Pimaş yıkama 834 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Gider yıkama makinesi ile pimaş yıkama, atık su gideri olan pimaş hattının aşırı kirlenmesi sonucu sürekli tıkanan tesisatın temizleme uygulamasıdır. Pimaş içi yıkama yüksek basınçla gider temizleme, pimaş borusu yıkama uygulaması pimaş yıkama makinesi ile yapılır. Tıkanmış gider borusu önce robotla gider açma uygulaması yapılır sonrasında kanal yıkama gider yıkama uygulaması yapılır.

Boru temizleme makinesi ile gider yıkama uygulaması ile kirlenen ve tıkanan pimaşlar  cihazla temizler. Boru temizleme makinesi ile gider yıkama yapılmasındaki amaç pimaş hattında olası yaşanacak tıkanıklıkları ortadan kaldırmaktır. Tesisat borularında, pimaşlarda, giderlerde meydana gelen tıkanıklık sorunlarında tesisatçınız kanal açma makinesi ile tıkanıklığı açacaktır.

Ancak tıkanıklık açıldığı zamanda giderlerde tekrar tıkanıklık yaşamanız olasıdır. Giderlerde biriken yağlı, çamurlu atıklar sizi yine zora sokabilir. En iyi sonuç gider tıkanıklığı açma işleminden sonra giderlerin yıkanmasıdır. Bu işlem gider yıkama makinesi ile sağlıklı bir şekilde yapılabilir.

Gider Yıkama Makinesi ile Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Gider Yıkama Makinesi ile Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

 Gider Yıkama Makinesi ile Pimaş Yıkama

Pimaş Yıkama Makinesi ile Gider Boruları Nasıl Temizlenir bu hizmeti burada paylaşalım. Gider yıkama makinesi ile pimaş yıkama uygulaması yapılırken pimaş boru içine belli basınçta su vererek, pimaş boruların, giderlerin temizlenmesi sağlanır. Gider tıkanıklığının kısa sürede yeniden tesisatınızı etkilemesine engel olur. Gider yıkama makinesi profesyonel kullanım için üretilen bir cihazdır. Deneyimli ustalar tarafından uygun basınçta suyun yardımıyla giderlerinizin yıkanmasını sağlar.

Banyo, mutfak gibi alanlarda giderlerde biriken yağlı atıkların, sabun ve deterjan, ıslak mendil ve benzeri kalıntılarının tamamen temizlenmesi amaçlanır. Bu makine, gider tıkanıklığının önlenmesinde önemli bir cihazdır. Bu makine sadece bu iş için üretildiğinden, giderlere, pimaş borularına herhangi bir zarar vermez. Bu işi deneyimli bir tesisatçıya yaptırabilirsiniz. Giderlerinizin tıkanmasını beklemeyin. Belirli aralıklarla gider yıkama makinesi ile giderleriniz yıkansın, tıkanıklık sorunuyla karşılaşmayın.

Pimaş yıkama yaptırdığınızda giderlerde yavaş giden su hızlı bir şekilde gidecek ve giderlerde atık su kalmayacaktır. Bu sayede giderlerden gelen koku da son bulacak olup gider çekmiyor su geri geliyor gibi şikayetler de artık olmayacaktır.

Pimaş Gider Tesisatı Neden Tıkanır?

  • Uzun zaman kullanılan pimaşların yüzeylerinde tutunan bir tabaka oluşur.
  • Giderlere atılan yağ gibi atıklar boru yüzeyinde pis bir tabaka oluşturur.
  • Gider pimaş hattına atılan en ufak cisim bile buraya tutunur.
  • Pimaşlarda tampon bölgeler oluşur ve sürekli tıkanmalar başlar.

Bu tablonun oluşmaması için atık su borularına bakım yapılmalı ve ara ara kimyasal açıcılar kullanılmalıdır.

Benzer Gönderiler: