Tesisatçı 874 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisatçı yetki belgesi, ısıtma doğalgaz iç tesisat, su tesisat belgesi sıhhi tesisat ustalık belgesi halk eğitim tesisat sertifikası programı çerçevesinde verilir mi sormak gerek. Kurumsal firma bünyesinde çalışan yetkili tesisatçıların yetki belgeleri bulunmalıdır. Bu belgeyi veren profesyonel eğitim veren firmalarda mevcuttur.

Tesisatçı yetki belgesi veren yerler

Tesisatçı yetki belgesi MMO veya MEB akredite olmuş kuruluşlardan alınan bir yetki belgesidir. Ancak tek başına alınmış yetki belgesi çok şey ifade etmez. Aslında yetki belgesinden çok ustanın becerisi ve tecrübesi daha önemlidir. Buradan yetki belgesinin önemsiz olduğu anlaşılmasın. Her ikisi de oldukça önemlidir ancak bir sıralama yapmak gerekirse beceri ve birikim daha ön plandadır diye düşünüyorum.

Neden öncelikle beceri ve birikim diyoruz çünkü her zaman tecrübe bir işi en doğru ve en iyi şekilde yapılmasını öğretir de ondan. Hayatta her şey yaşanılan tecrübelerle en doğu biçimde öğrenilir. Sadece yetki belgesine odaklandığınız takdirde asıl olanı kaçırmış olursunuz. Çünkü, sertifika almak yetki belgesi almak çok zor değildir. Bu sertifikaları veren yetkili kuruluşların çok uzun olmayan sürelerde eğitim verip sertifikaları vermektedir. Bu sektörde çalışmamış ancak bu işi yapmaya karar vermiş olan kişi pekela biraz gayret gösterip bu sertifikayı alabilir diye düşünüyorum. Ancak tesisatçının tecrübesi ve etkinliği kısa sürede kazanılabilecek bir durum değildir. Kısaca hem yetki belgesi hem tecrübeli tesisatçı ikisi bir arada istenilen durumdur. Fakat tecrübe her daim sertifika, yetki belgesinin üstündedir.

Firmamız MMO veya MEB akredite olmuş kuruluşlar tarafından verilen tesisatçı yetki belgelerine sahip ve ayrıca igdaş yetkisine sahip bir firmadır. Bunun yanında uzun yıllardır sektörde hizmet vermekte olup yeterli bilgi ve birikime ulaşmıştır.

Tesisat alanında himet sunuyorsanız ve bu alanda iddialıysanız , uzun soluklu hizmet verme peşindeysenseniz öncelikle, kurumsal bir yapıya ulaşmış olmanız gereklidir. Kurumsallığın gerektirdiği iş sürekliliği, kalite, güvenirlik ve iş sonrası iş takip sürecini de sağlıklı yürütme gerekliğini ortaya çıkarmaktadır. Tesisat piyasasında hizmet sunan bir çok tesisatçı bulunmakla beraber işi hakkıyla yapan kişi sayısı azdır desem abartmış olmam. Vatandaş hizmet alacağı tesisatçıyı iyi seçerek, sürpriz fiyatlarla karşılaşma ve işin sağlıklı yapılması durumuna müdahil olabilir. Eğer yanlış tesisatçı seçerseniz, işi bilmeyen bir tesisatçı seçerseniz işiniz tam olarak yapılmayacak, yanıltıcı bilgi verilecek ve sizden fazla para talep edilecektir. Bütün bunların önüne geçmek, Tesisatçı yetki belgesi olan tesisat firmaları ile irtibata geçmekle mümkün görünmektedir.

Benzer Gönderiler: