Tıkanıklık Açma 600 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 2 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet borusu tıkandı nasıl açabilirim, diyerek araştırma yaptığınızda çözümsüz bir sorun olmadığını görürsünüz. Bu durumun güncel durumda rahatça çözülebildiğini gördüğünüzde rahat bir nefes alacaksınız. Tuvalet borusu tıkandıysa, tıkanmış olan boruyu açma robotla yapılmalıdır. Pompa ile tuvalet tıkanıklığı açma, tıkanan gider borusu açma normal tuvalet tıkanıklığı ya da klozet tıkanıklığı açma işi zordur. Tıkanmış tuvalet borusu, tıkanmış lavabo gideri açma işinde pompa elbette denenebilir, ancak her zaman istenilen sonuç alınamaz.

Peçete ile tıkanan tuvalet te tuvalet tıkandı su gitmiyor durumu var ise burada pompa pek bir işe yaramayabilir. Evde tıkanmış tuvalet açma için kimyasala da kullanılabilir, pompa da kullanılabilir eğer sonuç alamazsanız robotlu tıkanıklığı açtırmalısınız. Tıkanıklık her tesisatta oluşabilecek bir tesisat sorundur. Bazen kullanımdan kaynaklanan sebepler, bazen de giderlere kaçırılan yabancı cisimler yüzünden tıkanıklık oluşabilir. Tuvalet borusu da bu tür tıkanıklıklardan etkilenebilir.

Tuvalet Borusu Tıkandı Nasıl Açabilirim? | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet Borusu Tıkandı Nasıl Açabilirim? | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet Borusu Tıkandı Nasıl Açabilirim?

  • Tıkanıklık Açma Makinesinin Ucunda Bulunan Çelik Yay Tıkalı Gidere Gönderilir.
  • Makine ile Kırmadan Tıkanıklık Açılır.
  • Tıkanıklık Açıldıktan Sonra Kamera İle Görüntüleme Yapılır.
  • Tuvalete Atılan Islak Mendil Makine ile Giderden Çıkarılır.
  • Sert Cisim Tuvalet Giderine Kaçtı İse Makine ile itilerek Rögara Gönderilir.
  • Hiç Bir Yer Açılmadan Kırılmadan Makine Yardımı ile Tuvalet Tıkanıklığı Açılır.

Eskiden tuvalet borusu tıkanıklığı herkes için zorlu bir süreçti. Tuvalet borusu tıkanıklığına neyin sebep olduğu da tespit edilmelidir. Tıkanıklığın açılması ve sonradan benzer sorunların yaşanmaması için bu detay oldukça önemlidir. Tıkanan giderler zemin altında olduğundan, tıkanıklığa neden olan her ne ise görmek olanaksızdır. Bu açıdan makine yok ise kırarak borular açığa çıkartılıp tıkanıklık giderilir. Bu yöntem artık eskide kaldığı için bu çözümü asla kabul etmeyin.

Tuvalet Borusu Tıkanıklığını Evde Ben Açabilir miyim?

Bir tel yardımıyla tuvalet borusundaki tıkanıklığı açmak için uğraşabilirsiniz. Ucunu kanca gibi yaptığınız teli tuvalet borusuna sokarak, içerideki tıkanıklığa neden olan maddeyi çıkarmaya çalışabilirsiniz. Ancak neresinin tıkandığını ve neyin tıkanmaya neden olduğunu bilemeyeceğiniz için bunda çokta başarılı olamayabilirsiniz. Birde pimaşlara zarar verme olasılığı da olduğundan tadilat yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Tuvalet borusu tıkandı nasıl açabilirim, diye düşünenler bir tesisatçı çağırmalıdır. Tıkalı tuvalet borusunun cihazla açılmasını sağlamalıdır. Kameralı cihazla tıkanıklık tespiti yapılsın, robotla kanal açma makinesi yardımıyla tuvalet borusu açılsın. Tıkanıklık böylece kalıcı bir şekilde açılmış olur.

Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera ile bakmak gerekli görüldüğü takdirde pimaş içinin son hali net bir şekilde görüntülenir. Bu şekilde yapılan uygulama ile kalıcı çözüm sunularak gereksiz maliyetlerin ve zaman kaybının önüne geçilmiş olunur.

0Shares

Benzer Gönderiler: