tesisat kaçağı 2063 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su sızıntı tespiti, cihazla su kaçağı tespiti ile erken su sızıntısı tespiti yapıldığında bir çok maddi zararın önüne geçilir. Su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlar, evde su sızıntısı tespiti olduğunda hem temiz hem de pis su kaçaklarına bakacak cihazlar olmalıdır. Su sızıntı belirtileri var ise geç kalmadan önce tespit sonra da kırmadan su kaçağı tamiri yapılmasını sağlayın.

Su sızıntı tespiti yaptırmadan herkesin uzak durma nedeni evin kırılıp, dökülmesinden korkmalarıdır. Oysa artık su sızıntısı tespitlerini kırmadan yapmak hem mümkün hem de çok kolay. Özellikle de çalıştığınız firma yeterli teknoloji ve ustalık tecrübesine sahip ise su kaçağı yada su sızıntısını dert etmenize gerek yok.

Su sızıntı tespiti | Uzmanlar Tesisat

Su sızıntı tespiti | Uzmanlar Tesisat

Su sızıntı tespitinde kullanılan kamera ve diğer donanım yardımı ile suyun hem sesini takip ederek , hem de borular içerisinde kamera ile görüntüleme yaparak kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkün. Alt komşunuza sızan su kaçağı, su sızıntısı varsa su tesisatı arıza tespit servisimizi aramanız yeterli olacaktır.

Su sızıntı tespiti

Herkes evinde su kaçağı olmasından çekinebilir. Özellikle hala eski yöntemlerle su sızıntısının bulunduğunu düşünenler, bundan daha fazla etkilenir. Çünkü evlerinde fayansların kırılacağını ve su sızıntısının bu şekilde bulunacağını düşünürler. Ancak günümüzde teknolojiyle birlikte su sızıntısı tespiti hizmetinde büyük kolaylıklar sunulmaktadır.

Cihazla su sızıntı tespiti yapılmakta ve evinizde kırmadan hizmet verilmektedir. Ustalar evinize zarar vermeden sadece cihazla tesisatınızı tarar ve kulakla bile duyulamayan su sızıntı sesini kolayca hatasız şekilde tespit eder. Bu yüzden evinize hasar veren su sızıntısına dur demelisiniz. Cihazla su sızıntı tespiti yapan bir tesisatçı çağırarak su kaçağından kurtulmalısınız. Fayanslara zarar verilmesini istemiyorsanız, bu yöntemi tercih etmelisiniz. Başınıza su kaçağı sorunu geldiğinde tesisatınızın kıymetini daha iyi anlayabilirsiniz. Ancak yine de evinizde hangi işlemlerin yapılacağını merak edersiniz. Bunda belki haklı olabilirsiniz. Çünkü eskiden beri su sızıntı tespitinde eski yöntemler kullanılıyordu.

Tesisattaki kaçağın belirlenmesi için çevrede fayanslar kırılıyor ve su sızıntısının nerede olduğu belirlenmeye çalışılıyordu. Günümüzde cihazla su sızıntı tespiti yapılmaya başlandıktan sonra kırma işlemi tarihe karıştı. Artık su kaçağının sıradan bir tesisat sorunu yerine koyduk. Tesisatınızda su kaçağı varsa kaçak su tespitini cihazlarla yapan tesisatçılara yaptırmalısınız.

Su kaçağının en vahim olduğu durumlardan biri su sızıntıları ile ortaya çıkmasıdır. Boruda ki bir problem yüzünden akan su duvar yada zemin içerisinde ilerleyerek herhangi bir yerden kendine çıkış yolu bulur. Bu bazen dış cepheler , bazen duvarlarınız ve en kötüsü bazen de alt komşunuzun tavanıdır. Bu şikayete en çok banyolarda rastlarız ve alt komşunun tavanından su sızıntısı vardır.

Bu durumda en acil çözüm hemen su sızıntısı tespiti yaptırmaktır. Çünkü böyle bir durum bazen komşuluk ilişkilerini çok önemli durumda zedeler. Su sızıntıları çok küçük ise fark edilmesi bazen alt komşunun şikayeti üzerine bazen faklı şekilde haberdar olabilirsiniz. Zaman ilerledikçe su sızıntısının sebep olduğu sorunlar sizi fazlasıyla rahatsız edecek noktaya gelmeden su sızıntı tespitini yaptırın rahat edin. Ayrıntılı bilgi ve kameralı su kaçağı bulma hizmeti için bizi arayın.

Benzer Gönderiler: