1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 6 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Su Kaçağı Tespiti için tesisatçı arayışına girdiğinizde bilmeniz gereken en önemli şey, su kaçağı tespitinin artık su arıza tespit cihazı ile yapıldığıdır. Temiz suyun sağlıklı bir şekilde kullanım yerlerine kadar iletilmesini, kirli ve pis suların toplanarak bina dışına çıkarılması sorunsuz olmalıdır. Bu sirkülasyonu sağlayan tesisatta su kaçağı, su sızması olması su kaçağı tespitini gerekli kılar.

Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatı hattında meydana gelecek tesisat kaçaklarını ortadan kaldırmak için erken davranmalıyız. Su kaçağı tespiti yaptırmazsak bu durum bizler için önemli ve maliyetli sorunlardan biri haline gelecektir. Evinizde fark ettiğiniz duvarda nem, kabarma, şişme, sürekli aldığınız küf kokusu ya da damlama su kaçağının habercisidir. Bu tür olumsuz etkilere maruz kalmadan tesisatçı servis çağırmanız en akıllı çözüm olacaktır.  Kırmadan cihazla su kaçağı tespiti yapan su kaçağı tespit servisi  su kaçağı arama cihazı ile  tesisat kaçaklarına son verir.

Su Kaçağı Tespiti – Su Kaçağının Nedeni Nedir?

Su kaçakları eski tip tesisatlarda olduğu gibi yeni taşındığınız evde e olabilmektedir. Su tesisatı montaj aşamasında su tesisatçısı hata yaparsa eve yerleştikten sonra hataların ortaya çıkması istenmeyen bir durumdur. Evi kendi zevkinize göre dekore ettiğiniz düşünüldüğünde, bu dekorasyon için katlandığınız maliyetler ortadadır.  Bu anlamda tesisatta kaçağının olması çok can sıkıcı bir tablo olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • Tesisat montajında işçiliğin iyi olmaması,
 • Kalitesiz tesisat malzeme kullanılması,
 • Tesisatın dışarıdan darbe alması,
 • Evde tadilat yapılırken tesisat borularının delinmesi,
 • Zamana ve kullanıma dayalı boruların deforme olması,
 • Kendi çabamızla musluk gibi değişmesi kolay işleri yaparken yapılan hatalı işler,
 • Fayans aralarındaki derzlerin bitmiş olması,
 • Gider tesisat borularında yaşanan tıkanıklık,
 • Boru tıkanıklığı açma, gider açma uygulamasının yapılmamış olması,

Su sızıntısı ileride zamanla oturduğunuz daireye ya da binaya zarar verecek olup içinde yaşayanlara da rahatsızlık verir.

Su Kaçağı  Nasıl Bulunur? 

Su kaçağı arama konusunda tesisat sektörüne yönelik oldukça önemli adımlar atılmıştır. Eskiden su kaçağının bulunması için, seramiklerin kırılması, duvarların kazılması gerekliydi. Oysa günümüzde cihazla su kaçağı bulma konusunda pratik uygulamalar yapılmaya başlanmıştır. Bu yeni yöntemler kurumsal tesisat firmaları tarafından kullanılmaktadır. Ancak sizlere tavsiyemiz tesisatçıya mutlaka tesisat kaçak tespit cihazı ile kırmadan su kaçağı bulma ile ilgili bilgi alın.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur? | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Nasıl Bulunur? | Uzmanlar Tesisat

Su sızıntı tespiti, su tesisatı arıza tespitini su kaçağını gösteren cihazla yapıp yapmadığını baştan sorun. Çünkü tesisatçı evinizde tesisattaki kaçağı bulmak için çalışmaya başladığında, iş işten geçmiş olabilir. Ustalar evinizde kırma işlemi yaptığında, sizlerde onların arkasından evinizde ek tadilatlara girişmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda yaşayacağınız zahmeti, sizlere bunun maliyeti oldukça yükselecektir. En ucuz su kaçağı tespiti bizden başkası yapamaz tarzı söylemlerde bulunanlar kaçak su tespit cihazı kullanmayabilirler. Bu nedenle tesisatçı güncel yöntemleri kullanan, cihazla tesisat kaçak tespiti yapanlardan seçmelisiniz.

Kamera ile su kaçağı tespiti, cihazla su kaçağı bulma uygulaması bizlerin imdadına yetişerek kırma dökme olmasının önüne geçmektedir.

 • Su sızıntısının olduğu yerin bulunması öncelikli su kaçağının pis su kaynaklı mı yoksa temiz su kaynaklı mı olduğu tespit edilir.
 • Temiz su tesisatı kaçağı akustik dinleme cihazı yardımı ile noktasal bulunmaktadır. Temiz su kaçak tespiti yapıldıktan sonra ilgi nokta açılıp kısa sürede aynı anda  tamiri de yapılır.
 • Kamera ile pimaş boru içi görüntülenip kameralı su kaçağı tespiti ile pis su kaçağının sebebi her ne ise net görüntülenmektedir.
 • Kalorifer tesisatında su kaçağı var ise kombi bar basıncı sürekli düşüp düşmediğine bakılır. Eğer sürekli kombi bar basıncı düşüyor ise ve kombi genleşme tankında sorun yok ise kalorifer tesisatı kaçağından emin olunur. Böyle bir durumda hiç bir yer açılmadan kalorifer kaçak uygulaması yapılır. Bu sayede kalorifer tesisatında kaç adet kaçak var ise tamamı ilaçla kapanır.
 • Temiz su tesisatı kaçağı olup olmadığı, su jeti cihazı ile su basıncı sabitlenip ölçüm yapılarak net olarak belirlenebilir.

Su Kaçağı Tamiri

Kalorifer tesisatı kaçağı ve temiz su kaçağı, termal kamera ile su kaçağı tespiti uygulaması ile bulunur. Su kaçağı tespiti cihazı, kameralı su kaçağı tespiti cihazı ile uygun su kaçak tespit fiyatları ile su sızıntısı tespiti yapılır. İstanbul su kaçak tespiti servisi su kaçağı tespiti ve tamiri için profesyonel yöntemler kullanır.

Su kaçağının tamir edilmesi için, öncelikle bunun nerede olduğunun tespit edilmesi gerekir. Bu tespit sırasında kırmadan su kaçağının olduğu yeri bulmak gerekir. Tesisatçı cihazla  tespit yapıyorsa, kırmadan su kaçağını buluyorsa, bunun tamir edilmesi oldukça kolay olur. Pis su kaçağı oluştuğunda, kameralar ile pimaş boru içi su gideri görüntülenir.

Su kaçağı belirlendikten sonra yapılacak şey su kaçağı tamiri için müşteriye bilgi verilmesidir. Su kaçağı arıza tespiti ile patlak su borusu var ise tamiratı yapılır. Burada şunu belirtmekte yarar var. Temiz su kaçağının tamiri daha kolay maliyeti pis su kaçağının tamirine göre daha düşüktür.

Gördüğünüz gibi tesisatçınız kırmadan cihazla su kaçağı bulma hizmeti veriyorsa, tesisattaki arızalı yerin tamiri de kolay bir şekilde yapılır. Sizlerde bu sorundan kısa sürede kurtulmuş olursunuz. Su kaçağının korkulacak bir sorun olmadığını anlarsınız. Elbette bu hangi tesisatçıdan destek aldığınıza bağlıdır.

 • Temiz su tesisatının tamiri için kaçağın olduğu yer açılır arızalı yer kesilip ek parça konarak onarımı yapılır.
 • Temiz su tesisatı kaçağının tamiri için tek fayans veya iki fayans kırılıp kısa sürede su kaçağı tamir edilir.
 • Pis su tesisatı tamiri için genelde tadilat gerekli olmaktadır.
 • Kalorifer kaçağı için genelde kimyasal uygulama yapılarak tesisatta kaç adet kaçak var ise tamamı kapatılır.

Su Kaçağı Tespit Cihazları Olmadan Önce Su Kaçağı Nasıl Bulunurdu?

 • Evde su kaçağı olduğu sanılan borunun bulunduğu yer, tamamen kırılırdı.
 • Sanıldığı gibi kaçak o bölgede ise, tamiri yapılmaktaydı.
 • Su kaçağı kırılan yerde bulunmaz ise tekrar su kaçağı şüphesi bulunan diğer yerler kırılırdı.
 • Su kaçak olan yer bulunana dek işlem tekrarlanırdı.

Bu uygulama hem ev sahibine masraf hem de su kaçağı tespiti yapacak tesisatçıya masraftır. Bu uygulama, tesisatçının daha fazla gayret etmesine ve zaman kaybetmesine neden oluyordu. Bu olumsuzlukların bir de ev sahibi tarafı var. Günden güne teknolojinin ilerlemesi ve çağımızın yenilenmesiyle tesisattaki su kaçağı daha hızlı bulunmaktadır. Yapılan kaçak tespiti sonuç odaklı ve pratik bir şekilde bulunmaktadır. Su tesisatçısı fiyatları bu sayede uygun  hale gelmiştir.

Su kaçağı Tespit Cihazları

 • Akustik Dinleme Cihazı
 • Pimaş İçi Kaçak Bulmada Kullanılan Kamera
 • Dedektör
 • Termal Kamera
 • Nem Ölçer
Su Kaçağı Bulma Cihazları | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Bulma Cihazları | Uzmanlar Tesisat

Akustik Dinleme Cihazı: Temiz su tesisatında oluşan su kaçaklarının yerini bulmak için kullanılan cihazdır. Bu cihaz sayesinde su tesisatı borusunda oluşan en küçük kaçaklar bile tespit edilebilmektedir.

Pimaş İçi Kaçak Bulmada Kullanılan Tesisat Kamerası: Kamera pis su dediğimiz pimaşlardan rögara giden kullanım suyu yani pis su tesisatı kaçaklarının bulunmasında en büyük yardımcımızdır. Pimaş içi kamera ile görüntülenerek çatlak, çökme, kırık görülerek arıza tespiti yapılır.

Dedektör: Kamera ile pimaş içerisinde görülen kırık, çatlak ve benzeri arızanın zemin üzerinde hangi noktaya denk geldiğini tespit etmemizde en büyük yardımcımızdır.

Su kaçağı tespitinde dedektör kullanan tesisat firmaları bu alana yatırım yapmış uzman firmalardır. Kamera ile görüntülenip arızanın görüldüğü bölge acaba zemin üzerinden hangi noktaya denk gelmektedir. Dedektör zemin üzerinden nerenin açılacağına karar verilmesinde etkendir. Dedektör yardımı ile arızalı pimaş borusunun olduğu bölge açılarak lokal tamirat yapılır. Tesisatçının sadece dedektör bulundurması su kaçağı tespitine yeterli değildir. Aynı zamanda bunu kullanacak tecrübeli ustaları olmalıdır. Aksi halde dedektörü hatalı kullanan ustalar, su kaçağını tam olarak belirleyemez. Bu da sizin su kaçağı sorununu içinden çıkılmaz hale getirir. Yanlış yapılacak bir tespit tadilat gerektiren maliyetli bir sürecin başlamasına neden olabilir. Bu anlamda dedektörle tespiti için kurumsal tesisat firmalarını seçin.

Termal Kamera: Sıcak su tesisatında ısıya duyarlı bu cihazla kaçak bulma yapılmakta olup laminant olan yerlerde kaçak bulmamızda yardımcı bir cihazdır.Termal su kaçak tespiti daha çok sıcak su tesisatı kaçak bulmada kullanır.

Nem Ölçer: Bu cihaz su kaçak tespiti yapılırken yardımcı eleman olarak kullanılmakta çoğu zaman bu cihaza gerek kalmamaktadır. Su kaçağının olduğu yerin nem durumunu ölçerek kaçak hakkında fikir sahibi olunmasında yardımcı olur.

Günümüzde kullanılan su kaçak tespiti cihazlarıyla kolaylıkla kırmadan su kaçak tespitini yaptırabilirsiniz. Bu konuda uzman bir firmadan yardım alarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Biz Uzmanlar tesisat olarak yenilenen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek pratik çözüm üretiyoruz. Son teknoloji cihazlarımız ve uzman ekibimizle %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz. Sizlere su kaçak tespiti konusunda hizmetlerimizi en profesyonel cihazlarla sunuyoruz. Su kaçağı tespitini yapan cihazlarımızla evinizi inşaat alanına çevirmeden su kaçağını tespit edip  kırmadan onarımını yapıyoruz.

Su Kaçağı Bulma Fiyatları:

Su kaçağı tespiti denince hem temiz su tesisatı hem de pis su tesisatının kontrol edilmesi tek fiyata dahildir. Temiz suya bakarım ona ayrı para alırım, kamera ile pimaşlara bakar ona ayrı para alırım anlayışı bizim hizmet anlayışımızda yoktur. Aşağıdaki su kaçak tespit fiyatları her iki hizmeti de içerir.

 • Daire su kaçağı tespiti 450 TL
 • Tek katlı Villa su kaçak tespiti  750 TL
 • Dubleks Villa su kaçak tespiti     1.500 TL
 • Tripleks Villa su kaçak tespiti     2.250 TL
 • İş yeri su kaçak tespit fiyatı için aradığınızda iş yerinin durumuna göre  fiyat verilebilir.

Su kaçağı bulma ihmal edilirse ne olur ?

Böyle bir sorunu kimsenin ihmal edeceğini düşünmüyoruz. Ancak bazı durumlarda olumsuz etkilerinin fark edilmemesi kaynaklı su kaçağı ihmal edilmiş olabilir. Hiç ummadığınız maliyetler ile karşılaşabilir, tadilata girişerek  stresli bir dönemden geçebilirsiniz.

 • Duvarlardaki nemlenme, rutubet,
 • Giderek etrafa yayılan kötü küf kokusu,
 • Duvarlarda oluşan sarı lekeler,
 • Parkelerin kabarması,
 • Yüksek gelen su faturası,
 • Komşunuzun tavanında kararmalar, kabarma, küf gibi istenmeyen bir tablo, komşunuzla aranızı açabilir.
 • Su kaçağı ortak mahalde merdiven başında ise su anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir.
 • Su kaçağı sizi maddi olarak zora sokabilir

Su kaçağı olduğunda asla ihmal edilmemelidir. Cihazla su kaçağı bulma hizmeti veren Uzmanlar tesisat su kaçak tespit servisinden yardım alınmalıdır.