Tesisatçı 332 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı olduğunda makineli robotlu tesisatçı çağırıp kısa sürede bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Tesisatta tıkanıklık olduğunda su tesisatı mı yoksa atık su tesisatımı olduğu hem uygulamayı hem de maliyeti değiştirir. Eğer tıkanıklık atık su tesisatında ise ve tıkanıklık açılmaz ise su kaçağına davetiye çıkarılmış olur. Su kaçağı da tıkanıklık da acil çözülmesi gereken tesisat sorunlarıdır. Zira giderilmez ise etrafa verecekleri zarar da o paralel de artar.

Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı var

Su tesisatçısı tesisatta oluşan tıkanıklığı ve su kaçağını cihazla giderir. Gider hattında yani pimaşlarda tıkanıklık olduğunda tıkanıklığın olduğu hat açılmalıdır. Tıkanıklık açma makinesi ile tesisata zarar vermeden tıkalı gider açılır. Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı için pratik çözüm cihazlarla üretilir. Tıkanıklık için makine gerektiği gibi su tesisatındaki su kaçağı içinde akustik dinleme cihazı ve kamera gereklidir.

Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Üst kattan alt kata su sızıyor ise bu arızanın tespiti için üst kattaki su tesisatı ve pis su tesisatı kontrol edileceği için üst  komşu evde olmalıdır. Su kaçağının kaynağı bulunarak ona göre müdahale  edilip kesin çözüm sunulmalıdır. Bu durumda hem tıkalı gider için hem de su kaçağı için geçerlidir.

Tesisatta tıkanıklık ve su kaçağı için mutlaka cihazla çözüm sunan profesyonel tesisatçılar ile çalışın. Tıkanıklık pis su pimaş hattında yaşanır ise burada kanal açma makinesi kullanılarak tıkanıklık garantili açılır. Gerek görülür ise kamera ile pimaş içindeki son durum görüntülenir.

Temiz Su Tesisatı Tıkanıklığı Açma

Su tesisatında tıkanıklık olması durumu pis su gider hattı tıkanıklığından farklı bir durum olup bu arızanın çözümü de farklıdır. Su tesisatı tıkanıklığı su jeti ile açılır eğer su tesisatı tıkanıklığının nedeni tesisat kaynak hatası ise bu durumda hatalı kaynağın yeri bulunu tamirat yapılmalıdır. Temiz su tesisatında tıkanıklık sonradan oluştuysa bu durumda tesisatı tıkayan bi şey vardır. Bu durumda su jeti ile tesisata hava verilip tıkanıklık açılır. Temiz su tesisatında tıkanıklık başlangıcı musluklardan az su gelmeye başladığında anlaşılır.

İşin özeti tesisatta tıkanıklık var denilince temiz su tıkanıklığı mı yoksa pis su gider tıkanıklığı mı diye sorulmaz genelde tıkanıklık pis su gider tesisatında yaşanmaktadır. Ancak bazı durumlarda temiz su tesisatında da tıkanıklık yaşanabilir. Su kaçağı var ise cihazlarla kontroller yapılarak temiz su tesisatı kaynaklı mı yoksa pis su tesisatı kaynaklı mı bu tespit edilir. Tamirat için verilecek karar  tespite göre verilir.

Benzer Gönderiler: