Tesisatçı Su Kaçağı Bulma Su Kaçak Bulma Su Kaçağı Su Sızıntısı Su Kaçak Tespiti su sızıntısı var su kaçağı var su kaçağı servisi su damlıyor Su sızıyor Su tesisatçısı 113 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatı kaçakları ya temiz su tesisatında ya da pis su pimaş gider tesisatında meydana gelir. Kırma dökme olmadan su tesisatı kaçaklarına son verildiği için artık endişe duyulacak bir durum kalmamıştır. Su arıza tespit cihazları olan kamera ve akustik dinleme cihazı ile su tesisatı kaçaklarında noktasal yer tespiti yapılır hale gelmiştir.  Bunun yanında su kaçağı bulma cihazı termal kamera ile de özellikle kombi su kaçağı tespiti yapılmaktadır .  Yeter ki, su kaçak tespitini cihazlarla profesyonel yapan tesisatçılara yaptırın.

Kameralı Su Kaçağı Bulan Firma – Neden Görüntülü Su Kaçağı Tespitine  İhtiyaç Duyulur ?

Su arızası tesisatta oluşan bir sorun olup su sızıntısının pimaşlardan da olabileceği göz önüne alındığında pimaş içinden kamera ile görüntü alınma gereği ortaya çıkar. Boru içi görüntülenerek çökme olup olmadığı, kırık olup olmadığı veya farklı bir sorun olup olmadığı görülür. Bu sayede temiz su tesisatında kaçak olmadığı halde su sızıntısı var ise kamera ile pimaş boru içi görüntülenerek arıza bulunur. Su kaçağı tespit fiyatları içerisine hem temiz su tespiti hemde pis su yani pimaş içi görüntüleme dahil olmalıdır. Size verilen su kaçağı bulma fiyatı sadece temiz su tesisatı kontrolü olmamalıdır. Bu konuya dikakt etmeniz cebinizden fazla para çıkmasının önüne geçecektir.

Su Kaçağının Nerede Olduğunu anlamak için, Su Kaçağını Bulan Cihaz ile veya  Kamera ile mi Bakılmalıdır ?

Su tesisatı kaçaklarının bulunması özellikle kırmadan su kaçağı tespiti için profesyonel cihazlar şarttır. Peki bu profesyonel cihazlardan kasıt nedir? Burada anlatılmak istenen su sızıntı tespit cihazı yani su kaçağı arama cihazı ve kameradır. Su kaçak arama cihazı temiz su tesisatı için kamerada pimaşlardaki su kaçakları içindir. Bu cihazlar olmadan su kaçak tespiti yapmak için etrafın kırılması gerekir.

Su Kaçağı Bulma Sonrası Su Sızıntısı Tamiri Nasıl Yapılır ?

Su arızası tam olarak tespit edildikten sonra eğer arıza temiz su boru tesisatında ise arızalı yer kesilip ek yapılır. Eğer su sızıntısı pimaşlar da ise tadilat gerekli olabilir. Pimaşlardaki arızanın tamiri için arızalı hattın değişimi gerektiğinden maliyette bu anlamda artar.

 

Yorum Yap