Tesisatçı 705 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatında çatlak var, su tesisatı borusunda çatlak var ise  su sızıntısı su kaçağı riski vardır. Su borusunda kırık çatlak olması evde su sızıntısı anlamına gelir. Boruda çatlak var ise evde tesisat boru çatlağı, su kaçağını kapatan ilaç veya tesisat kaçak giderici kullanılabilir demek de reel olmaz. Su tesisat borusunun arızalı kısmı kesilip boru tamir edilmelidir. Önde, su kaçağı su tesisatında mı yoksa kalorifer tesisatında mı cihazla tespit edilmelidir. Su tesisat borusundaki su kaçak tespiti sonrası boru tamir aşamasına geçilebilir.

Su tesisatında çatlak var boru kırık

Su tesisatında sızmaya yol açan çatlak ve delikler sizin ve komşunuz için oldukça sıkıntı oluşturacak bir durumdur. Bu durumda yapılması gereken bu konuyla alakalı uzman bir firmadan destek almak olacaktır. Firmamız bu konuyla alakalı yıllardır çalışmaktadır. Uzman ekip ve son teknolojik cihazlara sahiptir.

Su Tesisatında Çatlak Var | Uzmanlar Tesisat

Su Tesisatında Çatlak Var | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatında oluşan çatlakların birçok sebebi vardır. Bunlardan bazıları şunlardır :

  • Yapımı sırasında boru zedelenmiş daha sonra suyun yapmış olduğu basınçla çatlamış olabilir
  • Kaynak yapılırken kaynak makinesinin gerekli olduğu sıcaklıktan az yada çok olması
  • Borular kesilirken düzgün bir şekilde kesilmemiş olabilir
  • Kaynak yapılan borunun ıslak, nemli yada tozlu olması
  • Evde herhangi bir tadilat yaparken boruların delinmesi

Su tesisatında çatlak ve deliklerin tespit ve tamiri için birkaç yöntem bulunmaktadır.
Kombinin suyu belli aralıklarla düşüyor ise kalorifer tesisatında kaçak vardır. Kalorifer tesisatında oluşan bu kaçaklar için özel olarak üretilmiş kimyasallar bulunmaktadır. Kombi servisi çağrılarak kombi kaynaklı bir durum olup olmadığı netleştirip, kalorifer kaçağı kimyasal uygulamasına karar verilir. Kimyasal tesisata ilave edilerek kombi 50-60 °C sıcaklıkta çalıştırılır.Kalorifer kaçak kimyasalı uygulanıp sistem aktif olarak çalıştığında kimyasal, kaçak olan kaç nokta var ise o noktalarda kristalleşerek kaçak olan yerleri kapatır.
Bu uygulama hem pratik hem de hiçbir nokta kırılmadan kalorifer tesisat kaçağının giderildiği bir uygulamadır.
Su tesisatında çatlak var – Su tesisatı kaçağı mı yoksa kalorifer tesisat kaçağı mı buna cihazla tesisat kontrol edilip karar verilir.

Benzer Gönderiler: