Su Kaçağı 1366 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl giderilir sorusu için verilmesi gereken cevap, kalorifer tesisatı kaçakları etraf kırılmadan kaçak giderici ilaçla giderilir olmalıdır. Kırmadan kalorifer kaçağı kapama kimyasalı ile işlem yapılacak ise kalorifer tesisatında su kaçağı tespiti yapılmasına da gerek kalmaz. Kombi su eksiltiyor kombi su kaçağı için elbette tesisat kaçak giderici kimyasal ile  kalorifer tesisatı su kaçağı tamiri yapılmasıdır.

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Giderilir? | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Giderilir? | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı herkesin başına gelebilecek sorunlar arasındadır. Böyle bir durumda tesisatta sürekli su eksilmesi meydana gelir. Bu hem ısınmanızı etkiler, hem de kalorifer tesisatına sıkça su basmak zorunda kalırsınız. Bu yüzden kalorifer tesisatındaki su kaçakları mutlaka tespit edilerek giderilme yerine ilaçlı uygulama yapılarak kaç adet kaçak varsa tamamı ilaçla kapanır.

Bunun için her yerin kırılacağını da düşünmeyin. Kombi tesisatı su kaçağı nasıl giderilir diye merak ettiğiniz her şeyi ustalarımıza danışarak öğrenebilirsiniz. Günümüzde özel bir kimyasal sayesinde hem tesisattaki su kaçakları tespit edilir, hem de su kaçağı olan yer kolayca kapatılır. Bu yöntemle herhangi bir yeri kırmadan ustalarımız çalışır.

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Giderilir?

Kimyasallı uygulama sırasında kalorifer tesisatına has bir kimyasal kullanılır. Bu kimyasal ilaç sayesinde kalorifer tesisatında kaç adet kaçak var ise tamamı giderilmiş olur. Peki ama nasıl oluyor da kaçaklar kendiliğinden kapanır , merak edilen husus tam da budur. Kullanılan ilaç su kaçağının olduğu  yerlerde kristalleşerek su kaçağının olduğu yerde kapatılmış olur.

Uygulama sırasında birden fazla kaçak yeri aynı şekilde kapatılabilir. Bu uygulama son derece güvenlidir. Kimyasalın kapattığı yerlerde yeniden kaçak oluşması için tesisatta kimyasal ilaçlı bir uygulama yapılıyor olması gerekmektedir. Bu nedenle kalorifer tesisatında su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız, hemen servisimizden yardım alabilirsiniz.

Kalorifer tesisat kaçağı bulma cihazla yapılmasına de gerek kalmadan ilaçlı uygulama ile kalorifer tesisatında kaç adet kaçak var ise tamamı kapanır.

Kalorifer Kaçağı Kapama İlaçlı Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

  • Gereksiz yer kırımı yapılmaz, etraf dağılmaz.
  • Kaçak eğer birden fazla ise normalde tespit sonrası tamir için buraların kırılması gerekir. Oysa bu uygulamada ne tespit aşamasında ne de tamir aşamasında kırma dökme yoktur.
  • Pratik ve kalıcı çözüm sunulur.
  • Maliyet açısından da daha uyguna gelir. Birden fazla kaçak olması demek fazladan para ödemeniz demektir. Oysa ilaçlı uygulamada kaç adet kaçak olursa olsun ödeyeceğiniz para bellidir.

Benzer Gönderiler: