Tesisatçı 854 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatı su hattı sızıntıları temiz su tesisatı sızıntısı, atık su tesisat sızıntısı, borudan su sızması, su giderlerindeki su sızıntısı tamamı için tek tesisatçı çözüm bulabilir. Su kaçaklarını bulma cihazı, makine ile su kaçak tespiti yapma becerisi olan ve bir de kameraya sahip olan tesisatçı bu sorunları tek elden çözer.  Tesisatçı su tesisatında oluşan su sızıntısını cihazla bulup anında tamiratı yapar.

Su tesisatı su hattı sızıntıları makineli su kaçak tespiti

Pis su gider boru su sızıntıları bilinen suyun boşa aktığı önlen alınmadığı takdirde yapıya da zarar vermektedir. Günümüzde suya olan ihtiyaç her daim olduğu gibi yine ne yüksek önem derecesindedir. Hemen her mekanda, her alanda kısacası insanın ve canlının olduğu her yerde su kullanırız. Bu kadar yoğun kullanılan ve ihtiyaç duyulan suyun bize ulaşmasında en önemli rolü oynayan  tesisat ile ilgili birçoğumuz sorun yaşamıştır. Yaşanılan sorunların başında su tesisatında ortaya çıkan arızalar nedeni ile  oluşan su sızıntılar gelir.

Su tesisatı su hattı sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatı su hattı sızıntıları | Uzmanlar Tesisat

Bu sızıntılar temiz su tesisatı veya pis su tesisatı kaynaklı olabilir. Bunu anlamanın en kolay yolu cihazlar ile tesisatın kontrol edilerek alt katta çıkan suyun tesisatın hangi noktasındaki arızadan kaynaklandığına bakıp karar vermektir. Pis su tesisat kaçakları genellikle ara ara akma yapar ve sarı lekeler bırakır. Temiz su tesisat  kaçakları ise sürekli damlama ve berrak su  olarak karşımıza çıkar.

Temiz su tesisatı kaçakları için pratik çözüm yolu cihaz ve usta eli ile sizlere sunulmaktadır. Eskiden su sızıntılarını bulmak için damlama veya terleme olan bölge kırılarak tesisat kontrol edilirdi. Kaçak kırdığımız bölgeden çıkmazsa tesisat borularının olduğu yer bulana kadar kırmaya deva edilirdi ve çoğu zaman evimiz yâda iş yerimiz inşaat alanına dönerdi. Şimdilerde ise su sızıntıları teknolojik cihazlarla kırmadan dökmeden noktasal olarak bulunabiliyor.

Temiz sudan kaynaklanan su sızıntıları akustik dinleme cihazı ile pis sudan kaynaklı sızıntılar ise pimaş içi görüntüleme cihazı ile görüntüleme yapılarak kolaylıkla bulunabilir. Bu işlemlerle kısa  sürede, su sızıntısının yeri noktasal olarak tespit edilebilir. Bu şu anlama geliyor , su sızıntısı olduğunda korkulacak bir durum yok, fazla para harcamanıza gerek yok, tadilat gerektiren bir uygulama yapılmayacağı ve zaman tasarrufu ile sizlere her açıdan katkı sunacaktır. Bütün bu kolaylıkları sunmamızı sağlayan su tesisatı kaçak bulma cihazları ve tecrübeli ustalarımızdır. Su tesisatı su hattı sızıntıları için yapılan uygulamalar için Uzmanlar Tesisatı arayıp yardım alabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: