tesisatta kaçak 1202 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kamera ile su kaçağı bulma, kameralı su kaçak tespiti daha çok atık su pimaş boru su kaçaklarında kullanılır.  Kırmadan su kaçağı tamiri denilen şey daha çok kalorifer boru sızıntılarında kimyasal ilaçla yapılan uygulamayı ifade eder. Sıcak su boruları termal kamera veya sıcak su termal ile kaçak bulma işi de en isabetli yol olacaktır. Sonuç itibari ile cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapmak reel bir durum değildir. Akustik dinleme cihazı ile temiz su kaçağı, kameralı pimaş içi görüntüleme ve pis  su kaçağı bulma hizmetini sunulduğunu artık sizde biliyorsunuz.

Kameralı su kaçağı bulma yöntemini destekleyen en büyük teknik donanım akustik zemin dinleme cihazıdır. Kamera ile pis su borusu içerisinde görüntüleme yapılarak kaçağın yada hasarlı borunun yeri tespit edilir. Akustik zemin dinleme cihazı ile de temiz su borularındaki kaçak bulunur.  Bu iki kombinasyonu kullanan tecrübeli ustalar seri ve doğru bir şekilde sızıntının yerini tespit edebiliyorlar. Tespitlerin alanı düşündüğünüz gibi geniş alanlar da olmuyor. Neredeyse noktasal denebilecek su kaçağı tespiti yapılıyor. Size de artık endişe etmeden güvenilir ve tecrübeli bir servisten yardım istemek kalıyor sadece.

Kamera ile su kaçağı bulma | Uzmanlar Tesisat

Kamera ile su kaçağı bulma | Uzmanlar Tesisat

Kamera ile su kaçağı bulma

Kamera ile su kaçağı bulma uygulaması ile su tesisatı kaçağı pis su pimaş giderlerinde de olsa bulunmaktadır. Evdeki su kaçağına katlanmak zorunda olmadığınız gibi, bu sorundan en kısa sürede kurtulmanız gerekir. Üstelik evinize zarar verilmeden su kaçağının nereden olduğu bulunmalı ve kaçak olan boru tamir edilmelidir. Yeni yöntemler sayesinde su kaçağından kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Kurumsal tesisatçılar cihazla, kameralı su kaçağı bulma hizmeti vererek, evinizdeki fayanslara zarar vermeden su kaçağından kurtulmanızı sağlarlar. Deneyimli ustalarıyla evinizde  kulakla bile duyulmayan su sesini akustik dinleme cihazı, kamera ve dedektör sayesinde kolayca tespit ederler. Kamera ile su kaçağı bulma hizmeti sayesinde evinizde hasar oluşmayacağından, sizlerde ustalar gittikten sonra tadilatları düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Su sızıntısı olan boru belirlenir, bunu onarımı yapılır.

Tesisatınızda hangi sebeplerle olursa olsun su kaçağı sorunu varsa bunun onarılması için öncelikle tespit edilmesi gerekir. Kaçak su tespitinde en sağlıklı yöntem cihazlarla kameralı su kaçağı tespitinin yapılmasıdır. Bunun dışında kullanılacak yöntemlerde o güzelim fayanslarınızın kırılmasına zeminin kazılmasına engel olamazsınız. Bir su kaçağı yüzünden hem tesisatınızı onaracak tesisatçıyla çalışacak hem de evinizdeki zararları giderecek ustalarla çalışmak zorunda kalacaksınız. Dediğimiz gibi en doğru yöntem cihazlarla kaçak su tespitinin yapılmasıdır. Bu cihazlar tesisatınızın içini bile kamerayla görüntüleyebilir. Suyun nereden sızıntı yaptığını noktasal olarak belirleyebilir.

Evinizde belli belirsiz ıslaklıklar ve rutubet oluşmaya başladı. Ama bu durum, çünkü dairenizde daha önce bu tür sorunlar yoktu. Üstelikte iç ve dış mantolama var. Buna rağmen birdenbire bu rutubet nereden çıktı diye düşünüyorsanız bir su kaçağı problemi kapınızı çalıyor olabilir. Hemen su kaçağı kelimesini duyunca da bunu bulunması zor ve tamiri imkansız bir arıza olarak düşünmeyin. Eski yıllarda her ne kadar bu iş çok meşakkatli olsa da son yıllarda ki teknoloji ile bu çok kolay.

Kameralı su kaçağı bulma pratik su kaçak bulma uygulamalarından biridir. İsminden de anlaşıldığı gibi kaçağın tespiti sırasında kamera kullanılıyor. Elbette yalnızca kameranın tek başına kullanılması yeterli değil.

0Shares

Benzer Gönderiler: