Tesisatçı 863 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Üs komşudan su kaçağı var ya da üst kattan su sızıyor, üst komşu gider borusu su sızdırıyor gibi tesisat arızalarında hızlı olmak önemlidir. Üst kattan su akıyor, daireye üst kattan su akıyor ise maddi zarar büyümeden tesisat su kaçağı tespiti yaptırılmalıdır. Su kaçağının kaynağı ister üst komşu olsun ister siz olun acil su kaçağı sorununun çözülmesi gerekmektedir.

Tesisatınızı sürekli olarak kullanmak zorunda olduğunuzdan zamanla sorunlar çıkabileceği için, tesisattaki su kaçağına karşı hazırlıklı olmanızda yarar vardır. Zaten kullanımınız nedeniyle yıpranan tesisatta bu olası durumlar yaşanabilir.. Bağlantı yerlerindeki contalar aşınmış olabilir. Bunlar engel olamayacağınız etkilerdir. Önemli olan cihazla su kaçağı tespiti yaptırmanız ve evinizdeki hasara engel olmanız ve “üst komşudan su kaçağı var” durumunu tespit ettirip ortadan kaldırmalısınız.

Böyle bir hizmeti kurumsal tesisat firmalarından rahatlıkla alabilirsiniz. Akustik dinleme cihazı kameralı cihaz ve dedektör kullanan ustalar kırmadan su kaçağı bulma işlemi yaparlar. Fayansları kırmadan nerede su sızıntısı olduğunu bulur ve onarımı yaparlar. Evinizde ek tadilatlar yapmanızı gerektirmeyen bu yöntemi her zaman tercih etmelisiniz. Su kaçağı sizi korkutmamalı. Tesisatçı su kaçağını bulurken kullandığı yöntemden çekinmelisiniz. Evinize zarar vermeyecek güncel yöntemleri kullanılmasını sağlamalısınız. Üst komşudan su kaçağı var diye ne o komşunuz sizinle sorun yaşamalı ,nede sizin sorun yaşamanıza mahal vermeden cihazla bu tespiti yaptırmalısınız.

Üs komşudan su kaçağı var | Uzmanlar Tesisat

Üs komşudan su kaçağı var | Uzmanlar Tesisat

Üs komşudan su kaçağı var

Evinizde tesisatla ilgili sorun yaşadığınızda, ilk olarak tesisatçınızı aramanız gerekir. Özellikle etrafta nemlilik ya da kötü kokular duyuyorsanız, tesisatta su kaçağı olabilir. Kaçak su tespiti yaptırmaktan başka çareniz yok. Ama üzülmeyin şimdi kullanılan yöntemlerde cihazlar kullanıldığından, kırmadan kaçak su tespiti yapılmaktadır. Borularda oluşan kaçaklar akustik dinleme cihazları sayesinde kolayca tespit edilmektedir.

Üst komşuda su kaçağı var dediğinizde bunu cihazla tespit ettirip ispatlamış olursunuz. Aksi durumda bu söyleminiz sadece bir şikayetten öteye geçmez. Cihazla su kaçağı bulma uygulamasında ,suyun akışı hassas bir şekilde dinlenmekte ve iğne deliği kadar yer bile belirlenmektedir. Pis su giderlerinde olan sızıntılarda kameralı cihazlar kullanılarak, boruların içi görüntülenmekte ve tıkanıklık belirlenerek sızıntılar önlenmektedir.

Evinizin duvarlarında belli belirsiz kararmalar başladı yada duvarlarınızda küf belirmeye başladı ise aklınıza gelen seçeneklerden biri muhakkak su kaçağı olmalı. Su kaçağı borulardaki farklı sebeplerden meydana gelen hasar ve genleşmeler sebebi ile borunuzdan belli miktarda su sızmasıdır. Bu sızan suyun belli bir zaman sonra ve kendine bir yol çizerek ortaya çıkması durumuna su kaçağı denir. Yer çekiminin etkisi ve bir çok su tesisat borusunun yerden döşeli olduğunu düşünecek olursak bir çok su kaçağı alt katın tavanından çıkar. Özellikle de bu sorun banyo tavanlarında çok yaşanır.

Üst komşunuzda ki su kaçağı su faturası dışında onu hiçbir şekilde etkilemez. Tüm problemler direk olarak salt kata yansır. Su kaçağı üst kattaki komşumdan kaynaklanıyor şeklinde problemlerden bahseden çok insan duyarız.

Bu durum bazen çok canınızı sıkan ve sizi yoran bir arıza olabilir. Hatta bazen tüm komşuluk ilişkileriniz bile bu sebepten bozulabilir. Çünkü bazen insanlar bu problemin kendilerini ilgilendirmediğini söyleyerek konuya kayıtsız kalabilirler. Tabi ortaya çıkan tabloda sizin sinirinizi bozmak için yeter de artar bile. Bu durumda önce bir ihtar ile komşunuzu uyarıp daha sonrada gerekirse mahkemeye başvurabilirsiniz. Biraz sizi yoran bir süreç olsa da hakkınıza kavuşur ve evinizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Ayrıca bu iş için kırmadan ufak müdahalelerle su kaçağı tespiti ve tamiratı yapan profesyonel bir firma rahatlıkla bulabilirsiniz. Üst komşudan su kaçağı var ne yapmalıyım derseniz çözümün cihazla tam yer tespiti ile olması gerektiğini yukarıdaki yazımızda da anlatmaya çalıştık. Umarım yardımcı olmuşuzdur.

Benzer Gönderiler: