Tesisatçı 786 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tüm ev sızıntıları için evde su sızıntısı duvarda su sızıntısı olduğunda yani evinizde bir su sızıntısı olduğunda, cihazla yer tespiti yapılması gereklidir. Üst komşudan su sızıntısı olması ya da  evi su basması tesisatla ilgili ise bunun aciliyeti söz konusudur. Evimde su sızıntıları için cihazla sızıntıyı bulan tesisatçı çağırmak şart mıdır  derseniz kırma dökmenin önüne geçmek için evet deriz.

Tüm ev sızıntıları evde su kaçağı var

Tüm ev sızıntıları çoğu zaman beklenmedik bir anda ortaya çıkarak hiç hesapta olmayan masrafla karşı karşıya kalırız. Evde birçok kişi sızıntı, damlama veya duvar kabarması ile karşılaşmıştır. Bunların tamamı tesisat borusu veya pimaştan kaynaklanan problem veya hatalardan dolayı oluşmaktadır. Kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemez. Çünkü, hangi açıdan bakacak olursanız olun çok can sıkıcı bir durumdur. Sızıntıyı tam yer tespiti yapacak kişiyi bulmak bile ayrı bir problem olmuştur.

Hızla artan nüfusa dayalı artan arızaların daha hızlı çözülmesi için geliştirilen cihazlar büyük avantaj sağlamıştır. Gelişen teknoloji bu sorunu da çözdü ve evinizde oluşabilecek tüm ev sızıntılarını kırmadan dökmeden ve noktasal olarak tespit edilebilen cihazlar geliştirildi.

Tüm ev sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Tüm ev sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Tüm ev sızıntıları ve evinizdeki sızıntı veya kabarmaların sebebi pimaştan veya su borusundan akan sudur. Böyle bir durumda öncelikle sızıntının nereden geldiği tespit edilmelidir. Temiz sudan mı yoksa pis sudan mı geliyor. Bunu anlamak için kabaran veya sızan yere bakın. Sarı renkte ise pis sudan kaynaklanıyordur. Eğer temiz bir su ise su borularını kontrol etmek gerekir.

Sızıntının nereden olduğu tespit edildikten sonra cihazlar yardımıyla kaçak noktasal olarak tespit edilir. Pimaş tan kaynaklanan sızıntılar için pimaş içi görüntüleme kamerası ile bakılarak sızıntının yeri ve sebebi anında tespit edilir. Eğer sızıntı temiz su borusundan ise akustik dinleme cihazı kullanılarak tesisat kontrol edilir.

Kombinin basıncı sürekli düşüyor ise kalorifer tesisatında kaçak var demektir. Burada ise yapılması gereken kaçak giderici sıvı kullanmaktır. Hiç bir yer kırılmadan, açılmadan kalorifer tesisatında kaç adet kaçak var ise tamamı kısa sürede pratik bir şekilde kapanır. Tüm ev sızıntıları için uzman tesisatçılar ile çalışmak sorunun kalıcı olarak çözülmesi anlamına geleceğinden, tercihiniz bu yönde olsun. Tesisat hizmet ağı geniş olan bir tesisatçı firmadan hizmet almak, tek elden hizmet alarak fiyat avantajı da sağlar.

Benzer Gönderiler: