Tesisatçı 259 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi tesisat kaçağı ya da kalorifer tesisat kaçağı olduğunda kombi basınç göstergesi düşer. Kalorifer kaçağında kombi su basıncı düşer ve kombi su eksiltmesi yapar. Kombi su kaçakları,  kombi tesisat kaçak ilacı, kombi tesisat kaçak giderici sıvı ile giderilir. Pratik kombi su kaçağı tamiri, kalorifer tesisatı su kaçağı onarımı yapıldığında ne su kaçak tespiti için ne de su kaçağı tamiri için hiç bir yer kırılmaz. Kırmadan su kaçağı tabirine en uygun olan kalorifer kaçaklarının kimyasal ilaç ile giderilmesidir. Profesyonel hizmet olan bu yöntem için bilinen test edilmiş kalorifer kaçak tamir sıvısı kullanılmalıdır.

Kombi tesisat kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kombi tesisat kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kombi tesisat kaçağı kalorifer tesisat kaçağı

Tesisatta oluşan su kaçağının nereden olduğunu tespit edip ona göre müdahale edilmelidir. Kombi tesisat kaçağı demek kalorifer tesisat kaçağı ile eş değer olup kombi basıncı düşmesi bu kaçağın oluşması veya olabileceği anlamına gelir. Kalorifer tesisatı ne demek derseniz kaçağın ne tür bir tesisatta oluştuğunu anlamak adına biraz açarak anlatmaya çalışalım. Kombi tesisatı yani kalorifer tesisatı kapalı devre çalışan sabit bir suyun sürekli sistem içinde dolaştığı bir tesisattır. İçme suyumuz yani temiz su tesisatı gibi değildir. Temiz su tesisatı kullanım suyumuz olup bu suyu kullanmaktayız. Kalorifer tesisatındaki su pis su olup bu su ısınarak petekler vasıtası ile evimizi ısıtır.

Kombi su eksiltiyor ise kombi tesisatında yani kalorifer tesisatında su kaçağı olduğuna kanaat getirebiliriz. Eğer kombi genleşme tankının havası bitip su almıyor ise kombi kaçağı olduğu kesindir diyebiliriz. Kombi kaçağı, kalorifer kaçağı var ise hiç bir yer kırılmadan açılmadan kimyasal ilaç uygulaması yapılarak sistemdeki kaçakların tamamı giderilir.

Kombi tesisat kaçağı ile ilgili kimyasal uygulama çok bilinmemekle beraber günden güne uygulama yayılmakta ve büyük memnuniyet duyulmaktadır. Çünkü, evde oluşan su kaçağından kurtulmak hiç bu kadar kolay olmamıştır. Kimyasal ilaç ile tesisatı açmadan, etrafı kırmadan kaç adet kaçak var ise tamamı kapanmaktadır. Kaçağı olduğu yerlerde ilaç kristalleşmekte ve uzun ömürlü bir tamirat yapmaktadır. Uzmanlar Tesisat kalorifer tesisat kaçak giderme uygulamasından faydalanmak için bizi arayın.

Benzer Gönderiler: