Tesisatçı 1936 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Duvardan su sızıyor – Duvardan su sızıyor ne yapmalıyım kısa sürede su sızıntısı, kırmadan bulunabilir mi?

Güncel yöntemlerle su kaçak  tespiti yapılırsa evinizde fayansları kırmadan, çevreye zarar vermeden bu önemli sorundan kurtulmanız mümkün olur. Borulardaki su sızıntısının cihazla tespit edilmesi sayesinde su sızıntısı olan borunun tamir edilmesi de kolay olur. Ustalar cihazla  duvardan su sızıyor ise noktasal su sızıntı tespiti yapar. Böylece küçük bir alan açılarak boru onarılır. Tesisatınız yeniden kullanımınıza sunulur. Su sızıntısı sadece tespit yapılıncaya kadar evinize zarar verebilir.

Tesisatçınız duvardaki su sızıntısını tespit edip onardığında evinizdeki hasarlara dur diyebilirsiniz. Eski yöntemleri kullanan bir tesisatçınız varsa maalesef bu kolaylıklardan yararlanamazsınız. Çünkü cihazları olmayan tesisatçınız mecburen fayanslarınızı kırarak kaçak yapan boruya ulaşabilir. Ve onarımını yapar. Su sızıntı tespiti borunun kolayca tamir edilmesi için cihazla yapılmalıdır.

Tesisatta oluşan su sızıntısı eskiden olduğu gibi etrafın kırılmasıyla belirlenmiyor. Artık aletle su kaçağı bulma dönemi başladı.Su sızıntısının tespit edilmesi için kullanılan cihazlar sayesinde kırmadan zahmetsiz bir çalışmayla, tesisatının eski sağlıklı günlerine kavuşuyor. Sizde su kaçağı sorunu yaşıyorsanız, bu yöntemi kullanan tesisat firmasıyla iletişime geçmelisiniz. Gözle görünmeyen, kulakla duyulmayan su sızıntısının yeri, akustik dinleme cihazıyla kolayca tespit edilebiliyor.

 

 Bu sayede evinizi de, komşularınızı da zarara uğratmamış olursunuz. Eski yöntemlerle sadece tesisatçı değil, birde evinizi eski haline getirecek usta çağırmanız gerekir. Cihazla duvardaki su sızıntısını bulan firmalarla çalışmalısınız. Birdenbire duvarlarınızda ıslaklık yada küf belirdi ise hemen aklınıza tesisatta bir problem olduğu gelmelidir. Bazen dış cephelerden ve duvar çatlaklarından doğan sızmalarda olabilir ve böyle durumlarda zaten bu sorun sık sık yaşanır. Bu sebeple de siz bundan haberdar olursunuz. Fakat aniden böyle bir durum ortaya çıkıyorsa o zaman işin rengi farklıdır.

Bu durumda duvardan su sızıyor demenizin sebebi duvar içindeki boruda çatlak yada başka bir hasar oluşmuş olmasıdır. Eğer bu hasar büyükse su duvar içinde kısa sürede yayılacak ve yüzeye çabucak çıkacaktır. Fakat bu hasar küçükse ve su sızıntısının miktarı çok küçükse ,çok uzun süre bu su duvar içinde kalacak ve ıslaklık duvarın dışına çıkıncaya kadar bu süreç devam edecektir. Sürecin uzaması duvarınızla birlikte yapınıza zarar verdiği gibi bulunduğu odanın havasını da rutubetlendirerek yaşam kalitenizi etkiler.

Duvardan su sızıyorsa hemen bunun önlemini almak önemlidir. Özellikle kronik astımı yada bronşiti olanları bu rutubet ve küf kokusu önemli ölçüde etkiler. İrtibata geçeceğiniz kırmadan su sızıntı tespiti yapan bir firma ile bu arızayı çok kısa sürede çözüme kavuşturarak rahat bir nefes alabilirsiniz.

Su sızıntısı binanızın ana kolonlarına da zarar verecek olup sonuç itibari ile hem birey olarak size hemde yaşam alanınıza ve binaya zarar verecektir. Zaman kayıpları sizin hesaplayamadığınız bir çok yan etki ortaya çıkaracak sorununun büyümesine neden olacaktır.

0Shares

Benzer Gönderiler: