1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş yıkama işi tıkanıklığın yaşanma durumunu ortadan kaldıran boru içlerinin basınçlı suyla yıkanmasıdır. Giderlerde oluşan yağlanma sürekli tıkanmaya yol açar eğer pimaş gider yıkama yapılırsa tıkanıklık yaşanmaz. Giderlerde  yoğun yaşanan kirlenmeye dayalı tıkanıklık oluşması çoğu zaman bizleri mağdur etmiştir. Bu açıdan sürekli tıkanan giderlerin Pimaş boru yıkama makinesi ile gider borularının yıkanması sonucu en kalıcı çözüm sunulmuş olur.

Pimaş açma ve Pimaş gider yıkama makinesi ile bahse konu mutfak gideri temizlenmez ise tıkanıklıktan kurtulmak imkansız gibidir. Gider yıkama cihazı ile mutfak giderinde oluşan yapı yüksek basınçlı su ile tam olarak temizlenir. Bu sayede giderlerde oluşabilecek tıkanıklık ve koku ortadan kalkar.

Bir defa yapılan bu uygulama sizin için her an tıkanıklık yaşanma riskini tamamen ortadan kaldırır desek yanlış söylemiş olmayız. Giderlerin sağlıklı işlemesi kanal açma makinesi olan pimaş gider yıkama firmasının yapacağı gider boru yıkama uygulaması ile sağlanır.

Pimaş Yıkama Neden Yapılır?

Bu uygulama sadece tıkanan giderlerin temizliğinde değil diğer giderlerin temizliği içinde gereklidir. Uzun zaman kullanılan pimaş gider hattının çok kirlendiği bilinmektedir. Aşırı kirlenen bu giderlerde de mutlaka tıkanıklıklar yaşanacaktır. Bunun önüne geçmek yine pis su gider yıkama makinesinin sağladığı uygulama ile ortadan kaldırılabilir.

Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Tesisatçılara yoğun olarak sorulan tıkalı giderler özellikle mutfak gideri neden sürekli tıkanmaktadır. Bu sorunda kalıcı çözümü, kameralı su tesisatçısı kanal açma makinesi ile sunabilir mi ?

 • Özellikle mutfakta kullanılan yağların mutfak giderine dökülmesi, bulaşıkların yıkanması esnasında yemek artıklarının gidere yollanması ile mutfak giderinde yumuşak yapı oluşur.
 • Bu yumuşak yapı yapışkan bir doku oluşturacağından en küçük parçacıklar bile buraya tutunup tıkanıklığın oluşmasına neden olur.
 • Tıkanıklık oluştuğunda tıkalı gider açılı ancak yumuşak doku temizlenmedi ise tekrar tıkanıklık yaşanır.
 • Çok esi tesisatlarda sürekli tıkanıklık olmasının nedeni oluşan tabakanın boru çapını daraltmış olmasıdır. Gider yıkama ile bu tabaka temizlenmez ise her daim tıkanıklık yaşanacaktır.
 • Tadilat yapılan yerlerde giderlere atılan veya dökülenler tıkanıklığı tetikleyeceği içinde gider yıkama önerilmektedir.

Mutfak Pimaş Borusu Yıkama Nasıl Yapılır?

Pimaş içi yıkama, pimaş gider borularının yıkanması, lavabo tıkanıklığı için mutfak gider boruları için basınçlı makine ile  pimaş içi yıkama yapılması tıkanıklığı önleyici niteliktedir. Pimaş içi yıkama cihazı ile pimaş borusu kireç eritici ya da  pimaş boru açıcı kullanmanıza gerek kalmaz. Robotla tıkalı pimaş açma yapılmasına da gerek kalmaz çünkü tıkanıklık oluşma riski düşer.

 • Pimaş içi yıkamaya başlamadan önce tıkanıklık var ise tıkanıklık açılır.
 • Tıkanıklık cihazı ile mutfak gideri açılsa bile bu yumuşak doku tam temizlenmediğinden tekrar tıkanıklık yaşanır.
 • Gider yıkama makinesi yıkamanın yapılacağı giderden pimaş tesisatına gönderilir.
 • Pimaş içi yıkama cihazı gönderildiği yönün ters istikametinde tıkanıklık nedeni pislikleri temizleyerek kendine doğru çeker.
 • Pis su tesisatının durumuna göre uygun basınç ile yıkama yapılır.
 • Su tesisatçısı pimaş yıkama uygulamasını yaptıktan sonra kamera ile görüntüleme yapar.
 • İçeride bulunan yumuşak bir yapının tamamen temizlendiği görülene kadar temizlik yapılır.
 • Yapılan bu uygulama sayesinde gider boru tesisatında oluşan tıkanıklık arızası kolay kolay yaşanmaz.