• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Petek temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır ?  Petek temizleme uygulaması cihaz ve kimyasal ile petekler sökülmeden yapılır

Petek temizliği nasıl yapılır sorusu çok aranan ve sorulan bir soru olduğu için bu yazıyı sizlerle paylaşmanın faydalı olacağını düşündük. Peteklerde oluşan kirlenme nedeni ile ısınmayan petekler bir çok sorunu ortaya çıkarır. Örneğin evinizde küçük çocuk varsa soğuktan dolayı hasta olma riski artacak olumsuz bir tablo ile karşılaşmak an meselesi olacaktır.

Zira ev soğuk olduğunda, çocuklar  hasta olacak hastane masrafları beklenmeyen maliyetler listesine eklenmiş olacaktır. Bu durumda para ikinci planda olacak sizi üzen  çocuğun hastalığı olacaktır. Zaman kaybına ek maliyetlere son vermek için petek temizliği nasıl yapılır sorusunun somut cevabı olan bu uygulamayı yaptırın.

Isıtmada verim alma sorunu ortaya çıkmaya başladığında, kalorifer petek temizliğinin yapılmasa gerekliliği ortaya çıkar. Isınma sorununun kaynağı hava diye düşündüğünüzde peteklerden hava alırsınız. Petek havalarının alındığı sırada peteklerden gelen su kirli bir renge sahip ise petekler tıkanmış olabilir.  Su ile beraber çapak ve çamur geldiğinde kalorifer tesisatının, peteklerin temizlenmesi gerektiği somut olarak görülmüş olur.

Zamanla sistemde oluşan kir, pas ve tortu peteklerde çamurlaşmaya neden olur. Bu oluşan çamur kalorifer tesisatı ve  peteklerde tıkanmalara neden olur. Oluşan bu kirlilikten dolayı ısınmayı arttırmak için daha fazla gaz yakmaya yönelmek zorunda kalırsınız. Kombinin daha çok çalışıp hem gaz hem de elektriği daha fazla kullanılmasına neden olur. Böylece maliyet giderek artmaya başlar. Isınmadığınız halde daha fazla fatura ödemeye başlarsınız.

Peteklerde oluşan kir ve çamurdan korunabilmek için periyodik bakımların yapılması gereklidir. Teknolojini getirdiği yenilikçi uygulamalar ile petek temizleme cihazıyla kalorifer tesisatının temizliği yapılır. Kışa hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, kombi bakımınızı yaptırmış olmalı, petek temizliği de ihmal edilmemiş olmalıdır. Çünkü ısınmak için kalorifer tesisatınızı bir bütün olarak ele almalısınız. Sadece kombi bakımını yaptırmakla kışın istediğiniz gibi ısınamazsınız. Petekler kombi tarafından ısıtılan suyla evinizi ısıtan parçalardır. Bahse konu bu birbirini tamamlayan yapı görevlerini tam olarak yerine getirmelidir. Petek temizliği nasıl yapılır diye merak edenler elbette vardır. Bu düşünce beraberinde petek temizliği yaptırsam kaç para öderim düşüncesini getirir.

Petek temizliği nasıl yapılır ?

Bütün bu aklınızdaki soruların cevabını bu hizmeti alarak veya bu hizmet hakkında mini bir araştırma yaparak giderebilirsiniz. Petek temizliği hizmeti alınmadığı takdirde kombi suyu ısıtsa bile, petekler evinizi ısıtamaz. Petek temizliği cihaz olmadan, petek temizleme kimyasalı olmadan yapılamaz. Bu yüzden petek temizleme makinesi kalorifer sistemine bağlanmalı ve petek temizliği bu şekilde yapılmalıdır. Bu şekilde uygulama yapılırsa petek temizliği nasıl yapılır sorusu tam cevap bulmuş olacaktır. Bu şekilde tesisata verilen temizleme kimyasalı sayesinde peteklerin içindeki kireçlenme giderilir, boruların içide temizlenir.

Petek temizleme makinesi basınçla tesisatın içindeki atık maddeleri de dışarıya çıkarır. Artık ısınmaya hazırsınız, kış gelirken soğukta kalma ısınma sorunu yaşama durumu olmayacağından emin olabilirsiniz.  Petek temizliğinin ve kalorifer tesisatının kimyasal ilaçlı temizliği yanında bir de, petek dış temizliği vardır. Petek dış temizliği peteklerin ızgaralarından içine bakıldığında ne denli gerekli olduğu toz yumaklarını gördüğümüzde daha iyi anlarız. Bu konu hakkında sizler için bir yazı hazırladık vakit ayırıp okursanız yararlı olacağını düşünmekteyiz.

Kalorifer petek dışı toz temizliği

Kalorifer tesisatının her sene bakımdan geçirilmesi gerekir. Öncelikle kombi bakımını yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü, kombi bakımı yapıldıktan sonra sistem çalıştırılırsa sistemdeki kirli çamurlu su kombi içinden geçer. Buda kombide yapılan temizliğin verimli olmasına engeldir. Dolayısıyla peteklerin içindeki kalıntıların ve kireçlenmenin temizlenmesi öncelikli husus olmalıdır.

Petek temizliği ilaç ve cihaz kullanılarak kombi bakımı bu uygulamadan sonra yapılmalıdır. Ardından kalorifer tesisatının bakımının tamamlanması için, petek dışı toz temizliği olmalıdır. Sizler zaman zaman petekleri silseniz, temizleseniz bile bu yeterli bir temizlik sağlayamaz. Peteklerin iç ızgaralarını sizler temizleyemezsiniz.

Bu yüzden tesisatçıdan profesyonel yardım almalısınız. Petek dış temizliği buharlı cihazla yapılmalıdır. Yıl boyunca peteklerin iç ızgaralarında biriken tozlar, kir kalıntıları burada kümelenir. Kışın kalorifer yandığında, petekler ısındığında etrafa hoş olmayan bir koku bile yayılabilir. Bunlar hep tozların etkisiyle olur. Bununla da kalmaz, evinizde havadan bu tozları solumak zorunda kalırsınız. Bu takdir edersiniz ki, sağlığını açısından oldukça zararlıdır. Bu nedenle kalorifer petek dışı toz temizliği mutlaka yaptırılmalıdır.

Petek temizliği cihazla yapılmalıdır.

Kalorifer petek dışı toz temizliğinin yapılması için, tesisatçının buharlı temizleme cihazı kullanması gerekir. Öncelikle bu cihazla yapılan petek dış temizliğinde petekler sökülmez. Yerlerinde kolayca pratik şekilde temizlenir. Buhar temizleme makinesinin yüksek basınçla verdiği buharla peteklerin her yeri temizlenir. Özellikle peteklerin iç ızgaraları tamamen tozdan kirden arındırılır. Temizlik buharla olduğu için, evinizde herhangi bir hasara neden olmaz. Deneyimli bir usta temizlik tarafından yapılırsa, işlem kısa sürede tamamlanır.

Petek dış temizliği nasıl yapılır

Kalorifer petek dışı toz temizliği yapılması halinde astım hastaları rahat bir nefes alır. Alerjik sorunları olan kişilerde temiz havayı solumaya başlar, alerjenlerden etkilenmezler. Çocuklarınızın gelişimi, hijyen bir ortamda sağlanır. Bu nedenle her sene kalorifer tesisatı bakımı sırasında, petek dış temizliğini ihmal etmemelisiniz. Tüm bakımları yapılmış olan kalorifer tesisatınızla kışı karşılamalısınız. Kombi ile ısınmanın kolaylığı yanında, sağlıklı bir ortamda olmayı sağlamalısınız.

Petek temizliğinin yanında, kalorifer petek toz temizliği, kalorifer petek toz temizliği sağlık açısından mutlaka yaptırılması gereklidir. Bu uygulama özellikle tavsiye ettiğimiz uygulamalar arasındadır. Bu uygulamaları yaptıran birey , petek temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını en anlaşılır somut halde almış olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53