Tesisatçı 3435 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet taşı sarardı nasıl temizlerim, sararan tuvalet taşlarının temizliği yapılacak ise sararmış yüzey için uygun kimyasal kullanılabilir. Siyahlaşmış tuvalet taşı temizleme, alaturka tuvalet taşı beyazlatma işi için ne yapılacağını bilmeden uygulama yapılmamalıdır. Tuvalet taşı neden sararır için elbette en başta temizlik yapılmadığı için ya da temizlik yapılmasına rağmen elde olmayan sebeplerden sararma olabilir. Kombi yoğuşma giderini tuvalete verdiyseniz bu durumda alaturka taş elbette sararacaktır. Taş sararması zamana ve kullanıma bağlı oluşan ve  kolay çözülebilen bir sorun değildir.

Tuvalet taşı sarardı nasıl temizlerim

Tuvalet taşı sarardı nasıl temizlerim konusu bu çoğu kişi tarafından merak edilen sorulardan biridir. Tuvalet taşı sararması her evde olur. Bunun nedenleri nedir, tuvalet taşı durduk yere mi sararır veya biz mi neden olmaktayız bu duruma bunlara bir bakalım. Tuvalete gidildikten sonra sifon çekilmez bol su dökülmez ise taş zamana ve kullanıma bağlı olarak sararacaktır. Tuvalet taşının sararması taşın kalitesinden de kaynaklanmaktadır. Taş üzerinde cila şeklinde olan beyaz boya gibi gördüğümüz cila kısmı kullandığımız kalitesiz kimyasallarda sarartır. Örneğin tuvalet tıkandı açmak için türlü türlü kimyasallar alıp döktünüz gidere dökerken de birazda taşın üzerine döküldü. Bu kimyasal ilaçlarda sararma yapacaktır.

Tuvalet taşı sarardı nasıl temizlerim | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet taşı sarardı nasıl temizlerim | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet taşının sararması yüzünden hanımlarda değişik kimyasal ilaçlar kullanır. Ancak bu kimyasal ilaçlar bir yandan sararmış tuvalet taşını temizlerken, bir yandan da tuvaletteki fayans aralarındaki derz dolguların aşınmasına neden olur. Derz dolgularındaki aşınma yüzünden alt kata pis su sızıntıları olmaya başlar. Uygulamayı yaparken bu hususa dikkat etmelisiniz. Çünkü, alt katın tavanında sarı lekeler oluşması ayrı bir sorunun başlangıcı olacaktır.. Bu yüzden çok sorun yaşanır.

Sararmış tuvalet taşını temizlemek için, uzmanların görüşleri arasında diş macunu kullanmak vardır. Tuvalet taşı üzerindeki kaplama porselenden yapıldığı için diş macununun faydasını görebilirsiniz. Bu aynı zamanda derz dolguları da aşındırmaz. Böylelikle alt kata su sızıntıları da olmaz. Sizin kullanacağınız temizlik maddesinin bu derz dolgulara zarar vermemesi gerekiyor. Aynı zamanda tuvalet taşı üzerindeki kaplamanın da zarar görmemesi gerekir.

Sararmış tuvalet taşı nasıl temizlenir, bu temizlikte neler kullanılmalı, bunun için bir tesisatçıya danışmanızda yarar olduğu gibi tuvalet taşının nasıl temizleneceği genel olarak bilinmektedir. Derz dolgulara zarar vermeden tuvaletteki sararmayı gidermek için uygun bir yöntem kullanmalısınız.

Benzer Gönderiler: