Tesisatçı 648 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Yan daireden su kaçağı;

Yan daireden su kaçağı var ise su kaçak bulma cihazı ile bunu kırmadan noktasal tespit edebiliriz.

Evinizde su kaçağı varsa mutlaka elinizi çabuk tutarak, kırmadan su kaçağı bulan bir tesisatçı çağırmanız gerekir. Bunu yapmadığınız takdirde duvarlarda nemlenme, kabarıklık ve rutubet oluşmasına engel olamazsınız. Borudan sızan su ne kadar az olsa da, hızlı bir şekilde eve yayılır. Bazen komşularınıza kadar inebilir.Yan dairede su kaçağı var ibaresi ile belkide tanışma vakti gelmiştir.

Yan dairede su kaçağınının ortaya çıkması,o dairede de hasara neden olması demektir.Cihazla su kaçağı bulma hizmeti veren bir tesisatçınız varsa, evinizde kırma işlemi yapılmadan bu sorundan kurtulursunuz. Ustalar cihaz kullanarak noktasal olarak su kaçağının yan daireden mi,sizin dairenizden mi kaynaklandığını yani nerede olduğunu bulurlar. Borunun onarımı da daha kolay şekilde yapılır. Evinizde hasar oluşmadan su kaçağından kurtulursunuz. Evinizde başka tadilatlar yapmak zorunda kalmazsınız.

Komşularınız sizden şikâyetçi oluyorlarsa, tesisatınızda  oluşan su kaçağı onlara rahatsızlık veriyor olabilir. Özellikle banyoda, tuvalette ya da mutfak gibi yerlerde sızıntılardan dolayı tavanlarında sarı lekeler oluşmuş olabilir. Bu durumda sizin hemen önlem almanız gerekir. Kaçak su tespiti yapılması gerekir. Yan dairede su kaçağı var ve size bu kaynaktan su sızıyor ise, cihazla kırmadan kaçak tespiti yapılabilir. Aksi halde sadece su kaçağı tespitiyle kalmayacak, inşaat gibi daha büyük sorunlarla uğraşacaksınız. En doğrusu cihazlarla bu sorundan kurtulmaktır. Bu kadar kolay çözülecek bir sorun için, komşularınızı tedirgin etmeyin. Hem evinizde huzurla oturun, hem de komşularınızla ilişkileriniz bozulmasın.

Yan daireden su kaçağı var diye dertliyseniz bu sorunun çözümü bizde.Bazen çok tuhaf bir şekilde sizden kaynaklandığını düşündüğünüz bir su kaçağı sizinle tamamen alakasız olabilir.Fakat oluşan su sızıntısı sizin dairenizden çıktığı için siz önce direkt olarak sizin evinizde var olan bir kaçaktan şüphe ederseniz.Bu tür kaçaklarda sizden olmadığına kanaat getirdiğiniz en kesin kaçaklar tavanınızdan sızan ve sizin dairenize damlayan su kaçaklarıdır.Çünkü bu durumda su tavandan sızdığı için hemen durumun tespitini yapabilirsiniz.Fakat ortak duvarı paylaştığınız apartmanlarda kendi kendinize yan daireden su kaçağı var diyebilmek pek mümkün olmaz.Öncelikli olarak bunun sizden kaynaklandığını düşünürsünüz.Sorun kimden kaynaklanırsa kaynaklansın bu gibi durumlarda en doğru kırmadan su kaçağı tespiti ve su kaçağı bulma işlemi yaptırmaktır.

Bunun neticesinde su sızıntısının nereden olduğunu öğrenir ve sonraki adımlarınızı buna göre atabilirsiniz.Eğer eğer su kaçağı yan daireden ise tespit ücretini onlardan talep ederek aynı zamanda kaçağın tamir edilmesini istersiniz.Çoğu daire sahibi kameralı su kaçağı yönteminden haberdar olunca tespit işlemine karşı çıkmıyor bu aklınızda olsun.Ve kırma dökme işlemi olmaksızın kısa sürede hem tespitin hem de tamiratın yapılacağını da ekleyerek kolayca olumlu bir sonuca varabilirsiniz.

Yorum Yap