Tesisatçı 1374 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Termal kamera su kaçağı bulma işi profesyonel makineler ile uygun kameralı su kaçak tespit fiyatları ile bulunur.  Su kaçak tespit cihazı ile kırmadan su kaçağı bulma için sadece kamera değil akustik su kaçak dinleme cihazı da gereklidir. Su kaçağı termal kamera ile bulunur mu içinde sıcak su tesisatı kaçakları bulunur diyebiliriz.

Termal Kamera Su kaçağı

 Su kaçağı bulma da etkisine bakmadan önce termal kameranın tanımı ile başlayalım. Termal kamera çıplak gözle göremediğimiz ve ısıyı dikkate alarak bizlere şekiller veya renklerle bir veri veya görüntü sunan elektronik cihazlardır. Kullanım alanları yıllara önce belli alanlara endeksli bu cihaz günümüzde tesisatçıların da kullandığı bir cihaz olmuştur. Termal kamerada iyi görüntü almak sorunun tespitinde hayli önem teşkil eder. Odaklama, yansıyacak sıcaklık ayarı gibi bir çok ayar iyi ayarlanmalıdır. Sıcak su tesisatında kaçak olduğunda arızanın olduğu yerde oluşacak görüntü aşağıda ki gibidir.

Termal Kamera Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Termal Kamera Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Soğuk su tesisatında su kaçak cihazı kullanılması bizim tavsiyemiz olup, sadece termal ile soğuk su kaçağını bulmada her zaman sonuç alınamaz. Her cihaz kendi üretildiği sahada daha başarılı sonuçlar vereceği garantidir.

Termal kamera ile ne tür sorunlar tespit edilir?

  • Sıcak su tesisatında, kalorifer tesisatında yaşanacak bir su kaçağının bulunmasında kullanılabilir
  • Soğuk su tesisatında su kaçağını bulur mu diye merak ediyorsanız, bu konuda ustaların yorumları vete veya hayır dememize engel teşkil ediyor.
  • Soğuk su tesisatında kaçağın bulunması suyun yüzeye çıkmış olması gerek diyenler var.
  • Bizim görüşümüz termal kamera ile sıcak su tesisatı kaçağı için olup, soğuk su tesisatına ayrı bir cihazla su kaçak bulma cihazı ile bakılmalıdır.
  • Tesisat piyasası dışında bir çok enerji dağıtım hatlarında ve elektrik sistemlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır

Kameralı Su kaçağı bulma ilişkisi bizce sıcak su tesisatında daha etkin kullanım alanı bulmuştur. Zaten termal kameranın çalışma prensibine baktığımıza  ortaya çıkan ısıya duyarlı çalışan ve bu şekilde sonuç alınan bir cihaz tipidir. Günümüzde tesisat piyasasında çok yaygınlaşan ve çoğu tesisatçının su kaçaklarını bulmada kullandığı elektronik cihaz halini almıştır. Öyle ki müşteriler bile bu cihazı bilmekte ve termal kamera var mı diye sorulmaktadır. Sonuç tesisatçı, kameralı su kaçağı bulma ikileminin bir biriyle kesiştiğini iyi bilmeli ve bu cihazı da aktifinde bulundurmalıdır. Bu yapılırsa müşterilerin talepleri karşılamış ve daha faydalı hizmet sunma fırsatını yakalamış olacaktır.

Benzer Gönderiler: