Tesisatçı 256 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı tesisat açılır mı merak edip araştırma yaptığınızda şu ayrımı bilmelisiniz. Tıkalı olan tesisat su tesisatı mı yoksa atık su tesisatı mı? Eğer temiz su tesisatı tıkandı ise bu tıkanıklık çeşidinde boru içine gönderilecek bir makine robot yoktur. Bu tip tıkanıklıklar hava ve su ile tesisata basınç yapılarak açılabilir. Oysa atık su gider boru tıkanıklığı robotlu makineleri ile garantili açılır.

Tıkalı tesisat açılır mı? | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı tesisat açılır mı? | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı tesisat açılır mı? Robotlu Tıkanıklık Açma

Tesisat tıkandığında su tesisatı mı, pis su tesisatı mı tıkalı, buna göre uygulama yapılır. Tesisatçıların en çok zorlandığı tıkanıklık oluşumunun tadilat veya inşaat aşamasında giderlere dökülen harç atıkları ve boya atıklarıdır. Tıkalı tesisat açılır mı sorusu bu noktada ön plana çıkar. Eğer tıkanıklık oluşumu bu şekilde ise bu durumda tıkanıklığın açılması için tadilat gerekliliği ortaya çıkabilir. Çünkü, tıkanıklık açma makinesinin yayı betonlaşmış katmanları matkap gibi kırmaz. Bu açıdan çelik yayın ilerlemesini durduracak beton katmanı tıkanıklığın açılmasını olanaksız kılar.

Kanal açma makinesi ile çoğu tıkanıklık kırma dökme olmadan açılır. Tıkanmış tesisat açılır mı sorusunda en önemli nokta tıkanıklığın cihazla açılıp açılmadığıdır. Eğer cihaz olmadan tıkalı tesisat açılmaya çalışılırsa sonuç olumuz olacaktır. Bir de pimaş tesisatı zarar göreceğinden tadilat yapmak durumu mecburi olacaktır.

Tadilat gerektiren bir durum ortaya çıksın istemiyorsanız lütfen sorunun en başından itibaren makine ile bu arızayı çözecek tesisatçı ile çalışın. Tıkanmış tesisat açılır mı sorusu için evet demek cihaz ile uygulama yapmaya bağlıdır. Cihaz ile tıkanıklık açıyorsanız bu soruya rahatlıkla evet diyebilirsiniz.

Günümüz şartlarında tesisatta oluşan sorunların çözümünde mutlaka teknolojik cihazlar ile çözüm aramak gereklidir. Aksi takdirde hem paranız gider hem de sorun çözülmez. Bu durumda zaman kaybı yaşanır ve gereksiz stres yaşarsınız. Her daim işini iyi yapan tesisatçı firma ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Geri dönüşlerde de muhatap bulmak bu şekilde mümkündür.

Atık Su Tesisatı Nedir Temiz Su Tesisatı Nedir?

Atık su tesisatı kullanım suyunun yani atık suların gittiği büyük çaplı pimaş boruların olduğu tesisattır. Atık su tesisatına örnek, lavabo gideri, tuvalet gideri, banyo gider vb. giderler atık su tesisatı kapsamındadır. Temiz su tesisatı ise temiz su tesisatı yani kullanım suyunun bize ulaştığı tesisattır. Temiz su tesisatı için örnek, içme suyunu aldığımız musluklara suyun gelmesini sağlayan tesisat, banyoda duş aldığımız su tesisatı temiz su tesisatıdır.

Birde kalorifer tesisatı vardır ki bu da temiz su değildir. Şebeke suyunun kalorifer tesisatı ve peteklerine dolduğu ve durduğu tesisattır. Bu su hep aynı sudur yani, doldurduğunuz su tesisat içinde kalır ve hep aynı s u kalorifer peteklerde ve kalorifer tesisatında dolaşır.

Diğer taraftan asıl konumuz olan atık su tesisatının açılması da temiz su tesisatının açılması da yapılan uygulamanın sağlıklı olmasına bağlıdır. Tıkalı tesisat açılır mı hususu bu açıdan kimden yardım alındığını ön plana çıkarır.

Benzer Gönderiler: