Tesisatçı 724 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisatçı fiyatı nasıl belir denildiğinde akla ilk tesisatçının firmasının olup olmadığı gelmelidir.

Tesisatçı fiyatını belirlerken tek bir unsura bağlı fiyat belirlemez zira,fiyatı etkileyen farklı unsurlar bulunmaktadır.Tesisatçı şahıs olarak vergiye tabi olmadan çalışmaktaysa fiyat aşağı yönlü olacaktır. Ancak verilen hizmette bir hata çıkması olası arıza durumunda geri dönüş yaptığınızda karşınızda muhatap bulabileceğiniz meçhuldür. Müşteri tesisatçı arayıp fiyat aldığında fiyatlar arsında aşırı fark görüp şaşırması da bu nedene bağlıdır.Bir tarafta firması olmayan bireysel çalışan, devlete vergi vermeyen bir anlamda bu gün var yarın yok olan seyyar tesisatçılar, bir taraftan da kurumsal firma kimliği tam olarak oturmamış olsa da tesisat firmalarıdır.

Su kaçağını cihazla buluyoruz.

Tesisatçı su kaçağı bulma fiyatı

Şimdi bu tabloda, tesisatçı şahıs ve diğer tarafta firması olan tescilli markası olan tesisatçı firmanın vereceği hizmet anlamında olsun vereceği fiyat anlamında olsun arada tabi ki şaşırtan fiyat farklılıkları oluşacaktır. Somutlaştırmak gerekirse bir tesisat arızası üzerinden örnekleme yaparak gidelim ki daha iyi anlaşılsın. Müşteri su kaçağı sorunu ile tesisatçı kişi ve tesisat firmasını  aramış  olsun.

Müşteri ilk tesisatçı kişiyi arasın ve su kaçağı var, kaçağın yerini bulup tamir eder misiniz? Tesisatçı kişi su tesisatında kaçak varsa kırmamız gerekebilir çünkü; kaçak zemin altında tesisatta olduğundan nerede olduğunu kırarak bulabiliriz der. Tesisatçının su kaçağını bulması demek sizler için tadilat gerektirici durumun ortaya çıması demektir. İlk şıkta tesisatçı kişi size su kaçağını bulmak için uygun fiyat verece ve sonrasında ne yapalım bu kaçak kırmadan bulunmaz diyerek kırmaya başlayacaktır. Sizde bir defa çağırmış olduk kır yap diyebileceğiniz ihtimali maliyeti kartopu gibi artıracaktır.

Tesisat hizmetini cihazla sunuyoruz.

Tesisatçı

Müşteri olarak ucuz olduğunu düşündüğünüz tesisatçı kişinin sizler için ek maliyetler çıkarması ile inanılmaz fiyatlar ortaya çıkar. Burada düşük maliyetten, ucuz fiyattan beklenmeyen yüksek fiyatların karşınıza çıkması söz konusudur. Şimdi ucuz diye tesisatçı kişiyi tercih etmeniz sizi ucunu bucağını göremediğiniz öngöremediğiniz bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Diğer taraftan tesisat firması ile irtibata geçtiğinizde size detay bilgi verilerek ve fiyatında ne olacağı bilgisi verilmekte ek maliyetlerin çıkmayacağı gerekli açıklamalar  ile beyan edilmektedir. Şimdi tesisat firması su kaçağını cihazla tam yer tespiti yapılacağını ve bunu yaparken kırma dökme olmayacağını sizlere ifade etmektedir. Su kaçağı tespit sonrası tamir aşamasında da temiz suda arıza olması veya pis suda arıza olması durumunda fiyatın ne yönlü olacağı açık açık ifade edilmektedir.

Tesisatçı fiyatı nasıl belirler konusunda bir fikir oluşmasa anlamında katkıda bulunabildiysek görevimizi bir anlamda yerine getirdik diyebiliriz.

Benzer Gönderiler: