Tesisatçı 404 kez görüntülendi

Su tesisatçısı – Ana faaliyet konusu tesisat olan uzmanlar tesisat,  tecrübeli su tesisatçıları ile çalışır

Su tesisatçısı arayanlar için en önemli unsur güven unsuru olup, bunu sağlayabilmek her tesisatçının görevidir. Güvenin olmadığı yerde en kaliteli hizmeti de sunsanız çok kalıcı olmayacak, müşteri memnuniyeti sağlanmayacaktır. Bu unsur sadece  su tesisatçı hizmet ağında değil tüm sektörlerde sağlanmalıdır. Sadece ticaretle, hizmetle sınırlandırılamayacak olan bu durum  insanın olduğu her alanda sağlanması gereken bir olgudur.

Su tesisatçısında aranan özellikler nelerdir ?

Su tesisatı alanında zaman harcamış, kafa yormuş, bu işi ekmeği ile eş değer görmüş ve alanında uzmanlaşmak için elinden geldiğince bu işe yönelmiş kişidir tesisatçı. Tesisatçı tanımına uyan kişi bulduysanız emin olun aranan özellikte bir su tesisatçısı buldunuz denebilir.

Su tesisatçısı

  • Su tesisatçısı çekirdekten yetişmiş ise daha fonksiyonel ve sorun çözmede becerisi o derece yüksek olacaktır
  • Su tesisat arızalarını pratik çözebilir
  • Tesisatla ilgili montaj olsun farklı bir durum olsun alternatif durumları size sunabilir
  • Tesisatla ilgili her alanda az çok mutlaka bilgisi olur. Doğal gaz, su tesisatı, yangın tesisatı ve merkezi sistem, kazan dairesi kurulumu ile ilgili bu kapsamda bilgisi vardır
  • Usta çırak ilişkisi ile büyümüş ve bu işi öğrenmiştir
  • Genelde su tesisatçısı  piyasa şartlarına uygun fiyat politikası izler
  • Su tesisatçısı kas gücüne dayalı çalıştığı için, emeğinin karşılığını ister ve bunu hak eder

Günümüzde üzülerek söylemem gerekir ki eline anahtar alıp, küçük bir yer kiralayıp biz çocukluktan beri bu işi yapıyoruz diyenler artmıştır. Oysaki her sene meslek değişen tipler bu sende tesisatçıyız mantığı ile çalışıp piyasanın dengesini bozmaktadırlar. Dikkat edilmesi gereken nokta emeğin karşılığının mutlaka verilmesi olup, ucuza iş yaptırma peşinde olup, kaliteden ödün vermeyin. Tesisat ustasına bu anlamda ödeyeceğiniz ücret size uzun soluklu ve garantili hizmet almış olacağınızdan size kazandıracaktır. Burada önemli olan ucuza hizmet almak değil, sorunun çözülmüş olması veya hizmeti kaliteli olmasıdır.