Tesisatçı 683 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 2,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisat borusu nasıl döşenir için plastik sıhhi tesisat, su akışının kolay olması borulamada dikkate alınması gereken önemli noktadır. Mutfak su tesisatı sıcak soğuk su tesisatı, banyo su tesisatı, atık su tesisatı ve temiz su tesisatı döşenen borular kaliteli olmalıdır. Tesisat montajından sonra aradan geçen zamana bağlı olarak borularda çatlama olabilir. Eğer tesisat boruları kaliteli ise uzun zaman su tesisatında ya da atık su tesisatında sorun olmadan tesisatı kullanırsınız. Eski mavi ve yeşil su tesisat borularında genelde çatlamaya ve delinmeye bağlı su sızıntısı oluşmaktadır. Atık su tesisatı yapılırken de conta konulmadıysa bu durumda da su sızıntısı sıkıntısı yaşanır.

Su tesisat borusu nasıl döşenir | Uzmanlar Tesisat

Su tesisat borusu nasıl döşenir | Uzmanlar Tesisat

Su tesisat borusu nasıl döşenir

Tesisat montajı uygun yapılması su tesisatçısının tecrübesine ve malzeme kalitesine bağlıdır. Su tesisat borusu nasıl döşenir sorusunun cevabını uzman tesisatçılardan yardım alarak daha sağlıklı bilgi edinmiş olursunuz. Su tesisatının döşenmesi deneyimli ve uzman kişilerce yapıldığı süreç sonrası arıza yaşama olasılığınız düşüktür. Su tesisatı için kullanılacak borularda özenle seçilmelidir. Günümüzde su tesisatı için tercih edilen borular plastik olanlardır. Çünkü plastik su tesisat boruları uzun ömürlüdür. Her türlü kimyasal maddeye karşı dayanıklı olurlar. Zaman içinde meydana gelebilecek korozyona karşı daha dayanıklı olur.

Bu sayede su tesisatında paslanma ve kireçlenme gibi sorunlarda daha az yaşanır. Aynı zamanda ısı ve ses yalıtımına sahip olurlar. Tüm bunların yanında su tesisatından kullanılan plastik su boruları suyun tadını, rengini ve kokusunu değiştirmeden kullanmamızı sağlar. Tesisat borulama nasıl yapılır için öncelikle su tesisatı için tercih edilecek boruların özelliklerine bakmalıdır.

Tesisatta kullanılan suyun sağlıklı bir şekilde sizlere ulaşması için plastik su borusu kullanılmalıdır. Su tesisat boruları özenle ve bu konuda uzman kişilerce döşenmelidir. Su borularının eğimi, çapı en uygun şekilde ayarlanmalıdır. Bu ileride olası su kaçaklarının ortaya çıkmaması için güzel bir önlemdir. Çünkü bazı su kaçakları tesisattaki yapım hataları yüzünden meydana gelir. Yapım hatalarına dayalı arızaların çözülmesi sizin için tadilatı gerektirici durumlara sebebiyet verebilir. Bu açıdan ilk montajı yapacak tesisatçı önem arz etmektedir.

Benzer Gönderiler: