• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
 • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
 • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
 • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti – Kırmadan cihazla yer tespiti yapan, su kaçağı bulma servisi ile  su tesisatı kaçaklarına son

Su kaçağı tespiti için tesisatçı arayışına girdiğinizde bilmeniz gereken en önemli nokta, su kaçak tespitinin artık cihazla yapıldığıdır. Temiz suyun sağlıklı bir şekilde kullanım yerlerine kadar iletilmesini, kirli ve pis suların toplanarak bina dışına çıkarılması sorunsuz olmalıdır. Bu sirkülasyonu sağlayan tesisatın sağlıklı çalışması hepimizin temennisidir.

Su tesisatı hattında meydana gelecek su kaçağını ortadan kaldırmak için erken davranmalıyız. Su kaçağı tespiti yaptırmazsak bu durum bizler için önemli ve maliyetli sorunlardan biri haline gelecektir. Evinizde fark ettiğiniz duvarda nem, kabarma, şişme, sürekli aldığınız küf kokusu ya da damlama su kaçağının habercisidir. Bu tür olumsuz etkilere maruz kalmadan tesisatçı servis çağırmanız en akıllı çözüm olacaktır.

Su tesisatı montaj aşamasında yapılan hataların eve yerleştikten sonra ortaya çıkması istenmeyen bir durumdur. Evi kendi zevkinize göre dekore ettiğiniz düşünüldüğünde, bu dekorasyon için katlandığınız maliyetler ortadadır.  Bu anlamda tesisatta kaçağının olması çok can sıkıcı bir tablo olarak karşımıza çıkmaktadır. Su kaçağı tespitinin günümüzde cihazlar eşliğinde bulunması gayet olumludur. Birde uygun su kaçağı bulma fiyatları ile sunulması bizleri bu anlamda rahatlatan ayrı bir pozitif gelişmedir.

Su Tesisatı Kaçaklarının Ana Nedenleri Nelerdir ?

 • Tesisat montajında işçiliğin iyi olmaması,
 • Kalitesiz tesisat malzeme kullanılması,
 • Tesisatın dışarıdan darbe alması,
 • Evde tadilat yapılırken tesisat borularının delinmesi,
 • Zamana ve kullanıma dayalı boruların deforme olması,
 • Kendi çabamızla musluk gibi değişmesi kolay işleri yaparken yapılan hatalı işler,
 • Fayans aralarındaki derzlerin bitmiş olması,
 • Gider tesisat borularında yaşanan tıkanıklık,

Su sızıntısı ileride zamanla oturduğunuz daireye ya da binaya zarar verecek olup içinde yaşayanlara da rahatsızlık verir.

Su kaçağı tespiti

Tesisattaki kaçak, duvarda zamanla oluşan kabarmalar, suyun alt komşunuzun tavanından damlaması sıkıntı sebebidir. Su kaçağının kaynağı, tesisatın hangi noktasında olursa olsun bulunabilir. Cihazla su kaçağı bulma uygulaması bizlerin imdadına yetişerek kırma dökme olmasının önüne geçmektedir.

Su kaçağı nasıl bulunur ? 

Su sızıntısının olduğu yerin bulunması öncelikli su kaçağının pis su kaynaklı mı yoksa temiz su kaynaklı mı olduğu tespit edilir. Temiz su tesisatı kaçağı akustik dinleme cihazı yardımı ile noktasal bulunmaktadır. Temiz su kaçak tespiti yapıldıktan sonra ilgi nokta açılıp kısa sürede aynı anda  tamiri de yapılır.

Kamera ile pimaş boru içi görüntülenip pis su kaçağının sebebi her ne ise net görüntülenmektedir. Su kaçağı belirlendikten sonra yapılacak tamirat için müşteriye bilgi verilir. Müşteride uygun görürse tamirat yapılır. Burada şunu belirtmekte yarar var. Temiz su kaçağının tamiri daha kolay maliyeti pis su kaçağının tamirinde gör daha düşüktür.

Su kaçağı bulma konusunda tesisat sektörüne yönelik oldukça önemli adımlar atmıştır. Eskiden su kaçağının bulunması için, seramiklerin kırılması, duvarların kazılması gerekliydi. Oysa günümüzde cihazla su kaçağı bulma konusunda pratik uygulamalar yapılmaya başlanmıştır. Bu yeni yöntemler kurumsal tesisat firmaları tarafından kullanılmaktadır. Ancak sizlere tavsiyemiz tesisatçıya mutlaka cihazla su kaçağı tespiti yapıp yapmadığını baştan sorun. Çünkü tesisatçı evinizde tesisattaki kaçağı bulmak için çalışmaya başladığında, iş işten geçmiş olabilir. Ustalar evinizde kırma işlemi yaptığında, sizlerde onların arkasından evinizde ek tadilatlara girişmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda yaşayacağınız zahmeti, sizlere bunun maliyeti oldukça yükselecektir. Bu nedenle tesisatçı güncel yöntemleri kullanan, cihazla tesisat kaçak tespiti yapanlardan seçmelisiniz.

Su Kaçağı Bulma hizmetini alırken cihazla bulduklarından emin olun .

Su kaçaklarının ihmal edilmeyecek kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Bunun tespit edilmesi çok kolay hale geldiğinden, hiç vakit kaybetmenize gerek yok. Cihazlar kullanıldığı için, kırmadan su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Evinizde başka hasarlara gerek kalmadan, sorun tesisatınızda çözülmektedir. Tesisat dışında işlem yapılmadığından, seramikleri kırmaya gerek kalmıyor. Tespitler noktasal yapıldığından, su kaçağının onarımı bile kolayca yapılıyor. Kameralı görüntüleme cihazları, akustik dinleme cihazları sayesinde yaşamınızda yeni bir kolaylık sağlanmış oluyor.

Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağının tamir edilmesi için, öncelikle bunun nerede olduğunun tespit edilmesi gerekir. Bu tespit sırasında kırmadan su kaçağının olduğu yeri bulmak gerekir. Tesisatçı cihazla  tespit yapıyorsa, kırmadan su kaçağını buluyorsa, bunun tamir edilmesi oldukça kolay olur. Pis su kaçağı oluştuğunda, kameralar ile pimaş boru içi görüntüleme yapılır. Sonraki aşamada kameranın görüntülediği sorunlu nokta zemin üzerinden de tam nereye denk geldiği dedektör ile  tespit edilir. Ustalar su kaçağını tamir etmek için, bu küçük alanda küçük bir kırma işlemi yaparlar. Buradan borunun tamiri gerçekleşir.

Gördüğünüz gibi tesisatçınız kırmadan cihazla su kaçağı bulma hizmeti veriyorsa, tesisattaki arızalı yerin tamiri de kolay bir şekilde yapılır. Sizlerde bu sorundan kısa sürede kurtulmuş olursunuz. Su kaçağının korkulacak bir sorun olmadığı anlarsınız. Elbette bu hangi tesisatçıdan destek aldığınıza bağlıdır.

Eskiden su kaçağı nasıl bulunurdu ?

 • Evde su kaçağıolduğu sanılan borunun bulunduğu yer, tamamen kırılırdı.
 • Sanıldığı gibi kaçak o bölgede ise, tamiri yapılmaktaydı.
 • Su kaçağı kırılan yerde bulunmaz ise tekrar su kaçağışüphesi bulunan diğer yerler kırılırdı.
 • Su kaçak olan yer bulunana dek işlem tekrarlanırdı.

Bu uygulama hem ev sahibine masraf hem de su kaçağı tespiti yapacak tesisatçıya masraftır. Bu uygulama, tesisatçının daha fazla gayret etmesine ve zaman kaybetmesine neden oluyordu. Bu olumsuzlukların bir de ev sahibi tarafı var. Günden güne teknolojinin ilerlemesi ve çağımızın yenilenmesiyle tesisattaki su kaçağı daha hızlı bulunmaktadır. Yapılan kaçak tespiti sonuç odaklı ve pratik bir şekilde bulunmaktadır.

Yeni Yöntemlerle Su kaçağı Tespiti Cihazlarla Yapılır

 • Akustik Dinleme Cihazı
 • Pimaş İçi Kaçak Bulmada Kullanılan Kamera
 • Dedektör
 • Termal Kamera
 • Nem Ölçer

Akustik Dinleme Cihazı: Temiz su tesisatında oluşan su kaçaklarının yerini bulmak için kullanılan cihazdır. Bu cihaz sayesinde su tesisatı borusunda oluşan en küçük kaçaklar bile tespit edilebilmektedir.

Akustik Dinleme Cihazı

Pimaş İçi Kaçak Bulmada Kullanılan Kamera: Kamera pis su dediğimiz pimaşlardan rögara giden kullanım suyu yani pis su tesisatı kaçaklarının bulunmasında en büyük yardımcımızdır. Pimaş içi kamera ile görüntülenerek çatlak, çökme, kırık görülerek arıza tespiti yapılır.

Pimaş İçi Kaçak Bulmada Kullanılan Kamera

Dedektör: Kamera ile pimaş içerisinde görülen kırık, çatlak ve benzeri arızanın zemin üzerinde hangi noktaya denk geldiğini tespit etmemizde en büyük yardımcımızdır.

Su kaçağı tespitinde dedektör kullanan tesisat firmaları bu alana yatırım yapmış uzman firmalardır. Kamera ile görüntülenip arızanın görüldüğü bölge acaba zemin üzerinden hangi noktaya denk gelmektedir. Dedektör zemin üzerinden nerenin açılacağına karar verilmesinde etkendir. Dedektör yardımı ile arızalı pimaş borusunun olduğu bölge açılarak lokal tamirat yapılır. Tesisatçının sadece dedektör bulundurması su kaçağı tespitine yeterli değildir. Aynı zamanda bunu kullanacak tecrübeli ustaları olmalıdır. Aksi halde dedektörü hatalı kullanan ustalar, su kaçağını tam olarak belirleyemez. Bu da sizin su kaçağı sorununu içinden çıkılmaz hale getirir. Yanlış yapılacak bir tespit tadilat gerektiren maliyetli bir sürecin başlamasına neden olabilir. Bu anlamda dedektörle tespiti için kurumsal tesisat firmalarını seçin.

Dedektör

Termal Kamera: Sıcak su tesisatında ısıya duyarlı bu cihazla kaçak bulma yapılmakta olup laminant olan yerlerde kaçak bulmamızda yardımcı bir cihazdır.

Termal Kamera

Nem Ölçer: Bu cihaz su kaçak tespiti yapılırken yardımcı eleman olarak kullanılmakta çoğu zaman bu cihaza gerek kalmamaktadır. Su kaçağının olduğu yerin nem durumunu ölçerek kaçak hakkında fikir sahibi olunmasında yardımcı olur.

Nem Ölçer

Günümüzde kullanılan su kaçak tespiti cihazlarıyla kolaylıkla kırmadan su kaçak tespitini yaptırabilirsiniz. Bu konuda uzman bir firmadan yardım alarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Biz Uzmanlar tesisat olarak yenilenen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek pratik çözüm üretiyoruz. Son teknoloji cihazlarımız ve uzman ekibimizle %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz. Sizlere su kaçak tespiti konusunda hizmetlerimizi en profesyonel cihazlarla sunuyoruz. Su kaçağı tespitini yapan cihazlarımızla evinizi inşaat alanına çevirmeden su kaçağını tespit edip  kırmadan onarımını yapıyoruz.

Su kaçağı bulma fiyatları

Su kaçağı tespiti denince hem temiz su tesisatı hem de pis us tesisatının kontrol edilmesi tek fiyata dahildir. Temiz suya bakarım ona ayrı para alırım, kamera ile pimaşlara bakar ona ayrı para alırım anlayışı bizim hizmet anlayışımızda yoktur. Aşağıda belirtilen fiyatlar her iki hizmeti de içerir.

 • Daire su kaçağı tespiti 150 TL
 • Tek katlı Villa su kaçak tespiti  200 TL
 • Dubleks Villa su kaçak tespiti     350 TL
 • Tripleks Villa su kaçak tespiti     500 TL
 • İş yeri su kaçak tespit fiyatı için aradığınızda iş yerinin durumuna göre  fiyat verilebilir.

Su kaçak tespiti sonrası boru tamiri ve fayans tamirinin tek elden yapılmasını istemez misiniz ?

Tespit sonrası tamir fiyatı kaçağın olduğu yere göre tamir için kullanılacak malzemeye göre verilir. Temiz su tesisatı kaçağının tamiri aynı gün yapılır. Bizlerin bu olaya yaklaşım tarzı su kaçağının en pratik nasıl çözüleceği ile ilgilidir. Su kaçağı elektronik su kaçak bulma cihazıyla kırma dökme olmadan bulunur. Bütçeyi zorlamadan uygun su kaçağı bulma fiyatları ile kısa südre  pratik uygulamalar ile su kaçak tespiti yapılır. Zaman kaybı yok, fazla para cebinizden çıkması olası değil, komşu ile huzursuzluk yok.

Aşağı su damlıyor ne yapmalıyım ?

Bu sorun tesisatınızdaki su kaçağının önemli bir belirtisidir. Bu arızanın acilen çözümlenmesi gereken bir sorun olduğunu da belirtelim. Su kaçağı bekledikçe evinize verdiği zarar ve komşularınıza verdiği zarar geçen süreyle doğru orantılı artar. Su damlaması giderek duvarları kabartır, ardından rutubet gibi etkilere yol açar. Bu durumda yapacağınız çözüme en yakın adım hemen tesisatçınızı arayarak servis istemektir. Tesisatınızdaki su kaçağının en kısa sürede tespit edilmesi gerekir. Öncelikle su kaçak bulma cihazı kullanılarak, hangi boruda su sızıntısı olduğunun tespit edilmesi gerekir. Ustalar bunu cihazla noktasal olarak yaparlar. Bu nedenle aşağıya su damlama sorununuz hemen giderilebilir. Tespit edilen boru tamir edilince su damlama sorunu da tamamen biter.

Evinizde su kaçağı sorunu oluyorsa ya da herhangi bir giderde tıkanıklık sorunu yaşanıyorsa, alt kattaki komşunuzun evine su damlayabilir. Bir gün komşunuz gelip aşağı su damlıyor diyebilir, Bu durumda hemen panik yapıp fayansların falan kırılacağını düşünmeyin. Su sızıntısı, su kaçak tespiti yapan, bir tesisatçı ile irtibata geçmeniz gerektiğini yukarıda da ifade ettik.

Cihazla su kaçağı tespiti yapan bir tesisatçı bulmanız demek, su tesisatında oluşan kaçağın giderilmesi demektir. Aşağı su damlama nedeni ile ortaya çıkan bu istenmeyen durumdan hızlı bir şeklide kurtulmanız demektir. Uzmanlar Tesisat ile çalıştıysanız gecikmeden sorununuzu giderecek bir tesisatçıya sahipsiniz demektir.

Hem komşularınızla ilişkilerinizi bozmaz, hem de aşağı su damlama sorunundan kurtulmuş olursunuz. Evinizdeki tesisatın neresinden su kaçağı olduğu cihazla kolayca tespit edilebilir. Duvar kırılmaz, sıvalara zarar gelmez, sizlerde evde tadilat yapmam gerekiyor ne yapacağım  diye kara kara düşünmeye başlamazsınız.

Su kaçağı ihmal edilirse ne olur ?

Böyle bir sorunu kimsenin ihmal edeceğini düşünmüyoruz. Ancak bazı durumlarda olumsuz etkilerinin fark edilmemesi kaynaklı su kaçağı ihmal edilmiş olabilir. Evde kimse kalmadığında ya da başka bir sebeple su sızması devam eder. Su kaçağı ilerleyerek, yukarıda saydığımız etkilerin artmasına, daha geniş alanda rutubetin olmasına neden olur. Küçük bir alanda duvarlarda kabarma varken, bu etki evinizde geniş bir bölgeyi etkilemeye başlar. Tabi su faturalarının yükselmesiyle, ödeyeceğiniz miktarın da artacağı aşikardır. Gördüğünüz gibi ihmal edilen ya da fark edilmeyen su kaçağı sorunu, sizleri hem maddi, hem de manevi olarak üzecektir. Evinizdeki bu olumsuzlukları gidermek için tadilata girişecek ve stresli bir dönemden geçeceksiniz.

Su kaçağı olduğunda asla ihmal edilmemelidir. Cihazla su kaçağı bulma hizmeti veren Uzmanlar tesisat su kaçak tespit servisinden yardım alınmalıdır.

Su Kaçağının Sebep Olduğu Olumsuz Durumlar:

 • Duvarlardaki nemlenme, rutubet,
 • Giderek etrafa yayılan kötü küf kokusu,
 • Duvarlarda oluşansarı lekeler,
 • Parkelerin kabarması,
 • Yüksek gelen su faturası,
 • Komşunuzun tavanında kararmalar, kabarma, küf gibi istenmeyen bir tablo, komşunuzla aranızı açabilir.
 • Su kaçağı ortak mahalde merdiven başında ise su anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir.
 • Su kaçağı sizi maddi olarak zora sokabilir
Faydalı Benzer Tesisat Hizmetlerimiz:
 1. Su kacagi vardi uzmanlar tesisati aradim.Cihazla su kacaginin tam yerini bulup tamir ettiler.Tavsiye ediyorum.Tesekkurler Uzmanlar Tesisat

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53