1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 2 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Kış gelmeden önce sizlerde hazırlıklarınızı tamamlamalısınız. Özellikle Alurad petek radyatör temizleme işlemini ve  kombi bakımını yaptırmalı, petekleri kontrol ettirmelisiniz.  Eğer radyatörlerin periyodik bakımında geç kaldıysanız kış gelmeden mutlaka, Alurad marka petek temizliği ve bakımını yaptırın. Bu uygulamayı her yıl olmasa da 2 yılda bir mutlaka yaptırın.

Petek temizleme makinesinin kullanıldığı, peteklerin kimyasallarla temizlendiği yöntemi tercih edin. Bu uygulama ile zahmetsizce petek temizleme işlemi yapılır. Bunun dışında kullanılan petek temizliği yöntemleri pek sağlıklı olmaz. Bu nedenle tesisatçının makineyle ve kimyasalla petek temizliği yapması önemlidir. Bu şekilde petek temizliği yaptırdıysanız gönül rahatlığıyla kışa hazırız diyebilirsiniz.

Alurad Petek Radyatör Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Alurad Petek Radyatör Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Alurad petek radyatör temizleme işlemini kurumsal yapıya sahip olmayan kişilere yaptırmayın. İşini iyi yapmayan kişilerden bu hizmeti alırsanız kısa süre içerisinde tekrar temizlik yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu hizmeti yapan kişi/kurum bu işlemde bilinmeyen kimyasallar kullanmamalıdır. Bilinçli hizmeti almak her zaman fayda sağlayacak olup,bilinçsizce yapılan her uygulama sizlere zarar verecektir. Özellikle Alurad Marka Alüminyum Peteklerde kullanılan kimyasala çok daha fazla dikkat edilmelidir.

Bahse konu bu petekler, kanalları çok dar olan çabuk kirlenen hassas peteklerdir. Sahada yanlış uygulamaya ve yanlış kimyasal kullanımının neden olduğu bir çok olumsuz vaka ile karşılaştık diyebiliriz. Doğru olmayan fakat toplum içine yerleşmiş yanlış bilgiler de mevcuttur. Mesela kombinin bakımı olur ama alüminyum petek radyatör temizleme ve bakım işlemi gerçekleşmez diyen insanlar için şunu söylemek istiyorum. Kombi ile Alurad petek radyatör temizleme işlemi bir bütündür. Sonuçta iki parça birbirine bağlı olduğu için ikisinin de bakımı gerçekleştirilirse çok daha etkili sonuç alınabilir.

Alurad Petek Radyatör Temizleme ve Bakımı Neden Yapılmalıdır?

 • Tesisatta olan suyun etkisiyle peteklerde, borularda kireçlenme oluşur. İçerideki atıklar peteklerin dibinde birikir. Bu durum ısı iletimini büyük oranda etkiler.
 • Kalorifer Tesisat Temizleme hizmetini almadığınız takdirde peteğiniz normal ısınması gerektiği gibi ısınmayacaktır. Daha çok enerji harcayarak ve yakıt tüketimini yükseltecektir. Bu durum hem ısınma anlamında soruna neden olacak,  hem de ısınmadan daha fazla yakıt ücreti ödemenize neden olacaktır.
 • Tesisatta arızalar artmaya başlayacaktır.
 • Peteklerde homojen ısınma olmayacaktır.
 • Peteklerin alt tarafı soğuk üst tarafı ılık olacaktır.
 • Alüminyum petek radyatör temizleme uygulaması ile  ısınma problemleri ortadan kalkar.
 • Bunun yanı sıra ayrıca kirlilik nedeni ile kombi arızasına neden olan durumları ortadan kaldırır.

Alurad Petek Nasıl Temizlenir?

Alurad marka petek temizliği işlemi herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Alurad petek radyatör temizleme işlemi kesinlikle uzmanlar tarafından özel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kalorifer Tesisat temizleme uzman kadromuz tarafından yılların bilgi birikimiyle hizmet sunuyoruz. Alüminyum petek radyatör temizleme işlemi için kullanmış olduğumuz multi asit içerikli kimyasalla yüksek ısı verimi alınmaktadır. Temizlik sonrası ısıtmayan petek olursa o peteğinde  sökülerek temizliğinin yapılması gerekir.

 • Tesisat temizliği, cihazla petekler sökülmeden yapılır.
 • Alurad peteklerin temizliği kişilerin yapacağı bir işlem olmadığı için özel makine ve  kimyasal ilaçlar ile yapılır.
 • Kalorifer tesisat temizleme ve bakım işlemini ortalama 1-1,5  saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirmekteyiz.
 • Bu kimyasal ile aynı zaman da peteklere gelen boruları da temizlenecektir. Petekler sökülerek sadece petek içi kirliliği temizlersek borularda ki pislikler ve kalıntılar tekrar petekleri tıkar. Petek kanalları tekrar tıkanınca kalorifer petek radyatör temizleme işlemini yeniden yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu açıdan hizmetin nasıl yapıldığı önemli olup uzun soluklu ısınmanızda bu uygulama etkendir.

Biz sizlere uzun ömürlü, kaliteli kalıcı hizmet  sağlıyoruz. Bizlerin amacı aldığımız paranın karşılığında sizlerin tasarruflu ısınmanızı sağlamaktadır. Soğuk kış aylarında ısınmak zor olsa da ufacık bakımlarla ısınmak daha kolaylaşacaktır.

Kalorifer petek radyatör temizleme işlemini her yıl gelişen teknolojiyi takip ederek en iyi cihazla yapıyoruz. Temizlik esnasında evin, iş yerinin hiçbir tarafı kirlenmeyecektir. Kalorifer Tesisat temizleme işlemini ısınma garantili yapıyoruz. Bunu araştırmalarımız ve  olumlu geri dönüşler sayesinde rahatlıkla sözleyebiliyoruz. Siz de Alurad petek radyatör temizleme işlemini bize yaptırarak ısınma sorununuz çözüldüğü için  oldukça mutlu olabilirsiniz. Alurad petek radyatör temizleme işlemini kesinlikle periyodik bir şekilde yaptırmanızı öneriyoruz.

Alurad petek radyatör temizleme, alüminyum petek temizliği işlemini tecrübeli uzman tesisatçılar ile yapmaktayız.