• Hizmet Saatlerimiz08:30 - 20:00
  • Sabit Numaramız(0212) 446 00 55
  • Mobil Numaramız(0535) 338 12 53
  • Whatsapp Numaramız(0533) 653 93 05

Su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti

Su kaçağı tespiti – Su tesisatının cihazla test edilmesi ile kırmadan su kaçağı bulunur

Su kaçağı tespiti için tesisatçı arayışına girdiğinizde bilmeniz gereken en önemli nokta, su kaçak tespitinin artık cihazla yapıldığıdır. Su tesisatı hattında meydana gelecek su kaçağını ortadan kaldırmak için su kaçağı tespiti yaptırmazsak bizler için önemli ve maliyetli sorunlardan biri haline gelecektir. Temiz suyun sağlıklı bir şekilde kullanım yerlerine kadar iletilmesini, kirli ve pis suların toplanarak bina dışına çıkarılmasını sağlayan tesisatın sağlıklı çalışması hepimizin temennisidir.

Tesisatın sağlam döşenmemesi, maliyeti düşük, kalitesiz malzeme kullanılması ya da zamanla oluşan diğer sorunlardan dolayı tesisatta oluşabilecek su kaçakları, ileride zamanla oturduğunuz daireye ya da binaya zarar verecek olup içinde yaşayanlara da rahatsızlık verir.

Tesisattaki kaçak, duvarda zamanla oluşan kabarmalar, suyun alt komşunuzun tavanından damlaması ya da duvarlarından sızmaya başlaması strese neden olmaktadır. Su kaçağının kaynağı, tesisatın hangi noktasında olursa olsun cihazla su kaçağı bulma uygulaması bizlerin imdadına yetişerek kırma dökme olmasının önüne geçmektedir.

Eskiden evde su kaçağı olduğu sanılan borunun bulunduğu yer, tamamen kırılarak sanıldığı gibi kaçak o bölgede ise, tamiri yapılmaktaydı. Su kaçağı kırılan yerde bulunmaz ise tekrar su kaçağı şüphesi bulunan diğer yerler kırılarak su kaçak olan yer bulunana dek işlem tekrarlanırdı. Bu uygulama hem ev sahibine masraf hem de su kaçağı tespiti yapacak olan kişilerin daha fazla gayret, çaba sarf etmesine ve zaman kaybetmesine neden oluyordu. Günden güne teknolojinin ilerlemesi ve çağımızın yenilenmesiyle tesisattaki kaçak eskiye nazaran daha hızlı, sonuç odaklı ve pratik bir şekilde kırmadan kaçağın tespiti yapılmaktadır.

Su kaçağı tespitİ

Evinizde fark ettiğiniz duvarda nem, kabarma, şişme, sürekli aldığınız küf kokusu ya da damlama gibi olumsuzluklar su kaçağının habercisidir. Bu tür olumsuz etkilere maruz kalmadan günümüzde kullanılan su kaçak tespiti cihazlarıyla kolaylıkla kırmadan su kaçak tespitini yaptırabilirsiniz. Bu konuda uzman bir firmadan yardım alarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Biz Uzmanlar tesisat olarak yenilenen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek son teknoloji cihazlarımız ve uzman ekibimizle %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak sizlere su kaçak tespiti konusunda hizmetlerimizi sunuyoruz. Su kaçağı tespitini yapan cihazlarımızla evinizi inşaat alanına çevirmeden su kaçağını tespit edip  kırmadan onarımını yapıyoruz.

Su kaçağı nasıl bulunur ? 

Su kaçağı nasıl meydana gelir, su kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevap aramaya başlamadan şu durum hepimizin malumudur. Tesisatlar hepimizin bildiği gibi, sürekli olarak kullanmak zorunda olduğumuz sistemlerdir.  Yaşam alanlarında su tesisatı, banyoda, mutfakta, tuvalette, lavabolarda, balkonlarda, bahçede aklınıza gelecek ve suyun kullanılabileceği her yerde borularla birbirine bağlıdır.

Gerek temiz su tesisatında, gerekse pis su pimaş boruların içinde sürekli olarak ihtiyaç olan ve atık su haline geln su dolaşım halindedir. Bu borular etrafınızda kötü görünüme neden olmaması için, fayansların arkasında, duvarların arkasında, zeminde gizlenir. Ancak zaman içinde gerek yıpranmadan, gerekse dışarıdan alınan darbelerden, aşınmadan borularda su kaçağı olabilir, tam bu noktada su kaçağı nasıl bulunur sorusunun cevabı önem kazanmaktadır. Bu durumda su kaçağı olduğunu hemen anlayamazsınız. Çünkü borulardan dışarıya çıkan su yani serbest kalmış su duvarların içindeki gezintisine devam eder ve belirli bir sürede sizin görebileceğiniz olumsuz etkileri yapar.

Su kaçağı cihazla bulunduğundan, kırma gereksinimi olmadan pratik elektronik cihazlar ve bu konuda uzman tesisatçılar ile yapılmaktadır. Su sızıntısının olduğu yerin bulunması öncelikli su kaçağının pis su kaynaklı mı yoksa temiz su kaynaklı mı olduğu tespit edilip yapılacak uygulama netleştirilmektedir. Temiz su kaçağı olduğuna karar verildiyse temiz su tesisatı kaçağı akustik dinleme cihazı yardımı ile noktasal bulunmaktadır. Temiz su kaçak tespiti yapıldıktan sonra ilgi nokta açılıp kısa sürede aynı anda  tamiri de yapılmaktadır.

Diğer taraftan su kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevap ararken, cihazla belirlenen kaçağın kaynağı pis su giderlerinde ise bu defa akustik dinleme cihazı yerine kameralı görüntüleme ile kaçağın yeri bulunur. Kamera ile pimaş boru içi görüntülenip kaçağın sebebi her ne ise net görüntülenmektedir. Su kaçağı belirlendikten sonra yapılacak tamirat için müşteriye bilgi verilir. Müşteride uygun görürse tamirat yapılır. Burada şunu belirtmekte yarar var. Temiz su kaçağının tamiri daha kolay maliyeti pis su kaçağının tamirinde gör daha düşüktür.

Su kaçağı bulma, su kaçağı nasıl bulunur konusunda tesisat sektörü oldukça önemli adımlar atmıştır. Eskiden su kaçağının bulunması için, seramiklerin kırılması, duvarların kazılması söz konusuyken, günümüzde cihazla su kaçağı bulma konusunda pratik uygulamalar yapılmaya başlanmıştır. Bu yeni yöntemler kurumsal tesisat firmaları tarafından kullanılmaktadır. Ancak sizlere tavsiyemiz tesisatçıya mutlaka cihazla su kaçağı tespiti yapıp yapmadığını baştan sorun. Çünkü tesisatçı evinizde tesisattaki kaçağı bulmak için çalışmaya başladığında, iş işten geçmiş olabilir. Ustalar evinizde kırma işlemi yaptığında, sizlerde onların arkasından evinizde ek tadilatlara girişmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda yaşayacağınız zahmeti, sizlere bunun maliyeti oldukça yükselecektir. Bu nedenle tesisatçı güncel yöntemleri kullanan, cihazla tesisat kaçak tespiti yapanlardan seçmelisiniz.

Su Kaçağı Bulma hizmetini alırken cihazla bulduklarından emin olun .

Su kaçaklarının ihmal edilmeyecek kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Bunun tespit edilmesi çok kolay hale geldiğinden, hiç vakit kaybetmenize gerek yok. Cihazlar kullanıldığı için, kırmadan su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Evinizde başka hasarlara gerek kalmadan, sorun tesisatınızda çözülmektedir. Tesisat dışında işlem yapılmadığından, seramikleri kırmaya gerek kalmıyor. Tespitler noktasal yapıldığından, su kaçağının onarımı bile kolayca yapılıyor. Kameralı görüntüleme cihazları, akustik dinleme cihazları sayesinde yaşamınızda yeni bir kolaylık size eşlik etmeye başlıyor. Su kaçağı sizi korkutmasın, hangi yöntemin kullanılacağı hakkında doğru karar vermeye çalışın.

Su kaçağı bulma fiyatları :

Su tesisatı montaj aşamasında yapılan hataların eve yerleştikten sonra ortaya çıkmazı istenmeyen bir durum olup, yaşanılan sorunlar arasındadır. Evi kendi zevkinize göre dekore ettiğiniz düşünüldüğünde, bu dekorasyon için katlandığınız maliyetler düşünüldüğünde tesisatta kaçağının olması çok can sıkıcı bir tablo olarak karşımıza çıkmaktadır. Su kaçağının tespitinin günümüzde cihazlar eşliğinde uygun su kaçağı bulma fiyatları ile sunulması bizleri bu anlamda rahatlatan ayrı bir pozitif gelişmedir.

Su kaçağı tespiti denince hem temiz su tesisatı hem de pis us tesisatının kontrol edilmesi tek fiyata dahildir. Temiz suya bakarım ona ayrı para alırım, kamera ile pimaşlara bakar ona ayrı para alırım anlayışı bizim hizmet anlayışımızda yoktur. Aşağıda belirtilen fiyatlar her iki hizmeti de içerir.

  •  Daire su kaçağı tespiti 150 TL
  •  Tek katlı Villa su kaçak tespiti  200 TL
  • Dubleks Villa su kaçak tespiti     350 TL
  • Tripleks Villa su kaçak tespiti     500 TL
  • İş yeri su kaçak tespit fiyatı için aradığınızda görüşmeye ve iş yerinin durumuna göre  fiyat verilebilir.
  • Su kaçak tespiti sonrası boru tamiri – fayans tamiri tek elden yapılmasını istemez misiniz ? Tespit sonrası tamir fiyatı kaçağını tamirlik durumuna göre fiyatlandırılır. Temiz su tesisatı kaçağının tamiri aynı gün yapılır.

Çok değil  birkaç  yıl geriye gidildiğinde tesisatçıların kaçağın olduğu noktayı öngörü ile kırmadan bulmanın imkansız olduğu ifadeleri ile karşılaşırdık. Bu ifadenin ardında tadilat var, bu ifadenin arkasında yüksek fiyatlar var ve tesisatın tamamının yenilenmesi var. Tamam biz tesisatı değiştik, peki arıza su kaçağı ya buradan değilse sorusunun verdiği huzursuzluk ayrı bir çıkmazdı. Bu durumda su kaçağı bulma fiyatları hiç beklenmedik rakamlara çıkabileceği gibi sorunda tam olarak çözülmüş olmayacaktır.

Oysa şu an su kaçağı bulma fiyatları olsun, cihazla su kaçağı bulma uygulaması olsun bizleri yüksek külfetlerden, gereksiz zaman kaybından, stresten kurtaran  önemli sosyal teknolojik bir gelişmedir. Neden sosyal ifadesini kullandığımın nedeni, eğer arızanın, kaçağın olduğu yer ivedi bulunmaz ise komşularımızla sıkıntı yaşamamız an meselesi… Diğer taraftan su kaçak bulma cihazları olmasaydı, su kaçağını bulmak için kırma dökme yapılma şamasında komşularda çıkan sesten, tozdan rahatsız olacaklardı.

Bizlerin bu olaya hassasiyetle yaklaşması , çözümü elektronik su kaçak bulma cihazıyla sunma nedenimiz tamda bu nedenledir. Bütçeyi zorlamadan uygun su kaçağı bulma fiyatları ile kısa südre  pratik, profesyonel uygulamalar ile su kaçak tespiti yapılır. Zaman kaybı yok, fazla para cebinizden çıkması olası değil, komşu ile huzursuzluk yok…

Su kaçağı tespiti - 2

Bahse konu bu sorunun teknolojik gelişmelerin sunduğu cihazlarla, su kaçağı bulma fiyatlarının son derece ekonomik olduğunu söyleyebilirim. Bunu eskiden kullanılan yöntemlerle değerlendirdiğimizde, öncelikle evinizde kırma işlemi yapılmadığından anlayabilirsiniz. Cihazla su kaçağı bulma hizmeti sayesinde son derece konforlu şekilde yapılan işlemde, evinizde başka hasar oluşmadan bu sorundan kurtulmuş oluyorsunuz. Tesisatçınız bu konuda deneyimliyse, su kaçağı bulma sırasında sizin de memnun kalacağınız çalışmalar yapacaktır. Evinizde tadilat yapmanızı gerektirmeyen su kaçağı tespiti cihazlarla yapıldığında, sizlere maliyeti oldukça düşük olacağını yukarıda da belirttik.

Eskiden hem evinizdeki hasarları ortadan kaldırmak, hem de ustalara verdiğiniz ücretle su kaçağı tespiti daha pahalıya mal oluyordu. Şimdi su kaçağı bulma fiyatları sizin cebinizi yakmayacak kadar ekonomik hale gelmiştir. İşini bilen tesisatçılar bu hizmeti garantili bir şekilde sunmakta ve uygun fiyat politikası uygulamaktadır.

İstanbul su kaçağı :

Su tesisatında olası istenmeyen durumlar yaşanmakta, su sızıntısı oluşmaktadır. Bahse konu bu tesisat arızası,   bizleri aynı zamanda çözülemez diye düşündüren, bir tesisat sorunudur. Su tesisatında oluşan su kaçağının tespiti yeni geliştirilen yöntemler sayesinde oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Yeni yöntemleri kullanan tesisat firmalarını tercih ettiğinizde bu yöntemlerden yararlanma şansına sahip olursunuz. Cihazla su kaçağı tespiti yapıldığında, kırmadan evinizde zarar oluşmadan sorununuz giderilir. Su kaçağı tespiti konusuyla ilgili bir hizmet talebiniz olduğunda İstanbul su kaçağı tespit firmamız Uzmanlar Tesisattan destek alabilirsiniz. Firmamız yaşamınızı kolaylaştıracak çözümlerle sizin yanınızda olacağından sizlerde endişe verici bir durum olmadığına şahitlik etmiş olacaksınız.

Tesisat bizler için yaşam alanlarının olmazsa olmazıdır. Sorun yaşanması halinde sizlerde sıkıntıya girdiğiniz gibi, evinizde hasar olacaktır. Su kaçağının cihazlarla giderilmesi halinde kırmadan herhangi bir yerde zarar oluşmadan sorununuz giderilmiş olur. Gerektiği takdirde kameralı cihazla borularınız görüntülenebilir, su sızıntısını noktasal olarak belirlemek için akustik dinleme cihazları ve dedektörler kullanılabilir. Üstelik yapılan tespitten sonra su kaçağının olduğu yerde küçük bir onarım yapılarak tesisat sağlıklı bir şekilde sizlere teslim edilmektedir.

İstanbul su kaçağı firmamızdan destek alan müşterilerimiz yapılan hizmetten memnun kalacaktır. Ustalarımız bu konuda özel eğitim almıştır. Cihazları büyük bir ustalıkla kullanmakta ve sizlerin mağdur olmanızı önlemektedir. Su kaçağı tespitinde cihazları kullanan tesisat firmalarından destek almalısınız.

Tesisatta  su kaçağı gibi bir sorunla karşılaştığınızda bu sızıntıdan fazla zarar görmemek için ana vana kapatılacağından su kesintisi yaşayacaksınız. Bu durumda eğer sızıntı daire içerisinde ise geçici bir çözüm sağlanmış olacak ancak, su tesisatı kaçağı ortak mahalde oluşmuşsa bu durumda tüm bina sakinleri bu durumdan muzdarip olacaktır. Su kaçağı olduğunda zaman kaybetmeden, kendiniz çözüme kavuşturmaya çalışmadan su kaçağını cihazla bulan tesisat firması İstanbul su kaçağı firmamız  ile iletişime geçin. Su kaçağı kısa sürede evinizde, hatta komşularınızda olumsuz etkilere neden olacaktır. Duvarlarda nem, giderek rutubet oluşturacak, küf kokusu evinizi etkileyecektir. Bu yüzden su sızıntısının olduğu yer bir an önce tespit edilmesi gerekir.

İstanbul su kaçağı bulma firmamız, kırmadan su kaçağı tespiti yaptığından, evinizde başka hasar oluşmasına izin vermez. Su sızıntısının olabileceği bölgelerde akustik dinleme cihazları kullanarak, nereden sızıntı olduğunu kolayca belirliyoruz. Firmamızdan her türlü tesisat sorununuzda destek alabilirsiniz. Tüm sorunlarınız aynı hassasiyetle çözümlenir, verdiğimiz hizmetten memnun kalmanız sağlanır.

Su tesisatında sızma sorunu yaşayanlar destek alacağı tesisatçıyı modern yöntemleri kullanan firmalardan seçmelidirler. Çünkü hala daha eski yöntemleri kullanan tesisatçılar bulunmaktadır. Bu firmalardan destek almanız halinde, evinizde kırma işlemi yapılmak zorunda kalınacaktır. Çünkü bu yöntemde su sızıntısını bulma cihazlar kullanılmadığından, tesisatın içinde olan su sızıntısının başka türlü bulunması mümkün değildir. Su kaçağı tespiti ekiplerimizin deneyimi sayesinde kısa sürede su kaçağının olduğu yer tam olarak tespit edilip sorun kalıcı olarak çözümlenecektir. Kırma dökme yapılmadan su kaçağı tespiti için firmamızla iletişime geçiniz

Su kaçağı sorunu herkes için önemlidir. Yaşam alanlarında kullanılan su tesisatın yıpranma ve darbe sonucu ortaya çıkan bu sorunun neden olduğu olumsuz tablo, aslında çok kolay şekilde giderilir. Ancak eskiden beri akıllarda kalan su sızıntısı olduğunda fayanslar kırılarak bulunması ve sonrasında tamir edilmesi yüzünden, herkes bundan çekinir hale gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi tesisat sektöründe de, yeniliklerin, yeni yöntemlerin, cihazların kullanılmasına sebep olmuştur.  Bu nedenle su kaçağının tespit edilmesi daha kolay şekilde yapılmakta ve onarımı sağlanmaktadır. Bu yüzden evinizde, işyerinde su kaçağıyla karşılaştığınızda, hiç telaş yapmadan cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisatçı çağırın. Göreceksiniz ki; su kaçağı korkulacak bir sorun olmaktan çıkmıştır.

İstanbul su kaçağı tespiti

Ancak su kaçağı bulma işleminde mutlaka cihazla tespit yapan tesisatçılarla çalışmalısınız. Tesisatçı seçerken su sızıntısını bulma ve tamirat noktasında garanti vermesine, uygun fiyat politikası sunmasına ve ustalarının bu alanda deneyimli olmasına özen göstermelisiniz. Bundan sonrasını yani su kaçağı tespitini tesisatçınıza bırakabilirsiniz. Kısa sürede sizleri bu sorundan kurtaracaktır.

Tesisatta su sızıntısı olduğu zaman evinizde kısa sürede çeşitli hasarlar oluşacaktır. Bunların fark edilmesine kadar geçen sürede, evinizdeki suyun yarattığı etkiler giderek kötü koku olarak yayılacak ve sağlığınızı bile riske atacaktır. Bu nedenle ihmal etmeden firmamızla iletişime geçmelisiniz. Cihazla su kaçağı tespiti yapan ekiplerimiz, kırmadan evinize zarar vermeden işlerini profesyonel ekipmanlarla yaparlar.

Su kaçağı tespiti konusunda uzman ve deneyimli bir tesisat firmasıyla çalışmak ister misiniz ? Güncel yöntemleri takip eden, tesisat sorunlarını modern cihazlarla çözen firmamız sizlere her türlü sorunda destek olacaktır. İhtiyacınız olduğu zaman ulaşabileceğiniz, İstanbul su kaçağı bulma firmamız, ekiplerimizi hemen su kaçağı sorununuzu çözmesi için yönlendirecektir. Su kaçağı tespitinde, yılların vermiş olduğu deneyimle, en uygun fiyat politikasıyla her zaman yanınızda olacağız.

Cihazla su kaçağı bulma :

Cihazla kırmadan tesisat kaçaklarını bulan tesisat firmaları her zaman sorununuzun çözümünde kolay yöntemlere başvuracaktır. Firmamız her türlü tesisat sorununda su kaçağı bulma için üretilmiş elektronik cihazlar kullanmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ve elektronik su kaçak bulma cihazları ile  sorunlarınız kırmadan çözüme kavuşturulmaktadır. Su sızıntısı gibi içinden çıkılmaz bir sorun yaşıyorsanız, ekiplerimiz sizlere kırmadan cihazla su kaçağı bulma hizmetini verecektir. Artık tesisatınızı güvenle kullanmaya tesisat kaynaklı bir su kaçağı oluştuğunda hiç düşünmeden uzmanlar tesisatı arayıp profesyonel yardım alabilirsiniz.

Su kaçağının hem evinizde çeşitli hasarlar oluşturması, hem de komşularınızı bile mağdur etmesi söz konusu olabilir. Fark edildiğinde nasıl bir hasar olursa olsun, hemen su sızıntısının olduğu yerin noktasal tespit edilmesi gerekir. Su kaçağı bulma cihazla yapılırsa, evinizde başka hasar oluşmasına engel olunmuş olur.

Cihazla su kaçağı tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti

Su tesisatında, kalorifer tesisatında, yangın tesisatında, pis su tesisatında oluşan su sızıntıları tesisatın aktif kullanıldığı bütün yapılarda ortaya çeşitli nedenlere bağlı ortaya çıkabilir. Sizler bu sorunla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilirseniz, hasar görmeden etrafı kırdırmadan su kaçağı sorunundan kurtulabilirsiniz. Önemli olan hangi su kaçağı bulma hizmeti veren  tesisat firmasından destek alacağınızı bilmenizdir. Cihazla su kaçağı bulma uygulamasını cihaz kullanarak kırmadan yapan tesisat firmaları ilk tercihiniz olmalıdır.

Su kaçağı bulma firmamızın kullandığı akustik dinleme cihazı, dedektörler su kaçağının olduğu bölgeyi noktasal olarak tespit eder. Dışarıdan kulakla duyulamayacak olan su sesi bu şekilde cihazla kırmadan kolayca kesin tespit edilebilir. Tesisatınızda oluşan çözülmesi çok zor görünen su sızntısı sorunundan şikâyetçiyseniz, hemen uzmanlar tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Su kaçağı bulma için her zaman modern yöntemleri kullanan firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamızın kullandığı özel cihazlar sayesinde bundan sonra su kaçağında strese girmenize gerek kalmayacak.

Kırmadan su kaçağı bulma :

Kırmadan su kaçağının bulunması su kaçağı bulma cihazı ile kırmadan tam yer tespiti yapılabilir. Aksi durumda kırma dökme olmadan su kaçağının tam yerinin tespit edilmesi şansa bağlı reel olmayan bir çözüm olacaktır.

Su kaçağı tespitinde kırmadan hizmet veren tesisat firmaları sayesinde yaşamınız daha kolaylaşır. Yaşam kaliteniz yükselir, su sızıntısı sizin başınıza geldiğinde stres yaşamazsınız. Bu sayede evinizi korumaya alır, komşularınızla sorun yaşamazsınız. Çünkü su kaçağı sizin evinizde olsa bile, öncelikle komşunuza sızıntı olabilir. Sizin yüzünüzden komşunuzda mağdur olur. Su faturalarınız yükselir cebiniz zarar görür. Evinizde nemlenme, rutubetlenme olur eviniz zarar görür. Bunlardan korunmak için en sağlıklı yöntemi tercih ederek, su kaçağından kurtulmalısınız. Kırmadan su kaçağı bulma hizmeti verecek olan, firmalarla iletişime geçmelisiniz.

Kırmadan su kaçağı bulma

Kırmadan su kaçağı bulma

Su kaçağı sorununda tesisatçı çağırdığınız zaman, kırmadan su kaçağını bulmasını isteyiniz. Tesisatçı kırmadan bu sorunu tespit edebilmek için, mutlaka cihazları kullanmalıdır. Çünkü tesisatın boruları dışarıdan gözle görülmez. Bunu tespit etmek için ya kırmaları ve boruları açığa çıkarmaları gerekir ya da cihazla borulardaki su sızıntısını noktasal olarak tespit etmeleri gerekir. Bu ikinci yöntem tam sizin aradığınız su kaçağı tespitidir. Artık evinizde özenle döşediğiniz fayanslar kırılmayacak, duvarlar zarar görmeyecek dahası evinize tadilat yapmak için, başka ustaları çağırmak zorunda kalmayacaksınız. Kırmadan su kaçağı bulma hizmetiyle, bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

 Dedektörle su kaçağı bulma :

Su kaçağı tespitinde dedektör kullanan tesisat firmaları, hem borulardaki su sızıntısının yerini tam olarak belirlerler, hem de kırmadan su kaçağı tespiti yaparlar. Dedektör ile pimaşlarda kaçağın neden olan yer zemin üzerinden tam yer tespiti yapılır. Bunun yanında  tesisat ustaları yeteri kadar deneyimliyse, dedektör kullanımında ustaysa, su kaçağı tespitinde hata yapmadan tam olarak noktasal şekilde belirleme yapar.

Dedektörle su kaçağı bulma

Dedektörle su kaçağı bulma

Yani tesisatçının sadece dedektörü kullanması su kaçağı tespitine yetmez. Aynı zamanda bunu kullanacak ustaları olmalıdır. Aksi halde dedektörü hatalı kullanan ustalar, su kaçağını tam olarak belirleyemez ve yanlış yerden tamir edilmeye çalışılır. Bu da sizin su kaçağı sorununuza çare olamaz. Dedektörle su kaçağının yerini tespit edecek tesisatçı cihazı kullanmasını iyi bilmelidir. Yanlış yapılacak bir tespit tadilat gerektiren maliyetli bir sürecin başlamasına neden olabilir. Bu anlamda tesisat su kaçak yer tespitinin dedektörle tespiti için kurumsal tesisat firmalarını seçin.

Aşağı su damlıyor ne yapmalıyım ?

Bu sorun tesisatınızdaki su kaçağının önemli bir belirtisidir. Ancak acilen çözümlenmesi gereken bir sorun olduğunu da belirtelim. Su kaçağı bekledikçe evinize verdiği zararı ve komşularınıza verdiği zararı arttırır. Su damlama giderek duvarları kabartır, ardından rutubet gibi etkilere yol açar. Bu durumda yapacağınız en akıllı davranış hemen tesisatçınızı aramak ve usta hizmeti almaktır. Tesisatınızdaki su kaçağının en kısa sürede tespit edilmesi gerekir. Öncelikle su kaçak bulma cihazı kullanılarak, hangi boruda su sızıntısı olduğunun tespit edilmesi gerekir. Ustalar bunu cihazla noktasal olarak yaparlar. Bu nedenle aşağıya su damlama sorununuz hemen giderilebilir. Kırmadan dökmeden hizmet alabilirsiniz. Tespit edilen boru tamir edilince su damlama sorunu da tamamen biter.

Aşağı damlayan su kaçağının tespiti

Evinizde su kaçağı sorunu oluyorsa ya da herhangi bir giderde tıkanıklık sorunu yaşanıyorsa, alt kattaki komşunuzun evine su damlayabilir. Bir gün komşunuz gelip aşağı su damlıyor diyebilir,bu durumda hemen panik yapmayın. Öyle fayansların falan kırılacağını düşünmeyin. Her şeyin bir kolay bir yolunun olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Cihazla su sızıntısı, su kaçak tespiti yapan, bir tesisatçı ile irtibata geçmeniz gerektiğini yukarıda da ifade ettik.

Cihazla su kaçağı tespiti yapan bir tesisatçı bulmanız demek, su tesisatında oluşan, aşağı su damlama nedeni ile ortaya çıkan bu istenmeyen durumdan hızlı bir şeklide kurtulmanız demektir. Uzmanlar Tesisat ile çalıştıysanız, artık deneyimli ustalarıyla hizmet edecek, gecikmeden sorununuzu giderecek bir tesisatçıya sahipsiniz demektir. Gözünüz arkada kalmadan tesisatınızı emanet edebilirsiniz.

Kameralı su kaçak tespit

Kameralı su kaçak tespit

Hem komşularınızla ilişkilerinizi bozmaz, hem de aşağı su damlama sorunundan kurtulmuş olursunuz. Evinizdeki tesisatın neresinden su kaçağı olduğu cihazla kolayca tespit edilebilir. Duvar kırılmaz, sıvalara zarar gelmez, sizlerde evde tadilat yapmam gerek ne yapacağım  diye kara kara düşünmeye başlamazsınız.

Su kaçağı ihmal edilirse ne olur ?

Böyle bir sorunu kimsenin ihmal edeceğini düşünmüyoruz. Ancak bazı durumlarda evde kimse kalmadığında ya da başka bir sebeple olumsuz etkilerinin fark edilmemesi kaynaklı ihmal edilmiş olabilir. Su kaçağı ilerleyerek, yukarıda saydığımız etkilerin artmasına, daha geniş alanda rutubetin olmasına neden olur. Küçük bir alanda duvarlarda kabarma varken, bu etki evinizde geniş bir bölgeyi etkilemeye başlar. Tabi su faturalarının yükselmesiyle, ödeyeceğiniz miktarı da sizler düşünebilirsiniz. Gördüğünüz gibi ihmal edilen ya da fark edilmeyen su kaçağı sorunu, sizleri hem maddi, hem de manevi olarak üzecektir. Evinizdeki bu olumsuzlukları gidermek için tadilata girişecek ve stresli bir dönemden geçeceksiniz.

Su kaçağı olduğunda asla ihmal edilmemeli , cihazla su kaçağı bulma hizmeti veren Uzmanlar tesisat su kaçak tespit servisinden yardım alınmalıdır.

Su kaçağının sebep olduğu durumlar :

Su kaçağının evinizdeki etkileri öncelikle duvarlardaki nemlenme, rutubet ve giderek etrafa yayılan kötü küf kokusudur. Su kaçağının sebep olduğu durumlar, duvarlardaki sarı lekeler size hemen su kaçağı olduğunu düşündürmelidir. Hatta önünde herhangi bir eşya bulunan duvarlardaki etkiler, eşyalarınızın bile küflenmesine neden olabilir. Bazen ahşap parkeler bile kabarabilir. Bu etkiler sadece sizin evinizde değil, komşularınızın evinde bile görülebilir. Bazen sizin evinizde bu etkiler ortaya çıkmadan komşunuzun evinde ortaya çıkabilir. Borulardan sızan su bulduğu yöne göre, önce komşunuzun evini ziyaret edebilir.

Su kaçağının sebep olduğu durumlar neticesinin olumsuz durumlar ortaya çıkaracak hatta, komşunuzun tavanında sarı lekeler, duvarlarında kabarmalar olacak. Bu etkileri fark edemezseniz bile, normalde gelen su faturalardaki yükselme bile su kaçağının sebep olduğu durumlar önemli bir belirti olarak kabul edilmelidir. Her zaman ödediğiniz su faturanız kabardıysa, büyük olasılıkla tesisatta su kaçağı vardır. Tüm bu olumsuz etkiler, bir anda acilen su kaçağının tespit edilmesini gerektirir.

Su kaçağı tamiri :

Su kaçağının tamir edilmesi için, öncelikle bunun nerede olduğunun tespit edilmesi gerekir. Tesisatın borularında meydana gelen su kaçağının tam olarak yerinin bulunması gerekir. Bu tespit sırasında kırmadan hizmet verilmesi gerekir. Tesisatçı cihazla  tespit yapıyorsa, kırmadan su kaçağını buluyorsa, bunun tamir edilmesi oldukça kolay olur. Pis su kaçağı oluştuğunda,kameralar ile pimaş boru içi görüntüleme yapılır. Sonraki aşamada kameranın görüntülediği sorunlu nokta zemine üzerinde tam nereye denk geldiği dedektör ile tam olarak tespit edilir. Ustalar su kaçağını tamir etmek için, bu küçük alanda tesisatın borusunu dışarıya çıkaracak şekilde küçük bir kırma işlemi yaparlar. Buradan borunun tamiri gerçekleşir. Ardından hemen açılan yer kapatılır.

Gördüğünüz gibi tesisatçınız kırmadan cihazla su kaçağı bulma hizmeti veriyorsa, tesisattaki arızalı yerin tamiri de kolay bir şekilde yapılır. Sizlerde bu sorundan kısa sürede kurtulmuş olursunuz. Su kaçağının korkulacak bir sorun olmadığı anlarsınız. Elbette bu hangi tesisatçıdan destek aldığınıza bağlıdır.

Su kaçağı  hizmeti verdiğimiz ilçeler :

  1. Su kacagi vardi uzmanlar tesisati aradim.Cihazla su kacaginin tam yerini bulup tamir ettiler.Tavsiye ediyorum.Tesekkurler Uzmanlar Tesisat

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

(0535) 338 12 53