petek temizleme 3847 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Doğalgaz petek temizliği, doğalgaz kalorifer peteklerin bakımı ya da kombi petek temizliği kalorifer peteği temizleme başlıklarının hepsi de aynı hizmeti ifade eder. Kalorifer peteklerin temizliğini evde petek temizleme yöntemi ile yapacak kişi makinesiz petek temizliği yapacak demektir. Çok verimli olmayan bu yöntem de sadece kirli su boşaltılıp temiz su doldurulmuş olunur.

Doğalgaz Petek Temizliği Neden Yaptırmalıyım?

Kapalı devre çalışan kalorifer tesisatının içerisinde zamanla çamurlaşma olacağından sirkülasyon ağırlaşacak, ısıtma performansı aşağı yönlü seyir izleyecektir. Son hadde geldiğinde kalorifer tesisat borularının çapları daraldığında ,peteklerin kanalları tıkandığında hiç ısıtmayacak olup faturalar olduğundan da yüksek gelecektir.

Doğalgaz Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Doğalgaz Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

  • Peteklerde ısınma sorunu yaşamak istemiyorsanız, belli aralıklarla doğal gaz petek temizliği işlemi yaptırmalısınız.
  • Bu işlem hem ısınmanızı, hem de yakıt tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.
  • Suyun petekler içinde rahatça dolaşması sağlanması ve daha iyi ısınmak için bu uygulamayı yaptırın.
  • Kış gelmeden sadece kombiyi değil, doğal gaz petek temizliğini de yaptırmayı ihmal etmeyin. Bu işlemler sayesinde kombinin ömrü uzar, petekler evinizi daha kolay ısıtır. Sadece kombinin sağlıklı çalışması ısınmanız için yeterli değildir.
  • Peteklerin alt kısımları tortu, çamur ile kaplanacak ve tıkanıklık oluşacaktır. Bu durum kombinizi zorlayacak ve daha ağır bir şekilde arıza vermesine neden olacaktır. Bunun dışında su devir daim işlemi gerçekleşmediği için kombi  daha fazla  enerji harcayacak ve bu duruma paralel, fazla yakıt harcayacaktır.

Periyodik olarak her iki yıl da bir petek temizliği bakımı yaptırılması halinde yakıtta tasarruf edilmekte dolayısıyla cepten çıkan fazla ödeme, artık cebinizde kalması sağlanmış olmaktadır. Diğer taraftan ısınma sorunu da ortadan kalkacak kışı sıcak geçirme imkanı da kazanmış olacaksınız.

İki yıl yaptırmadım ama bir iki yıl daha Doğalgaz petek temizliği yaptırmayı düşünmüyorum derseniz eğer karşılaşacağınız durumlardan biri yakıt tüketimi artacak ve  fatura  önceki dönemlerden daha kabarık gelmeye başlayacaktır.

Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni yöntemler sayesinde petekler yerinden sökülmeden işlem yapılır. Cihaz ve petek temizleme kimyasalların kullanıldığı yöntemle hem peteklerin içi temizlenir, hem de tesisatın içindeki boruların temizlenmesi sağlanır. Petek temizleme cihazı kullanıldığından, peteklerin içindeki atıklar, kireç kalıntıları cihazın filtresiyle tutulur ve sistemden tamamen çıkarılır.

Kalorifer Petek  temizliğini yaparken kullandığımız kimyasal ilaçlar peteklere zarar vermez, peteklerde oluşmuş korozyon, çamur ve tortuyu çözerek petek kanallarını açıp ısınma performansını artırır. Kalorifer petek temizliğini yaptığımızda kombi filtresini de ayrıca açıp temizlemekteyiz. Bu uygulama ile daha iyi ve verimli ısınabilmeniz için olmazsa olmaz bir  uygulamadır. Doğal gaz petek temizliği işleminde kullandığımız kimyasal ilaç ve cihazlar ile peteklerde oluşan kireç tortu ve çamurlaşmayı hızlı bir şekilde temizliyoruz.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere petek temizliğinde hem cihaz, hem de kimyasalların kullanımı sayesinde petekler temizlenirken, tesisatın içindeki atıklarda dışarıya çıkarılıyor. Bu yöntem sayesinde petekler daha güzel temizlenmiş oluyor. Doğalgaz petek temizliği ile radyatörler daha fazla ısınacak ve daha verimli bir sıcaklık hissederek, ödediğiniz paranın boşa gitmediğini göreceksiniz.

Artık komşularınızın ısındığı gibi sizlerde ısınmaya başlayabilirsiniz. Daha az doğal gaz gideriniz olur, petekler evinizi zorlanmadan ısıtmaya başlar. Sizde kışa hazırlanmak, kışın zorda kalmamak isterseniz hemen petek temizleme servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kışın soğuklarda en kolay ısınma yöntemi olan kalorifer tesisata bu şekilde bakım yaptırmayı ihmal etmeyin. Kombinin yanında petekleri de de bakımdan geçirin, petek temizliği yaptırın.

Doğalgaz petek temizliği kalorifer tesisatında dolaşımda olan bulunan pis suyu boşaltmakla bitmemektedir. Kalorifer tesisatınızdaki boru yüzeylerine, petek yüzeylerine  yapışan kirleri ve kireçleri kimyasal ilaçla çıkarmak gereklidir. Zamanla bu kir ve kireçler daha kalıcı hale geleceğinden periyodik olarak tesisat temizliği yaptırmanızı öneriyoruz. Doğalgaz petek temizliğini  periyodik olarak 2 yılda bir cihaz ve kimyasal ile bu hizmeti sunan firmaya yaptırmanızı öneriyoruz.

Benzer Gönderiler: