Tesisatçı 2351 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tavandan su sızıyor ise su tesisatı kaçağı çok küçük bir kaçak olup sızıntı şeklinde ortaya çıkacaktır. Sürekli tavandan su akması, tavandan ara ara su akıyor olması durumu su kaçağının kaynağı hakkında bilgi verir. Temiz su damlaması ya da pis su damlaması akıntı süresi ile ayırt edilebilir. Banyonun tavanı sürekli ıslak ise tavandan gelen su rutubet nem yapar ve sağlıksız bir ortam oluşmasına neden olur.

Stres yaşamadan su kaçağından, su sızıntısından ve size vereceği zararlardan kurtulun. Tesisatçı önce evinize gelerek bir ön çalışma yapacaktır. Tahmini olarak su kaçağının olduğu bölgeyi belirleyecek, daha sonra su kaçak tespit cihazını kullanarak noktasal bir tespit yapacaktır. Bundan sonra su kaçağı ve su sızıntısı olan borunun onarımı daha kolay olur. Küçük bir alanda işlem yapan ustalar, tesisatınızı bu dertten kurtarır. Evinize zarar vermeden, sizde su kaçağından, su sızıntısından kurtulmuş olursunuz.

Tavandan su sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Tavandan su sızıyor

Tesisatta su kaçağı olduğunu fark ederseniz hiç zaman kaybetmeyin. Çünkü günümüzde su kaçağı, su sızıntı tespiti cihazla kısa sürede kırma dökme yapılmadan  bulunabilmektedir. Tavandan su sızıyor ise veya farklı bir noktadan su sızıntısı varsa, su kaçak tespit cihazı sayesinde bulunur. Evinizde hasara neden olmadan, borular taranarak nerede su sızıntısı varsa bulunarak yeni sorunların ortaya çıkışı engellenir. Dolayısıyla fayansların kırılacağını düşünerek bunu kendinize dert etmeyin. Evinizde banyo, mutfak, tuvalet ya da oturma odasının tavanında kararma, pul pul dökülme hatta su sızıntısı var ve siz bundan çok rahatsız oluyorsunuz. Evinizde rahatça vakit geçirmenize engel olan bu durumun üstte daire olması durumunda iki kaynağı bulunmaktadır.

Bunlardan birincisi, yukarı kattaki banyo ya da tuvaletteki derz aralarındaki boşluk kalması ile dökülen suların yol bularak alt kata sızmasıdır. İkincisi ise su tesisatında meydana gelen su kaçağı durumudur.  Ancak binanın en üst katında oturuyor ve üstünüzde daire yoksa bu aşamada kiremitlerden sızan suyun sizin tavanınıza geçmesi durumundan söz edilebilir.

Üstünüzdeki dairenin tavanından su sızıyor ise sızan suların kaynağının su tesisatından olup olmadığının tespit gereklidir. Bunun için bu konuda uzmanlaşmış kurumsal firmalardan yardım almanız gerekir. Bu durumda evinize çağırdığınız firmanın cihaz ile su kaçağı bulma yöntemini kullandığından emin olmalısınız. Aksi halde eski yöntem olan kırarak su kaçağı bulmayı kullanan firmalar komşunuzun fayans ve duvarlarını kırarak su kaçağı tespiti yapmaya çalışacaktır.

Bu yöntem su kaçağından emin olunmayan durumlarda asla kullanılmaması gereken bir yöntem olup kesin su kaçaklarında bile artık çok tercih edilmemektedir. Cihaz ile su kaçağı tespit işleminde hiçbir şekilde kırma ya da çatlatma yapılmamaktadır. Kameralı ya da akustik dinlemeli su kaçağı bulma cihazları ile tarama yapılarak veri alınması yolu ile tespit edilir. Su kaçaklarının sadece tamir aşamasında tamire elverişli olacak şekilde bir kırma işlemi uygulanmaktadır.

Su Tesisatı Kaçağı Eskiyen Tesisat Boruları

Tesisatın zaman içinde yıpranmasını hoş karşılamanız gerekir. Size hizmet etmekte kusur etmeyen, ihtiyaçlarınızı karşılayan tesisatınızın derdine çare olmalısınız. Sorununuz bu yöntemle çözümlendiğinde, tesisat eskisi gibi hizmete devam edecektir. Etrafın kırılmadığı, sadece tesisatta olan sorunun çözümlendiğine şahit olacaksınız.  Bu çağda yaşayıp ta, bu yöntemleri kullanmamanız halinde, evde tadilat yapmaya hazırlanmalısınız.  Tesisat sorunu, tadilat sorunu haline dönüşecektir.

Evinizde ya da komşunuzdan size sızan bir su kaçağı olduğundan şüphelendiğinizde vakit kaybetmeden bizi arayın. Uzmanlar Tesisat firması olarak size en hızlı şekilde geri dönüş yapıp gelişmiş su kaçağı bulma ve su sızıntısı bulma yöntemleri ile sorunlarınızın kaynağını en doğru şekilde saptamaktayız. Noktasal olarak saptanan bu bölgelerin tamirini de servis çalışanlarımız çözer. En hızlı ve doğru şekilde yöntemler izleyerek aynı sorunun bir daha yaşanmaması için çabalamaktadır. Tavandan su sızıyor ise cihazla kırmadan bulup tamiratını da yapıyoruz.

Benzer Gönderiler: