Tesisatçı 951 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçakları nasıl önlenir için betondan su sızması, terastan su sızması önlenmesi amaçlı beton su sızıntısı önleyici kullanmak çar olabilir mi? Yağmur yağdığında akan tavan, duvar içi su sızıntısı için izolasyon yaptırılabilir bunun içinde bu işi yapan firma/kişi ile görüşmek gereklidir. Su tesisatı kaçakları cihazla kırma yapmadan bulunup tamir edilir olması büyük avantajdır.

Su kaçakları nasıl önlenir | Uzmanlar Tesisat

Su kaçakları nasıl önlenir | Uzmanlar Tesisat

Su kaçakları nasıl önlenir?

Su kaçakları nasıl önlenir – Su kaçağı olduğunda etrafın kırılması kaçınılmaz mıdır, tesisatçı buna başka bir çözüm üretemez mi ? Su kaçağı olduğunda çözüm noktasında bize sunulabilecek en mantıklı çözüme ulaşmak, bunu cihazla sunacak tesisatçıya ulaşmakla başlar. Aşağı su damlıyor ise üst kattaki komşunuzda su kaçağı sorunu olduğunu düşünebilirsiniz. Su kaçak arızalarına en kısa zamanda müdahale edilmesi daha büyük arızaların oluşmasının önüne geçer. Aksi halde su kaçak kaynaklı oluşacak zarar giderek artacaktır. Tavanda kabarma olacak, evinizde küf kokusu duyulmaya başlayacak. Bu yüzden hemen komşunuzu ikaz etmelisiniz. Hemen cihazla su kaçağı tespiti yapan bir tesisatçı çağırmalı, kırmadan su kaçağı bulma hizmeti alınmalıdır. Komşunuzun bildiği böyle bir tesisatçı yoksa hemen kendisine tavsiyede bulunabilirsiniz. Bilmeden eski yöntemleri kullanan tesisatçılardan yardım almasın.

Su kaçakları nasıl önlenir sorusuna en güzel cevap, evindeki fayanslar kırılmadan kolayca cihazla nokta tespiti yapılıp anında tamirat gerçekleştirilir. Günümüzde kurumsal tesisat firmaları su kaçağı tespitinde cihazları kullandığı için, böyle bir sorun gözünüzü korkutmasın. Çünkü her zaman su kaçağı sizin de tesisatınızı etkileyebilir. Böyle bir sorunda ne yapabileceğinizi önceden öğrenmelisiniz.

Alt kata su damlıyor acil tesisatçı

Su kaçağında aşağıya su damlamaya başladığı zaman, cihazla hemen müdahale ederek su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Bir alt kata veya farklı bir yerde su damlacıklarının oluşması su kaçağının önemli bir belirtisidir. Tesisatçıyı aradığınızda aşağıya su damlıyor ne yapmalıyız ?

Tesisatçı cihazla acil müdahale ederek su kaçak tespitini yapacaktır. Gecikmeden su kaçak bulma cihazını kullanarak, hangi borudan su sızıntısı olduğu tespit edilir. Herhangi bir yeri kırmadan su kaçağı tespiti yapılır. Evinizde döşenmiş fayanslar kırılmamalı, evde hasar oluşmamalıdır. Bu sayede sizde tadilat yapmak durumunda kalmazsınız. Su kaçağını önlemek kişisel çabalarla değil profesyonel tesisatçı yardımı ile olmalıdır.

Su kaçakları nasıl önlenir için yukarıda yazımız da belirtiğimiz üzere su kaçağı cihazla tam yer tespiti yapılarak sonlandırılır. Tesisatın tamiri de aynı kolaylıkta tek noktadan yapılır.

Benzer Gönderiler: