Tesisatçı 2266 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su Vanası Tamir  Montaj için seçilecek çözüm için eğer vana bozuk ise  tesisatçının  bozuk su vanasını söküp yeni su vanası takması en sağlıklı olanıdır. Su vanası tam kapanmıyorsa, vanayı kapattığım halde su akıyor diyorsanız suyu kesmeden vana değiştirme yapmayın. Daire dışı su vanaları önemli olup su akıtan vana tamiri yapılmalı çözüm olmaz ise hala  su vanası damlatıyor ise  su kaçıran vana değişimi yapılmalıdır.

Su Vanası Tamir Montaj | Uzmanlar Tesisat

Su Vanası Tamir Montaj | Uzmanlar Tesisat

Tesisattaki su vanası arızası olduğunda bunu kendi çabanızla yapmaya çalışıp işleri daha da zorlaştırmadan bir ustadan yardım almalısınız. Tesisat tamir ve montaj işlerini tesisatçıdan alacağınız hizmetle gerçekleştirmelisiniz. Su vanası arıza yaparsa, usta tamir edilip edilemeyeceğine karar verecektir. Bozulan bir vana var ise en sağlıklı olan yeni bir su vanası alıp montajının yapılmasıdır. Su tesisatı tamir ya da  montaj işlerinde öncelikle tesisata giren suyun kesilmesi gerekir. Su vanası contasından su kaçırıyorsa, usta conta değişimi yaparak su vanası değişimine gerek kalmayacaktır. Su vanası tamir edilemeyecek bir durumda olursa, yeni bir su vanası montajı yapılacaktır.

Su Vanası Tamir Montaj

Su vanası tamir ve montaj işinde ustanın tespitlerine göre hareket edilir. Su vanasının işlevini görmemesi, suyu açma kapama yapılırken sızdırma veya tam olarak suyun kapanmaması gibi durumlarda mutlaka değişim yapılmalıdır. Vananın tamirini biz önermiyoruz bunun nedeni, aynı arızanın tekrar ortaya çıkmazı veya tamiratın çokta mümkün olmaması kaynaklıdır. Herhangi bir şekilde vananın su akıtması, açma kapama sorunlarının yaşanması, kırılması gibi durumlarda bunu ihmal etmemelisiniz.

Su vanası tamir ve montaj işinde yeni bir vana takılması gerekirse, kaliteli olanlar tercih edilmelidir. Su vanasının beklenmedik bir anda arıza yapması evinizde su basması gibi problemlerin yaşanmasına neden olabilir. Bu yüzden kalite belgesi olan, güvenilir marka su vanası kullanılmalıdır.

Sonuç şu ki, su vanası bozuldu ise vanayı tamir ettirmek yerine yeni vana ile değiştirilmesini sağlamak gereklidir. Bu yolu izlemeniz maliyet anlamında da lehinize olacaktır. Vanayı tamir ettirdikten sonra yine vana bozulduğunda tekrar tamir mi ettireceksiniz. Bu süreklilik arz ettiğinde vana değişimi için kaçındığınız maliyetten daha fazla maliyete katlanmak durumunda kalırsınız.

Su sayaç vanası bozuk ise göbeği bozulmuş, vana paslanmış çevirmez halde olabilir veya vana boşa döner. Bu durumda aslında zaten vana değişimi gerektiği aşikardır.

Benzer Gönderiler: