Tesisatçı 913 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yangın hattında su kaçağı ya da yangın hidrat hattı su kaçağı ve yangın borusunda su kaçağı için profesyonel makineler gerektiği unutulmamalıdır. Yangın tesisatı su kaçağı işini her cihazı olanda bulamaz, bunun için cihazın dış hat su kaçağı arama başlığı olmalıdır.

 Çok katlı ya da çok daireli binalarda bulunması zorunlu olan ve olası bir yangın durumunda yangına otomatik ya da bir düşme yardımı ile müdahale edilmesini sağlayan tesisatlara yangın hattı denilmektedir. Yangın hattı, birbirine bağlı sıcağa ve başka etkenlere karşı dayanıklı su borularının binanın her katını kaplaması ile oluşturulmuş bir sistemdir.

Binalarda yangın çıkması durumunda hayat kurtarıcı özelliğe sahip olan yangın hattında su kaçağı olması ihmal edilmemesi gereken bir sorundur. Bu tür sorunların hemen tespit edilip gerekli onarımın yapılması sağlanmalıdır. Aksi halde küçücük bir su sızıntısı olarak başlayan su kaçakları zaman içerisinde büyüyerek tüm yangın hattını etkileyecek düzeye ulaşabilir. Bu durumda tüm yangın hattı tesisatının gözden geçirilmesi gerekebilir.

Yangın hattında su kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Yangın hattında su kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Yangın hattında su kaçağı bulma servisi

Büyük alış veriş merkezlerinde, benzin istasyonlarında, okullarda, iş hanlarında, hastanelerde daha çok sayılabilecek alanlarda yasal zorunluluk olan yangın hattı önemli bir tesisat, önemli bir emniyettir. Yangın tesisatında su kaçağı oluşması durumunda geniş alandan bahsettiğimiz bir gerçektir..

Zemin altında ki yangın tesisatında su kaçağını bulma her tesisatçının yapabileceği bir uygulama değildir. Özellikle bu konuda hizmet verebilmek için yeterli cihaz olması gerekir. Diğer taraftan da bu cihazı kullanabilecek tecrübeli bir tesisatçı şarttır. Yangın hattında meydana gelen su kaçaklarında cihazla kırmadan tespit ediyoruz.

Yangın tesisatında meydana gelen su kaçağının tespit ve tamiri diğer su kaçağı tespitlerine göre daha basittir. Bu hatlarda tesisat bina içinden kurulduğu için sızıntı olan bölge göz ile tespit edilebilir. Tespit işleminden sonra her hangi bir kırma işlemi yapılmadan tamire geçilmesi ve tamir alanının geniş olması özellikleri ile de diğer su kaçaklarından ayrılan yangın hattı su kaçaklarında da yine profesyonel firmalara güvenmek gerekir.

Uzmanlar Tesisat, yangın hattı su kaçaklarında da garantili hizmet vermektedir. İşlerinde deneyimli su kaçağı uzmanları ile hizmet veren firmamız, yangın hattı tesisatlarında çatlama, kırılma ya da gevşeme sonucu ortaya çıkan su kaçaklarının tamirlerinde en hızlı ve en kaliteli hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Hayati önem taşıyan yangın hattında meydana gelen su kaçaklarında da bize güvenip iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Yangın Hattında Su Kaçağı bulma hizmetini tecrübeli çalışanlar ve teknolojik cihazlar ile sunuyoruz. Her ne kadar dayanıklı borulardan oluşturulmuş olsa da zaman zaman bu tesisatlarda da yangın hattında su kaçağı sorunu ile karşılaşılmaktadır. Yangın hattında meydana gelen su kaçaklarında cihazla kırmadan tespit ediyoruz.

Benzer Gönderiler: