Tesisatçı 254 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Musluktan su az geliyor ya da mutfaktaki musluktan su az geliyor durumu temiz su tesisat tıkanıklığı ile açıklanabilir. Musluktan soğuk su akmaması, banyo bataryasından su az geliyor olması durumu su tesisatındaki tıkanma kaynaklıdır. Musluktan gelen su çok az akıyor ise bu durumda bir tesisatçıdan yardım alınarak soruna çözüm aranmalıdır.

Musluktan su az geliyor | Uzmanlar Tesisat

Musluktan su az geliyor | Uzmanlar Tesisat

Şebeke kaynaklı olmayan suyun az gelmesi durumu genelde binada her dairede sular normal akarken sizin dairenizde su az gelir. Eğer benzer bir durum söz konusu ise şebekeden gelen yosun tarzı bir şey boruyu ya da musluk filtresini tıkamıştır. Böylesi bir tıkanıklık yaşadığınızda hava ve su ile basınç yapılarak temiz su tesisat tıkanıklığı açılabilir.

Musluktan su az geliyor ise ne yapılmalıdır?

Tesisatta hatalı montaj veya farklı nedenlere dayalı oluşan su az geliyor sorunu nasıl aşılır? Çoğu zaman karşılaştığımız sorunlardan biri de musluktan su az akıyor durup dururken ne oldu anlamadık ile biten şikayetlerdir. Su tesisatında baştan beri bu sorun var ise bu durumda tesisat yapım aşamasında bir hata yapılmış demektir. Bu hata kaynak hatası ise boru çapı daraldığından su geçişi zor olmakta şebeke basıncı yeterli de olsa musluktan su az akmaktadır. Musluktan akan su sonradan az akmaya başladı ise bu durumda temiz su tesisatında bir tıkanıklıktan bahsedilebilir. Pislik, tesisatı tıkadığında bunun çözümü tesisatta tamirat yapmak olmadan su jeti ile tesisattaki tıkanıklığı açtırmak olmalıdır.

Musluktan az su akıyor ise bir tesisatçı ile görüşüp yardım almadan sizin yapabilecekleriniz çoğunlukla çözümü getirmemektedir. Çözümü getirmek bir tarafa yeni sorunlara da neden olabilecek uygulamalar yapan vatandaşların olduğunu da bizzat şahit olarak gördük. Bu anlamda kendi sorununa çözüm arayan vatandaş maliyet oluşmasın diye çaba sarf etmektedir. Ancak bu sorunu çoğu tesisatçı bile çözmekte zorlanırken siz ne denli bir çözüm getirebilirsiniz bu tarafı da sorgulanabilir.

Bu açıdan tesisat tıkandığında tıkanıklığın açılması için bir tesisatçı çağırın. Tesisattaki tıkanıklık bu yolla çok daha çabuk çözüme kavuşacaktır. Şu an için en güncel yöntem hava ve su ile tesisattaki tıkanıklığın açılmasıdır.

Benzer Gönderiler: