Tesisatçı 16874 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Doğalgaz ocak fleksi değişimi doğalgaz ocak hortumu ya da doğalgaz ocak bağlantısı yapıldıktan sonra da kaçak var mı diye test yapılmalıdır. Doğalgaz ocak borusu, mutfakta doğalgaz ocak fleks değişimi için çağırdığınız tesisatçı bu noktaya dikkat etmelidir. Doğalgaz ocaklarında ve ocağa gelen tesisatta kaçak olması risk oluşturacağı için sorunlu olan her ne ise değişimi elzemdir. bu açıdan ocak fleksi delik ya da deforme olmuş ise ertelemeden ocak fleks değişimini yaptırın. Ocak bağlantı yerinde bir sorun yok da vana veya tesisatta sorun var ise yine aynı şekilde doğalgaz tesisatçısından yardım alın. Çünkü, gaz kaçağı su kaçağı gibi olmayıp can kayıplarına kadar götürebilir.

Doğalgaz ocak fleksi değişimi

Neden ocak fleksi değişmeli, bu değişimi kim yapmalıdır sorularını da burada cevaplamış olalım. Doğalgaz ocak fleksi değişimi hassas bir konu olup, değişimi için yetkili tesisatçı olmalıdır. İgdaş yetkili bir firma olması sizin yararınıza olacaktır. Her şey de olduğu gibi flekslerinde belirli bir ömrü vardır. Belli aralıklarla fleks aşınma ve yıpranmalara karşı kontrol edilmelidir. Aksi takdirde fleks delinip gaz sızıntısına yol açabilir ve tamiri imkansız sonuçlar doğurabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok model fleks üretilmiştir.

Doğalgaz Ocak Fleksi Değişimi | Uzmanlar Tesisat

Doğalgaz Ocak Fleksi Değişimi | Uzmanlar Tesisat

Takılacak olan fleksin standartlara uygunluğu ve en son teknolojik ürün olması çok önemlidir. Eski tip ocak fleksleri çok çabuk deforme olmakta ve delinmektedir. Yeni üretilen flekslerde ise bu sorun çok daha aza indirgenmiştir. Eğilme, bükülme ve darbelere karşı daha dayanıklıdır. Bu sebeplerden dolayı yeni tip ocak fleksleri tercih edilmelidir.

Ocak flekslerinde İgdaş Şartnamesi gereği yeni tip ocak fleksi olma şartı aranmaktadır. Eğer dairenizin gazı İgdaş tarafından açılacaksa ocak fleksi olsun, kombi fleksi olsun şartnameye uygun yeni ocak fleksi takılması gereklidir. Eski tip ocak fleksi var ise İgdaş şartnameye uyulmadığı için gazın açılmasını güvenli bulmayarak gazı açmayacaktır. Doğalgaz ocak fleks değişimi için bu seçtiğiniz tesisatçının İgdaş Şartnamesinden haberi olan bir tesisatçı olması gereği ortaya çıkmaktadır. Birey olarak  bizler İgdaş şartnamesinin gerekliliklerini bilmeyiz, bilmek zorunda da değiliz ancak tesisatçı bunu bilmelidir.

Benzer Gönderiler: