Tesisatçı 631 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatında kaçak var,

Su tesisatındaki kaçak bulma işlemini su kaçak bulma cihazı ve kamera ile tespit ediyoruz.

Tesisatınızı sürekli olarak kullanmak zorunda olduğunuzdan tesisattaki su kaçağına karşı hazırlıklı olmanızda yarar vardır. Zaten kullanımınız nedeniyle yıpranan tesisat darbelere maruz kaldığında su kaçağı oluşacaktır. Bağlantı yerlerindeki contalar aşınmış ,uzun yıllar kullanıma bağlı aşınmalar vb. sorunlar, maalesef bunlar engel olamayacağınız etkilerdir. Önemli olan su tesisatında kaçak var ise  cihazla su kaçağı tespiti yaptırmanız ve evinizdeki hasara engel olmanızdır. Böyle bir hizmeti kurumsal tesisat firmalarından rahatlıkla alabilirsiniz. Akustik dinleme cihazı kameralı cihaz ve dedektör kullanan ustalar kırmadan su tesisatı kaçak bulma işlemi yaparlar.

Fayanslarınızı kırmadan nerede su sızıntısı olduğunu bulur ve onarımı yaparlar. Evinizde ek tadilatlar yapmanızı gerektirmeyen bu yöntemi her zaman tercih etmelisiniz. Su tesisatı kaçağı sizi korkutmamalı. Tesisatçının su kaçağını bulurken kullandığı yöntemden emin olmanız gerekmektedir. Evinize zarar vermeyecek güncel yöntemleri kullanılmasını sağlamalısınız.

Tesisatınızın kullanımınızla birlikte yıpranacağını, yeni bile olsa darbelere maruz kalacağını ve bunlardan dolayı su tesisatında kaçak sorununu her zaman yaşayabileceğinizi unutmayın. Başınıza böyle bir sorun geldiğinde, ne yapacağınızı bilmelisiniz. Su tesisatı kaçak bulma her ne kadar çoğu firmada cihazlarla yapılıyor olsa da, yine eski yöntemleri kullanan firmalar bulunmaktadır. Bu yüzden hizmet almadan önce bunu öğrenmelisiniz. 

Cihazla su tesisatı kaçak bulma hizmeti veren tesisat firmalarıyla çalışırsanız, kırmadan evde başka zarar olmadan, su tesisatı kaçak sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Dedektör ve akustik dinleme cihazı kullanarak, su kaçağı tespiti yapan firmaları tercih etmelisiniz.

Su kaçağı aslında bazen çok sinsi bir tesisat sorunu olabilir.Özellikle de su sızıntı şeklinde ve çok az miktarda ise uzun zaman bunu fark edemeyebilirsiniz.Hele de peteğin içinde kaçak varsa bunu anlamak neredeyse imkansız olur.Çünkü peteğin içinden sızan su sıcak sebebiyle damlamaz yada akmaz.Peteğin içinde sıcak sebebi ile buharlaşır ve bunu asla anlayamazsınız kendi kendinize.Ama sürekli kombinin suyu azalır sizde delice sorunu anlamaya çalışırsınız.Su tesisatında kaçak var diyebilmeniz için öncelikle bir belirti görüp şüphelenmeniz gerekir.Bazen bunun ilk işareti anlamsız  rutubet ve duvar küfleri olabilir.

Eğer şanslı iseniz su kaçağı fazla miktardadır ve gelen çok yüksek bir fatura size sinyali vermiş olur.Fakat bazen ufak bir su kaçağı uzun süre duvarları dolaştıktan sonra dış cepheden çıkabilir.Su çeken duvarlar ile binanızın teknik yapısı da bozulur.Bu ve benzeri belirtiler varsa su tesisatında kaçak var diyebilir ve buna yönelik çözümler arayabilirsiniz.Ama en başta da dediğimiz gibi su tesisatı kaçak tespiti yaptırmak yada kaçak bulma işlemi talebinde bulunabilmek için öncelikle sizin bir su kaçağı olduğunun farkına varmanız gerekir.

Su tesisatında kaçak var dediğiniz andan itibaren uzman tesisat firması ile irtibata geçip cihazla su kaçak yerini tespit ettirmeniz gerekmektedir.

Yorum Yap