Tesisatçı Su Kaçağı Bulma Tıkanıklık Açma Tıkanıklık Su Kaçak Tespiti 140 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı – Su tesisatçısı tesisatta oluşan tıkanıklığı ve su kaçağını cihazla giderir

Gider hattında yani pimaşlarda tıkanıklık olduğunda tıkanıklığın olduğu hat açılmalıdır. Tıkanıklık açma makinesi ile tesisata zarar vermeden tıkalı gider açılır. Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı için pratik çözüm cihazlarla üretilir. Tıkanıklık için makine gerektiği gibi su tesisatındaki su kaçağı içinde akustik dinleme cihazı ve kamera gereklidir. Üst kattan alt kata su sızıyor ise bu arızanın tespiti için üst kattaki su tesisatı ve pis su tesisatı kontrol edileceği için üst  komşu evde olmalıdır.

Su tesisatında tıkanıklık olması durumu pis su gider hattı tıkanıklığından farklı bir durum olup bu arızanın çözümü de farklıdır. Su tesisatı tıkanıklığı su jeti ile açılır eğer su tesisatı tıkanıklığının nedeni tesisat kaynak hatası ise bu durumda hatalı kaynağın yeri bulunu tamirat yapılmalıdır. Temiz su tesisatında tıkanıklık sonradan oluştuysa bu durumda tesisatı tıkayan bi şey vardır. Bu durumda su jeti ile tesisata hava verilip tıkanıklık açılır. Temiz su tesisatında tıkanıklık başlangıcı musluklardan az su gelmeye başladığında anlaşılır.

Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı

Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı için mutlaka cihazla çözüm sunan profesyonel tesisatçılar ile çalışın. Tıkanıklık pis su pimaş hattında yaşanır ise burada kanal açma makinesi kullanılarak tıkanıklık garantili açılır. Gerek görülür ise kamera ile pimaş içindeki son durum görüntülenir.

İşin özeti tesisatta tıkanıklık var denilince temiz su tıkanıklığı mı yoksa pis su gider tıkanıklığı mı diye sorulmaz genelde tıkanıklık pis su gider tesisatında yaşanmaktadır. Ancak bazı durumlarda temiz su tesisatında da tıkanıklık yaşanabilir.

Su kaçağı var ise cihazlarla kontroller yapılarak temiz su tesisatı kaynaklı mı yoksa pis su tesisatı kaynaklı mı bu tespit edilir. Tamirat için verilecek karar  tespite göre verilir.

Yorum Yap