Tesisatçı 1519 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su sayacının hızlı dönme nedeni nedir için ya da  su sayacının sürekli dönmesi için söylenecek şey su kaçağı olduğu ya da aşırı tüketimdir. Su sayacı bozuk su sayacı içine su kaçırıyor veya su sayacı yavaş dönüyor gibi sorunlarda tesisatçı çağırmak gereklidir. Diğer taraftan su saatinin hızlı dönmesi durumu var ise su sayacı hızlı dönüyor ise bu da bir sorun gibi duruyor.  Su sayacı döndüğünde su sarfiyatı var demektir ister siz kullanın ister ise su boşa aksın faturaya yansıyacak bir durum var. Direkt sizi ilgilendiren böylesi bir durumda ivedi yardım almakta fayda vardır.

Su sayacının hızlı dönme nedeni nedir

Su sayacının hızlı dönme nedeni nedir sorusu ile sık sık karşılaştığımız için bu sorunun cevabını burada beraber arayacağız. Su sayacı tesisatın girişine bağlanan bir cihazdır. Su sayacı sayesinde kullanılan suyun ölçümü hatasız bir şekilde yapılabilir. Su sayacının ibresi kullanılan suyun miktarına uygun şekilde dönerek ölçümleri doğru bir şekilde yapar.

Su sayacının hızlı dönme nedeni nedir | Uzmanlar Tesisat

Su sayacının hızlı dönme nedeni nedir | Uzmanlar Tesisat

Su sayacının normalden daha hızlı dönmesi, bunu öğrenmek isteyenler küçük önlemler alabilir. Su sayacının hızlı dönmesi sırasında herhangi bir sorunu tespit edebilmek için,  evde suyu kullanmadığınızdan emin olmalısınız. Çünkü sayacın hızlı dönmesi kullanılan suyla doğru orantılıdır. Su kullandığınız zaman sayaç döner. Eğer suyu kullanmadığınız bir anda su sayacı hızlı dönüyorsa, bu bir su kaçağının habercisidir.

Su saatinin normalden daha hızlı dönmesi bunun neden olduğunu bulmak için evdeki tüm musluklar kapalı olmalıdır. Eğer tesisatınızda gizli bir su kaçağı varsa, bunu belirlemeniz zor olur. Bu konuda profesyonel yardım almalısınız. Ancak bundan önce evde sifonu, rezervuarı bile kontrol etmenizi öneririz. Rezervuar olası bir kaçakta sürekli boşalıp, doluyor olabilir. Bunlar tespit edilirse ve bu arızalar giderilirse gereksiz su sarfiyatı ortadan kalkacaktır. Bu durumda su sayacının tamirine ve değişimine de gerek kalmayacaktır.

Su sayaçlarında olağanüstü bir durum oluşması durumunda bu durumun nedeni net olarak belirlendikten sonra gerekli uygulama yapılmalıdır. Su sayaçları su sarfiyatı olmadıkça dönmediğinden musluklar kapalı iken su sayacı dönüyorsa ya su kaçağı vardır ya da sayaç bozuktur.

Benzer Gönderiler: