kaçağı olduğunu fark ettiğinizde hiç ihmal etmeden cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisatçınızı çağırın. Gelen tecrübeli ustalar su kaçak bulma cihazıyla kırmadan su kaçağının yerini tespit ederler. Daha sonra noktasal şekilde buldukları yerden boruyu tamir ederek, sorununuzu giderirler.

Su kaçağı cihazla tespit edilip, onarımı yapıldıktan sonra evinizde başka tadilat yapmanıza gerek kalmaz. Bu yöntem hem daha masrafsız, hem de daha zahmetsizdir. Bu yüzden destek alacağınız tesisatçıyı doğru seçmelisiniz. Su tesisatı kaçak bulma cihazıyla nerede su kaçağı olduğu kırmadan tespit edilebilir. Evinizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız, hiç ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Sorunu büyütmeden evinize daha fazla zarar vermeden su kaçağını mutlaka tespit ettirmeli ve tamirini yaptırmalısınız.

Tesisatta meydana gelen su tesisatı kaçağı sorunları ihmal edilmeyecek kadar önemli bir konudur. Su kaçağı bulma konusunda teknolojiden faydalanan firmalar, müşteri memnuniyetini tam olarak sağlamaktadır. Su kaçağı beraberinde pek çok sorunu getiren, istenmeyen durumlardır. Tespit yapılana kadar geçen sürede bile evinize, komşularınıza zarar verecektir. Ortamda kötü kokulara sebep olacak, sağlığınızı riske atabilecek, maddi açıdan külfeti daha fazla artacak olan bu sorundan bir an önce kurtulmanız gerekir.

Su tesisatı kaçakları temiz su borularında, kalorifer tesisatlarında ya da pis su borularında olabilir. Oluştuğu yere göre farklı zararlar meydana getirebilir. Kalorifer tesisatındaki kaçaklarda parkeler, laminatlar, eşyalar zarar görebilir, pis su borularında oluşan su kaçakları ortamda ağır kokuya neden olabilir. Duvarlarda ve zeminde nemlenme yaparak rutubet oluşturabilir. Bu etkilerin en az zararla atlatılması için kesinlikle borular teknolojiye uygun bir şekilde taranmalıdır.

Kameralı sistemlerle su kaçakları tespit edilerek, acilen tamiri yapılmalıdır. Bu sistemle çalışan tesisat firmaları teknolojinin kolaylıklarını müşterilerin hizmetine sunarak, bu sorundan en az zararla kurtulmalarını sağlamaktadır. Kırmadan su kaçağı tespit edilerek, borulardaki hasar onarılmaktadır.

Su tesisatı kaçağı bulma eski sistemlerle yapılmamalıdır. Pis su borularında ve temiz suda kaçakları tespit edilip su kaçağı sorununa son vermekteyiz. Size verdiği zarar azaltılmalı ve kısa sürede onarımı yapılmalıdır. Bu sorunlarınızda Uzmanlar Tesisat her zaman destek alabileceğiniz kurumsal bir tesisat firmasıdır. En güncel cihazlarıyla sizlere garantili hizmet verecektir.

Benzer Gönderiler: