1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş yıkama işi, tıkanıklığın yaşanma durumunu ortadan kaldıran boru içlerinin basınçlı suyla yıkanmasıdır. Giderlerde oluşan yağlanma sürekli tıkanmaya yol açar eğer pimaş gider yıkama yapılırsa tıkanıklık yaşanmaz. Giderlerde  yoğun yaşanan kirlenmeye dayalı tıkanıklık oluşması çoğu zaman bizleri mağdur etmiştir. Bu açıdan sürekli tıkanan giderlerin pimaş boru yıkama makinesi bakımı yapılmalıdır.  Gider borularının yıkanması sonucu en kalıcı çözüme ulaşırsınız.

Pimaş açma ve pimaş gider yıkama makinesi ile bahse konu mutfak gideri temizlenmelidir. Temizliği bakımı yapılmayan mutfak giderlerinde sürekli tıkanmalar olur. Gider yıkama cihazı ile mutfak giderinde oluşan yapı yüksek basınçlı su ile tam olarak temizlenir. Bu sayede giderlerde oluşabilecek tıkanıklık ve koku ortadan kalkar.

Bir defa yapılan bu uygulama, tıkanıklık yaşanma riskini ortadan kaldırır desek yanlış söylemiş olmayız. Giderlerin sağlıklı işlemesi, kanal açma makinesi olan pimaş gider yıkama firmasının yapacağı gider borularının bakımı ile mümkündür.

Pimaş Yıkama Neden Yapılır?

Bu uygulama sadece tıkanan giderlerin temizliğinde değil diğer giderlerin temizliği içinde gereklidir. Uzun zaman kullanılan pimaş gider hattının çok kirlendiği bilinmektedir. Aşırı kirlenen bu giderlerde de mutlaka tıkanıklıklar yaşanacaktır. Bunun önüne geçmek yine pis su gider yıkama makinesinin sağladığı uygulama ile ortadan kaldırılabilir.

Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Tesisatçılara yoğun olarak sorulan tıkalı giderler özellikle mutfak gideri neden sürekli tıkanmaktadır?

 • Özellikle mutfakta kullanılan yağların mutfak giderine dökülmesi bir etkendir. Bulaşıkların yıkanması esnasında yemek artıklarının gidere yollanması ile mutfak giderinde yumuşak yapı oluşur.
 • Bu yumuşak yapı yapışkan bir doku oluşturacağından en küçük parçacıklar bile buraya tutunup tıkanıklığın oluşmasına neden olur.
 • Tıkanıklık oluştuğunda tıkalı gider açılır ancak yumuşak doku temizlenmedi ise tekrar tıkanıklık yaşanır.
 • Çok esi tesisatlarda sürekli tıkanıklık olmasının nedeni oluşan tabakanın boru çapını daraltmış olmasıdır. Gider yıkama ile bu tabaka temizlenmez ise her daim tıkanıklık yaşanacaktır.
 • Tadilat yapılan yerlerde giderlere atılan veya dökülenler tıkanıklığı tetikleyeceği içinde gider yıkama önerilmektedir.

Mutfak Pimaş Borusu Yıkama Nasıl Yapılır?

Bu sorunda kalıcı çözümü, kameralı su tesisatçısı kanal açma makinesi ile sunabilir mi ? Pimaş içi yıkama, pimaş gider borularının yıkanması tıkanıklığı önler. Lavabo tıkanıklığı için mutfak gider boruları için basınçlı makine ile  pimaş içi yıkama yapılması tıkanıklığı önleyici niteliktedir. Pimaş içi yıkama cihazı ile pimaş borusu kireç eritici ya da  pimaş boru açıcı kullanmanıza gerek kalmaz. Robotla tıkalı pimaş açma yapılmasına da gerek kalmaz çünkü tıkanıklık oluşma riski düşer.

 • Pimaş içi yıkamaya başlamadan önce tıkanıklık var ise tıkanıklığı açarız.
 • Tıkanıklık cihazı ile mutfak gideri açılsa bile bu yumuşak doku tam temizlenmediğinden tekrar tıkanıklık yaşanabilir.
 • Gider yıkama makinesini yıkamanın yapılacağı giderden pimaş tesisatına göndeririz.
 • Pimaş içi yıkama cihazı gönderildiği yönün ters istikametinde tıkanıklık nedeni pislikleri temizleyerek kendine doğru çeker.
 • Pis su tesisatının durumuna göre uygun basınç ile yıkama yaparız.
 • Su tesisatçımız pimaş yıkama uygulamasını yaptıktan sonra kamera ile görüntüleme yapar.
 • İçeride bulunan yumuşak bir yapının tamamen temizlendiği görünceye kadar pimaş temizliğini yaparız.
 • Yapılan bu uygulama sayesinde gider boru tesisatında oluşan tıkanıklık arızası kolay kolay yaşanmaz.

Atık su pimaş gider tesisat bakımı ile hem tıkalı giderlerle uğraşmaktan kurtulursunuz. Hem de hijyen olmayan tesisat sorunları ile uğraşmazsınız.